Spor ve SağlıkEkipman

IL-49 (tüfek): özellikleri, fotoğraflar

Şekli ve tasarım bir olan çift kırma av tüfekleri efsanevi "Sauer" çok anımsatır. Son söylenenin temelinde ve IL-49, ilk savaş sonrası desen armourers Izhevsk Mekanik Tesisi tarafından yaratıldı.

hikayesi

mühendis Sergey Belikov gunsmith eline ganimet olarak Almanya üzerinde zafer sonrasında tüfeği av Alman şirketi "I. aralığı silah numara 8. Bu modelin inşa kalitesi ve tasarım P. Sauer and Son" Daha önce Izhevsk Makina Fabrikası'nda üretilen çok üstün kupa prototipler av tüfekleri vardır.

Lmz ile savaş öncesi (1933) yatay üretim dvustvolok kütlesini (ağırlık) ana bir girişimde bulunmuştur. IZHBK IL-36, oluşturulan, ancak bu modellerin hepsi başarısızlığa mahkum edildi. Şekil ve hafif silahların avcılık tasarımı çok kaba. Buna ek olarak, çalışma sırasında çekim kalitesini etkiler önemli tasarım ve teknolojik eksiklikleri, ortaya çıkardı.

Avcılar yeni silahın karşı çok şikayet vardı: yatak yüzünden sürekli gömülü kilitler zayıflaması etkilenen çatlama olduğu, hücum brandtrubki benzeri sıkılaştırmak ve gerekiyordu.

yeni bir model ortaya çıkması

Ve teşekkürler 1950 yılında Sovyetler Birliği'nde firması "Sauer", IL-49 göründüğünü yeni modele. Tüfek oluşumu ve silah sanata başka bir yaklaşım yaptı. esas olarak başlatılan seri üretim izhevtsy olarak 16 kalibrelik modeli. Sadece IL-49, az sayıda 12. ve 20. kalibre oldu. Modeli diye değiştirilmiş IL-54 yerine geldi 1954 yılına kadar sürdü.

IL-49. Tabanca yeni oluşum

Model av silahı yatay vnutrikurkovoe kök düzenlemesi 16 ölçer ile çift namlulu silah. Kararlı savaş tüfeği iki sağlam kaynaklı boru gövde tarafından sağlanır. gövdeleri iki el bombası kanca üçlü kilidi var.

Pimler çekiçle hizalanır. Sadece 1953, IL-49 (resimde. Makalede) tetikleyici alınan Karşılık harekete geri döner. açarken tabanca horozu kaldırdı edilir. IL-49 modeli yanlışlıkla çalıştırılmaya karşı koruyan bir otomatik emniyet cihazına sahiptir. çok emniyet düğmesi ayakkabı incik üzerinde yer almaktadır.

IL-49 modelinde yumuşak bir iniş çekiç içerir. Handguard bir mandal kolu türü vardır. Silah tabanca tipi kutular. Birincil dış fark aralığı 48 mm yastığı uzunluğuna sahip olan bir düz arka kenar tamponudur. Sinyal pimleri pirinç mandrellerin yan düzlemleri ayakkabıya yalan (işaretçiler kaldırdı).

IL-49 teknik özellikleri

modelin karakteristik özellikleri geri kalanı için aşağıdakileri içerir:

 • Ağırlık av tüfeği kg - 3.2.
 • namlu uzunluğu, aa - 750.
 • bölme uzunluğu mm - 70.
 • pim mm çapı - 2,5.
 • ön kanca kg tetikleme kuvveti - 1.5-2.5.
 • Descender arka kanca çaba kg - 2-3.
 • bobini 12 gauge, mm boyutu - 0.5-1.
 • bobin boyutu 16. ve 20. kalibre mm - 0.45 ve 0.8.
 • Bulunmuş Doğruluk sağ varil için 55-57 ve% solda 60-65% 'dir.

somun - kayın kaplama olarak ve bir parça imalatı için kullanılan seri üretim tabancalarda.

1950 yılında avcılık ve köpek ıslahının Moskova Uluslararası sergisinde, IL-49 (fotoğraf Bu makalede sunulan) altın madalya (küçük) ve ben derecesi diploma almaya hak kazanmıştır. Izhevsk uzman personel bu başarı, Sovyetler Birliği'nin av ekonomisinin savaş sonrası gelişiminde büyük bir rol oynamıştır. Uzmanları ve av meraklıları IL-49, güvenilir ve nispeten ucuz modelin eline alıyor. 1950 yılında guns fiyat 250-300 ruble kadar ulaştı.

Dezavantajları sırası, IL-49

Izhevsk üreticilerin modelin olumlu yönlerine ek olarak vardı ve olumsuz özellikleri. Profesyonel avcılar yeni silah üzerinde çok fazla ağırlık şikayet, özel şikayet kışın ürün operasyonudur. IL-49 Dengeleme zayıf tarafların yeni model biriydi ve çok eleştiri neden oldu. numunenin, IL-49, normal (kütle) ağırlık merkezi çok rahatsız çekim olarak ağızlık, 82 mm idi. Sürekli bu yapısal özellik dikkate almak zorundaydı.

Dış kaba ve kalitesiz bitirmek modelleri yeterince kullanıcıyı memnun değildir. eğilimi Hakkında IL-49 teklemeden için masalları ve efsaneleri gitti. Aslında bitki işçiler Avrupa modelini kopyalamak için zaman, dikkate kapsülün hassasiyetini almaz olmasıdır. Ağır Sovyet üretim ince duvarlı kapsül ithal örnekleri deforme doğar.

geleceği

Nedeniyle tasarımcılar ve üreticinin mühendislerin birikmiş deneyim IL-49 modernizasyonu için acil ihtiyaç olduğunu sonucuna vardı. hesaba tüm yorumları ve profesyonel avcılar ve davayı av hayranları önerileri alarak, bu tamamen yeni bir model serbest bırakmak için karar verildi. IL-54, daha sonra bir önceki örnekten daha popüler oldu - Yani, ışık 1955'de IL-49 yerine yeni, daha gelişmiş bir modeldir.

Izhevsk bitkinin Efsanevi modeli

"IMZ" onun 70'den fazla yıllık tarihi boyunca avcılık ve spor ateşli silahlar büyük miktarda üretti. Bugüne kadar, üretim hacmi yılda 750.000 silah aşıyor. en başarılı modelleri fabrika işçilerinin gururu. İşte şöhret ve başarı Izhevsk Gunsmiths getirdi hafif silahların efsanevi oyun, en üst 5 şunlardır:

 1. IL-12. Çift namlulu tüfek vnutrikurkovoe numune 1962-1974 yılı.
 2. IL-49. modeli sırasıyla 1950-1954 yılında yapılmıştır.
 3. IL-59 "Uydu". Güvenilir av tüfeği 1960-1964 modeli yıl.
 4. IL-26. sanatçısını Yayın yıllarda 1970-1975 yılında hakim olmuştur. Bu model, uluslararası pazarda büyük beğeni aldı.
 5. IL-58. Model 1958 yılında hakim oldu.

sonsöz

Bugün ava IL-49 görmek nadirdir. aniden yaşlı dedesinin tüfeği bulundu, o zaman hemen karşılaştırma ve hayranlık nadir silah bir nesne haline gelir. av silahları modern üretim giderek yarı otomatik kararlıyız.

Sadece eski avcılar ve av silah gerçek bilenler perişan onların cephanelik var ama IL-49 çalışma kopyası.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.