Ev ve AileBayram

Isim günü Vadim, isim ve özellikleri değeriyle kutladı zaman

İnsanlar uzun etkisi karakteri, kader ve toplumda kişinin konumunun adı farkında olmuştur. Bu nedenle, eski Ortodoks Hıristiyanlar bebek doğdu Kilisesi'nin ibadet döneminde, aziz yenidoğan adı verildi. Bu şekilde çocuk sadece kendi onurlandırma tekabül günlerde özel bir güce sahip koruyucu aziz alacak, ancak bu patron en iyi niteliklerini devralır inanılıyordu.

doğum günü kutlaması Anlamı

diğerleri farklı olarak, Vadim ismi yılda bir kez kutladı. Günün kutlamaları Eskiden doğdu ve insanlar sadece kendi isim günü kutlandı değildi. Bu günde Ortodoks, onun azizi dua etti kiliseye gittiğini onu şerefli ve şefaat istedi. ihtiyaç sahiplerine sadaka vermek ve sonra banket masada yakın tebriklerini aldı. İsim Günü Vadim yılda bir kez gözlendi ve birkaç sahip olacak kadar şanslı olanlar bir melek günleri senin doğum partinin tüm kutlama yaparız. Ama bir kural olarak, bunu, ve doğduğu döneme denk aziz, sadece gününü kaydetti yoktur. Doğum kutlama sadık ekli özel önemi, bu gün onun koruyucu azizi birlik sevincini hissediyorum çünkü.

Vadim: Ortodoks isim günü

22 Nisan'da kutladı. Bu gün Kutsal Şehit Ortodoks Hristiyanlık Vadim Farsça adamıştır. genç yaşta o bir Hıristiyan oldu ve tenha bir yerde dağda dua ederken Tanrı'nın yüceliğini görmek büyük bir onur kazandı. Sonra öğrencileriyle birlikte Pers topraklarda Hıristiyanlığı vaaz etmeye başladı. IV yüzyılda bölge sadık putperest ve Hıristiyanları zulüm Kral Sapor, tarafından yönetiliyordu. Rev. Vadim ve onun yedi müritleri kez Hıristiyan inancının zalimler ele geçirdi ve hapse atıldı. Orada onlar acımasızca Mesih'i ve ibadet yangını feragat Şehitler almak her gün işkence gördüler. İşkence dört ay sürdü ve tüm bu zaman Svyaschennomuchenik Vadim öğrencileri ve İran Hıristiyanlar için bir örnek ve destek oldu. Ve Hıristiyanları bozmadan, putperestler Vadim ve havarilerine öldürdü. Muhterem kılıçla şehit edilmiştir. Daha önce bahsedildiği gibi, Şehit Ortodoks Kilisesi'nin hürmet 22 Nisan'da gerçekleşir. Bu gün Vadim. İsim Günü aynı isimde bütün erkekleri kutluyoruz.

adı Vadim Kökeni

adının kökeni birçok sürümü olduğundan, tartışmalıdır. Bunlardan birinde, Adını Pers veya Avestçe kökleri olduğunu ve bu ülkelerde zafer sembolü olarak kabul edildi "rüzgarı" anlamına kelime "Vine", kaynaklanır. Başka bir sürümü gevşek "aksatmaması" veya "nifak tohumları" olarak çevrilebilecek olan Eski Slav kelime "vaditi", sesi benzerliğine dayanmaktadır. Ayrıca kelime "vaditi" "çekmek" "çizmek" ya da tercüme edilebilir. Eski Slav dil yorumuyla Nominal Ortodoks takvim "suçlayan". Ad verir Her durumda o ortodoks ve doğum günü Vadim Hıristiyan Ortodoks kanunlar çerçevesinde işaretlenmiş olduğunu.

Özellik adı

Onun sahibi başkalarıyla yakınsama kolay olduğu için sakin ve samimi bir karakter, şükreder. Bir hayali hedefler belirlemek ve her zaman onların gücüne güvenmek için de bu durum kural Vadim lehine kader olarak. Vadim doğum günü partisi, patronu dayanıklı Şehit Vadim Pers Bayramı gününü kutladı çünkü Sessiz ve güvenilir, o iyi bir eş ve baba olur. Aşkın Tutkulu beyanlar ikinci yarısında duygularını olarak, kendisi için tutmak tercih ediyor, ama aşk bir kelime ve senet kanıtlamaz, Vadim dan beklemek mümkün değildir. Bu ismin Taşıyıcılarım - doğa, güzellik ince duygusu, yaratıcılık ile ilgili mesleklerde, iyi sonuçlar elde edebilirsiniz böylece.

Ad numeroloji

Numerolojide, adı altı 6. Sahipleri çekici bir görünüm ve keskin bir zihin sahip sayısına karşılık gelir, hedeflerine ulaşmak için kullanmak isteyen. genç yaşta onlar ciddi ve sorumlu insanlar haline sorumsuz ve kararsız ama yaşla birlikte bulunmaktadır. "Altı" - Duyarlı, ahlaklı ve nazik ama diplomasi insanlar - değil kendi güçlü noktası, bu nedenle adının altı sahipleri sık sık doğruluktan muzdarip.

Biz isim günü geç 22 Nisan günü kutlanan ve sevilen biri sözde sahip olan herkese, zaman zaman onu tebrik etmek unutmaz umut Vadim, ismi ne olduğunu buldum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.