Spor ve SağlıkEkipman

Kızılötesi sauna. Kontrendikasyonlar ve faydaları

Bir kızılötesi sauna - Bu kabin veya özel oda kızılötesi yayıcılar. Tipik olarak böyle bir kabin ahşap. Ahşap ısıtıldığında, uçucu madde. Bu biyolojik olarak aktif maddeler , antiseptik özelliklere sahiptir.

kızılötesi sauna hava ile ısıtılan bir değil, 40-45 ° C'lik bir kabinde alışılmış sıcaklık Çünkü bu adamın vücudunun ısındı, ancak kalp kuvvetli etkisi yoktur. vücuttan Toksinler yoğun insan derisi tahsis ter yoluyladır.

Kızılötesi sauna kabin dört santimetre derinliğinde insan vücuduna penetre radyatörler, dalgalar ile donatılmıştır. Kabinin küçük boyutları bile evde yüklemesine izin verir. Bir seans çok zaman almayacaktır.

Kızılötesi sauna: kontrendikasyonlar.

Eğer kanser hastası olan veya iyi huylu tümörler ve malignite bir şüphe varsa şeyden önce, kızılötesi kabin gitmez.

Akut irinli süreçlerine olan kişiler de kızılötesi sauna giremezler.

enfeksiyon veya hastalığın varlığında, sıcaklıktaki bir artış eşlik eder, hastalığın yeni bir tur verebilir, çünkü prosedür katılmak için gerekli değildir.

Kızılötesi sauna periyodik veya dirençli asidoz varlığında kaşeksi, tüberküloz aktif formunu ve aynı zamanda bir şekilde kararsız diyabet, kontrendikasyonlar.

somatik organların organik bir lezyon eşlik eder kronik alkolizm ve genel ateroskleroz,, doktorlar kızılötesi sauna önermiyoruz.

Eğer üç aylık bir süre var ise ek olarak, sendromu var posttromboflebichesky Kanaman bol eğilimi var, sen tam iyileşme kadar saunalar ziyaret etmekten kaçınmalıdır.

Vücuttaki çeşitli hastalıklar ve enfeksiyonlar, mikropları ve parazitleri Kontangioznye ve kontrendikasyonlar listesini tamamlayın.

kontrendikasyonlar değildir Kızılötesi sauna, sen kardiyovasküler sistem hastalıkları ile halkının sıcaklığını yaşamasını sağlayan, kalp hastalığı sayılabilir. Ama hasta kızılötesi kabin ziyaret önce bir doktora danışmak gerekir.

sauna kızılötesi dalgalar bütün vücudu ısınıyor, bu kan ve lenf hızlandırır. Bu şekilde metabolizmasını iyileştirmek, doku oksijen ile daha iyi temin edilir. Kandaki kızılötesi dalgaların etkisi altında kan "nefes" sorumludur kırmızı kan hücreleri ve hemoglobin düzeyini artırır.

artan bir bağışıklık bir sonucu gerçekleştirilebilir zamanda bulaşıcı hastalıkların önlenmesi. Gözenekler vücuttan cüruf serbest erişimi yoktur, artmaktadır.

kontrendikasyonlar yukarıda tarif edilen kızılötesi sauna, yorgunluk ile mücadelede çok etkili olur. Birçok kişi, dinlenmek baş ağrısı ve kas gerginliği kurtulmak için bir yol olarak kabin kullanın. Analjezik etki, sadece sinir kökleri, aynı zamanda çevredeki bir dokudur.

Endorfin ya da "mutlu hormonlar" yoğun ısı ile üretti. Bu nedenle, iyileştirme fiziksel durumunu, aynı zamanda psikolojik sadece görülmektedir. Böylece, kızılötesi sauna stres ve depresyon sinir önlenmesi olarak hizmet edebilir.

Düzenli ziyaret kızılötesi kabin ile bellek ve beyin aktivitesini, üriner, bağışıklık ve sinir sistemini geliştirir ve bunların çalışmasını normalleştirmek. Japonya'da, doktorlar sauna artrit, olumlu bir etkiye sahip olduğunu kanıtlamıştır kas spazmları, sindirim bozuklukları, obezite, kulak, skolyoz, hastalıkları sendromu menopoz, uykusuzluk, solderings, romatizma.

Kızılötesi dalgaları - İnsan vücudunun enerjisini şarj eder ve iyi bir ruh verir terapi türüdür. Ayrıca, uyarılmış metabolizması, genel tonu arttırmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.