SağlıkDişçilikte

Metal-seramik taç: avantaj ve dezavantajları

Metal seramik taç - metal ve seramik içeren bir diş tacı. Dışarıdan, bu tasarım sağlıklı bir dişten hemen hemen hiç farklı değildir. Metal seramik taç, yüksek estetik özelliklere sahip yüksek mukavemetli malzemeden üretilmiştir. Tipik olarak, bu tür taç yüksek derecede diş çürümesi ile, yani güçlü ve hafif bir çerçeve oluşturmak için gerekli olduğunda kullanılır.

Sermet kron: avantajları

- Yüksek mukavemet;

- Yüksek estetik nitelikler;

- Tüm metal kronlardan farklı olarak, sermetler komşu diş ve diş etlerine zarar vermez;

- dayanıklılık (ortalama olarak, çalışma süresi yaklaşık on ila oniki yıldır);

- Hijyen ve çok yönlülük;

Yüksek çiğneme yükü olan dişler için idealdir;

- erişilebilirlik.

Metal Seramik Taç: dezavantajları

- bazen metalin alerjik reaksiyonları vardır;

- zaman zaman keramoemal bölünebilir;

- Dişeti hastalıkları için ve çocukluk çağında kurulum önerilmez;

- ön dişler için uygun değildir, ışık metal çerçeve ile görülebilir.

Tronun servis ömrü, tasarımın ne kadar doğru seçilip seçildiğine bağlıdır. Metal-seramik tacın yapıldığı malzemenin oynadığı kilit rolün hizmet ömrü. Ortalama olarak, böyle bir ürünün çalışma süresi yedi ila oniki ila on beş yıl arasındadır. Tacın değiştirilmesinin başlıca nedeni, altındaki enflamatuar süreç, seramik emaye parçalanmasıdır.

Metal-seramik diş kronları, belirli bir müşteri için ayrı ayrı yapılır. Önce bir balmumu yaparlar, sonra seramiklerle kaplı diş laboratuarında bir metal tabla dökülürler. Bu tür taçlar, bir kural olarak metal bir tabana ( dişin implant veya pimi) monte edilir. Bu sayede en dayanıklı yapı oluşturulur. Bazen seramik metal kronlar köprülerin temeli olarak kullanılır .

Çerçevenin yapımı için hafif, aynı zamanda çok güçlü metaller - titanyum alaşımı, paladyum, altın, platin kullanılır. Birkaç katmandaki bir metal çerçevede minesinin doğal rengiyle aynı olan, silinmeye, mikroorganizmalara ve agresif boyalara karşı artan bir dirence sahip olan porselen kaplama uygulanır. Diş her yanda diş tıbbında kullanılan özel bir çimentoya sabitlenmiş bir taç ile örtülür.

Yenilikçi materyalleri kullanarak protez diş hekimi , dişin fonksiyonlarını, şeklini ve görünümünü düzeltmek için mükemmel bir yoldur. Soru ortaya çıkıyor, metal-seramik tronun fiyatı ne kadardır? Metal-seramiklerin maliyeti önemli derecede değişir, çünkü protezlerin imalatı için farklı maliyetli farklı malzemeler kullanılır. Klinikte bir diş laboratuvarı kurulursa, protezin maliyetini önemli ölçüde düşürecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.