SağlıkMüstahzarlar

Ilaç "Brufen": kullanımı kompozisyon, yorumlara talimatlar

Analjezik ve antipiretik bileşikler tüm ilaçlar arasında satış lideri bulunmaktadır. Bu tür ilaçlar her aile ecza dolabını olması muhtemeldir. tüm işgal aktif maddeler parasetamol ve ibuprofen arasında en popüler. Bu son oldu ve daha da tartışılacaktır.

makalede tıp "Brufen" sunulacaktır. Üzerinde kullanımı ve geri bildirim için talimatlar size öğrenmek mümkün olacak. Bu ilacın ve salınımı formlarının kompozisyonuna diyebilirim.

"Brufen" nedir?

Kullanım için talimatlar, ilaç, bir anti-enflamatuar, analjezik ve antipiretik olduğunu bildirir. ilaç tabletleri, süspansiyonlar ve tozlar olarak kullanılabilir.

ilaç maddesinin bileşimi, ibuprofen içermektedir. Bir insana yukarıdaki etkiye sahip olduğunu. Dışında orada kendisine ve ek bileşenlerden. Bu, ilacın salım biçimi olarak tanımlanır. Bu üretici 200, 400 ve 600 mg bir dozda ilacı bırakan kayda değerdir. Yüksek talepli "Brufen 400'. Kullanım için talimatlar, ilacın her pakete bağlı.

ilaçların kullanımı için endikasyonlar

"Brufen" kılavuzuna anlamına Hakkında bir semptomatik ilaç olarak tayin edildiğini söylüyor. Böylece, ilaç herhangi yerelleştirme ve kırmızı ateş ağrı ile baş edebiliyor. yöntem, kan damarlarının bir spazm eşlik yalnızca sıcaklığı düşürmek için, bileşimin gücü ötesinde. kullanılmak üzere ilaç "Brufen" talimatlarına konuşur kullanım endikasyonları, durumları aşağıdaki gibidir:

  • migren, diş ağrısı ve baş ağrısı ve gelişmenin ilk aşamasında;
  • eklem hastalıkları (artrit, artroz);
  • Kadınlarda tekrarlanan ağrı;
  • yumuşak doku yaralanması, mukoza ve kemikler;
  • ateş, nedeni ne olursa olsun.

ilaç önleyici bir tedbir olarak kullanılmaz. İlaç diğer ilaçlarla kombine edilebilir, ancak tedavi rejimi seçimi öncesinde bir doktora danışmalısınız.

Tedaviye Kontrendikasyonlar

Bazı durumlarda "Brufen" kompozisyonun kullanımını terk etmek gereklidir? Kullanım talimatları tablet ilaç 12 yaşından küçük çocuklara uygulanan olmadığını düşündürmektedir. Ayrıca, ilacın daha az 7 kg (genellikle yaklaşık üç ay) ağırlığındaki bebekler için reçete edilmezler.

Kompozisyon gebelik ve emzirme sırasında kullanılmak üzere tavsiye edilmez. Sadece bazı durumlarda, doktorunuz bir istisna yapabilir ve gelecekteki ya da yeni yapılmış mumya bireysel dozajı tayin edebilir.

ilaç mide ve bağırsakların belli hastalıklarda geçerli değildir, bu akut böbrek ve karaciğer bozuklukları sırasında kullanılmaz. ilaçlar açıklanan bileşenlere hassasiyet düzeyi yüksekse, da kullanımı yasaktır.

Yetişkinler ve genç hastalarda ilaç kullanmanın yöntemi

hazırlık "Brufen" Açık (tabletler) talimatı aşağıdaki bilgileri sağlar. O öncesi kırma olmadan kabul. Bu bol su içmek gerekiyor. Kompozisyon yemek sonrası her 4-8 saatte önerilir. Yetişkinler için tek doz 200 ila 800 miligramdır. Porsiyon semptomlar ve karakter patolojinin şiddetine bağlıdır.

