Gıda ve içecekAna yemek

Istakoz ıstakoz farklıdır: basmakalıp kurtulmak

bir kez bile bile hayatta hiç bunlardan kabuklular ilahi etini yemem olanların düşünce, ıstakoz ıstakoz farklı olanı Tabii. Bu gerekli değildi gibi Hatta belki bir şey görmek. Fakat bu lezzetleri kesinlikle herkese olanları duymak.

lüks aynı değişmeyen hayat özel helikopterler, tasarımcı giysi olarak özellikleridir ve köpeğe bir hamster boyutunu fırçalanmış - ıstakoz ve ıstakoz istikrarlı klişe vardır. Büyük kabuklular pahalı - Bu gerçeği olduğunu belirtmekte fayda vardır.

İlk yazışma tanıdık

Istakoz bir ıstakoz arasındaki fark hakkında ilk defa, çünkü filmin düşündük. Televizyon uzun zaman önce besleme yağı patronlar ve onların genç güzel sevgili daha nüfusuna bütün kayıtsız söyledi. Burjuvazi var gibi bu biz Demir Perde bilmiyordum nedeniyle eskiden ne olduğunu. Ama 1990'ların içine dökülen, yabancı TV dizisinin akışı bu boşluğu doldurmak için.

Ama bu uzun zaman önceydi. Böyle incelik ile karşı karşıya Günümüzde oldukça fazla olabilir. Büyük kabuklular birçok iyi restoran değil, sadece sermayenin menüsüne girer. Tabii ki, bunlar ucuz değildir, ama sonra kimse günlük yemeğe onları çağırır. Kurumsal, düğün bayram ya da sadece garip bir durum açabilirsiniz tesisi restorana gidiyor. Eğer bir menü açtılar ve bildiğiniz ve ona, onun temiz ve hangi enstrümanlar kullanmak için sipariş şarap ıstakoz, farklı olanı ıstakoz bilmiyorum - Sadece hayal edin. Ama bu utanç duymaması için oldukça basittir. Bu çok küçük bir temalı eğitim programı gerektirir.

Istakoz ve özellikleri

Bu hayvan, güçlü zırh ve güçlü pençeleri vardır. Onların yardımı ile ıstakoz küçük kabuklular, yumuşakçalar düşman saldırıları ve kurbanlarına yansıtmaktadır. Bazen leş yiyor.

ıstakoz Farklı türler farklı bir tadın var görünüşte ve hazırlık farklıdır. Isıl işlemden sonra kırmızı olurlar.

En değerli Norveçli Atlantik ıstakoz vardır. 20 cm ulaşmak uzunluğu anda, onların et çok yumuşak. Amerikan rock büyüklüğü ile etkileyici: ağırlıkça kadar uzunluğu 1 metredir ve yaklaşık 20 kg. Ve minik ıstakoz yaşadığı Hint Okyanusu sularında, tadı çok anlamlı ve ilginç olarak kabul edilir. Çoğu zaman, ıstakoz farklı ne ıstakoz bahsediyoruz, uzmanlar akılda alttür ıstakoz arasındaki farkı var.

dünyanın en iyi şefler et, aynı zamanda karaciğeri ( "Tom") ve yumurta ( "Mercan") ıstakoz sadece hazırlanıyor.

Nerede ıstakoz yaptı?

Herhangi biyolog ve bilim adamı bile nasıl ıstakoz ıstakoz farklıdır anlamak için size. Bu da çeşitli kaynaklardan Rus diline girmiş hemen sonra, aynı hayvanın adıdır. Kelime ıstakoz İngiliz kökleri vardır ve çoğu ülkede bu hayvanın adıdır. Ama nerede adı "Istakoz" nereden geliyor? Onun Alman kökenli, kelime çekiç kökeni kaynaklanan. kullanıldıktan oldukça uzun bir zaman büyük bütün kabuklular ile ilgili olarak oldu.

Bu nedenle, bütün Zaten ıstakoz için gerçek aynı ölçüde, ıstakoz hakkında okudum. Hatta türler ilişkili değildir ve aynı tür birkaç alt tür olan.

Ve yine, bir fark var?

Her şey basit gibi görünüyor. Istakoz ıstakoz farklı olduğu hakkında Ama yine oldukça yaygın yanlış ifadeler. Aslında aralarındaki fark nedir, biz zaten biliyoruz. Farklı ülkeler farklı unsurlar olduğunu rivayetleri üretiyordu İki farklı isimler dilimize girer.

Bir kerevit kim?

Istakoz ıstakoz farklı olduğu hakkında konuşmak, başka hayvanın görmeye devam edeceğinizi - ıstakoz. İşte, o zaman sadece bir çok farklı kendine has özellikleri vardır.

Bu hayvan sıcak tropik denizlerin raf bölgesinde yerleşir. Bu kabuklular satın alırken ıstakoz güçlü hareketli kuyruğu, At hangi rehberlik etmek. Canlı ve sağlıklı ıstakoz kuyrukları onları sürekli karıştırın, yendi. Eğer soğutulmuş karkas alırsanız, kuyrukları mideye önceden doldurulmasının gerektiği ve bunlar düz ise, o zaman ıstakoz tezgahında gelmeden önce ölen, hastalığın mümkündür.

Bu kabuklu ayakların 5 çifti, ön ince küçük pençeleri taçlandırılmış.

Istakoz bir ıstakoz ayırt nasıl

iki hayvan arasındaki temel farkları göz önünde bulundurun. Sadece onlar çok farklı olması halinde bunlar, şaşırtmak kolay görünüyor. Tabii ki, bunların hangi daha iyi tat anlamak için, hem denemek zorunda. Ama iyi bir kurumda beceriksiz tavsiye veya bozmak kurbanı olmazlar dolandırıcılık vicdansız tüccarlar önlemek için, görsel birbirlerinden ayırt etmek için öğrenmek gerekir.

  1. Istakozlar (ıstakoz) büyüktür. Eğer uzunluğu fazla 60 cm bir hayvan görürseniz - önünüzde, büyük olasılıkla, bu ıstakoz oldu.
  2. ıstakoz devasa güçlü pençeleri ile karşılaştırıldığında sadece küçük ıstakoz ön pençeleri.
  3. kırmızımsı, bazen dikenler kaplı - Çiğ ıstakoz, ıstakoz grimsi veya mavimsi bulunmaktadır.
  4. genellikle en pahalı ve zarif yemekler bunun kuyrukları hazırlanır Istakoz kuyruğu kalın. Istakoz bütünü sunulmaktadır.

Kolayca bu lezzetleri anlamak ıstakoz ve ıstakoz bir ıstakoz arasındaki farkı hatırlamak yeterlidir.

ıstakoz ve ıstakoz yemek nasıl

İyi bir restoranda, kesinlikle gerekli tüm aletleri sunacaktır. kabuklu deniz tamamen pişmiş iseniz, ucunda çivi olan kitin ve özel kaşık kabukları ezmek için pense gerekecektir. ortak bir çanak ıstakoz alınması teslim edilebilir. cihazların yardımı ile kolayca pençeleri çatlak ve sulu eti çekebilir. Kuyruk demonte kollar. Ve kabuk böler, siz insan, karaciğer ve balık yumurtası erişebilecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.