Çocuklar için, bir ilaç ya da "Brufen" (toz) bir sıvı halini kullanmak tavsiye edilir. çocuğun vücut ağırlığının her bir kilogramı başına 20 miligramlık bir günlük dozda tatbik ilaç göre kullanım için talimatlar. Bu durumda, ortaya çıkan kısmı çeşitli aşamalardan ayrılmıştır edilmelidir. Bir çocuk 15 kilogram ağırlığında, yani, o günde ilacın 300 miligram koydu.

kompozisyon o özel durumlarda kullanılır ne göre kullanım için 'Brufen 600' talimatı üzerine. yeterince sabırlı tedavinin etkisini almak için tek bir kapsül içmeye böylece bu ilacın dozu seçilir. Bu, birçok tüketicilerin belirtti ve bileşimin daha küçük bir bölümünü yardımcı olmalıdır.

Tedaviye cevap: yan etkileri

Bu ilacın yan etkileri olabilir tüketiciye göre Özet. Bunların çoğu ürtiker, döküntü veya kaşıntı görülür. antihistaminikler kullanarak hoş olmayan semptomlar ortadan kaldırır. Bronkospazma geliştirme olasılığının düşük.

Bazı hastalar (genellikle ilacın kötüye de) karın ağrısı, hazımsızlık, baş ağrısı ve halsizlik yaşayabilir. Eğer ilacı durdurmak ve doktora başvurunuz için acil ihtiyaç bu belirtilerden herhangi birini varsa.

Eğer kronik böbrek hastalığı, karaciğer, göz ve kan varsa, bunlar tarif ilacın sırasında kötüleşebilir. Uygulamaya başlamadan önce bir doktora danışmak gereklidir nedeni budur.

kullanımı ile ilgili tüketici yorumları

içilmeye oldukça kolay olduğunu raporlarına hazırlık "Brufen" (şurup) talimat üzerine. Müşteriler ajan hoş tatlı bir tadı vardır emin olun. Kolayca çocuklarda tedaviyi gerçekleştirmek için izin verir.

İlaç çabuk etki eder. ağrı belirgin azalma aldıktan sonra 15 dakika içinde. Bir saat sonra, hasta çok daha iyi hissedebilirsiniz ve tamamen ateş kurtulmak. Tüketiciler bileşimin etkisi 6-8 saat arasında bir ortalama sürer söylüyor. Bu yatmadan önce ilacı ve gece boyunca endişelenmeyin sağlar.

Birçok bebek bekleyen annelere gebelik sırasında ilaç almak zorunda olduğunu bildirdi. Doktorlar kuvvetle gelecek bebekle bunu yapmak için tavsiye olmasına rağmen, hiçbir şey olmadı. Malzemeler gebeliğin üçüncü üç aylık dönemde alınamaz. Böyle bir yasak olasılığını kanama nedeniyle. Bir ilacın ilk üçte birinde fetus oluşumu üzerinde negatif bir etkiye sahip olabilir. Ancak, bu vesileyle doğru hiçbir veri yoktur.

sunulan bilgileri özetlemek gerekirse

Sen ilaç "Brufen" öğrendik. Onun analoglar ve yerine "İbuprofen" ve "Nurofen" bir parçasıdır. Onlar Rusya'da daha yaygındır. Bir ilaç Ukrayna topraklarında üretildiği olarak tanımlanan. Yani Rus doktorlar bu konuda biraz duymuş nedeni budur. Bununla birlikte, bu ilaç daha az etkili yapmaz. tıp uzun etkinliğini ve güvenliğini kanıtlamıştır. aşılama komplikasyonların önlenmesi için küçük çocuklar için uygulanan ibuprofen dayalı Yani hazırlıkları.

kullanmadan önce ilaç talimatları dikkatlice okuyun. Bu kabul olumsuz sonuçlarını önlemek için izin verir. Sana sağlık diliyorum!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.