Spor ve SağlıkEkipman

Nasıl bisikletten pedal kaldırmak için? pratik öneriler

Pedallar - Herhangi bir bisiklet oldukça basit yapısal eleman. Ancak, iki tekerlekli aracın değil her sahibinin bildiği bir bisiklet gelen pedal nasıl kaldırılacağını striptizci olmadan. Biz bu sorunu çözmek için çalışacağız.

Bazı durumlarda, pedalları söküp gerekir?

yapısal eleman gerekli olan kaldırma:

 • ve ne zaman hasar durumunda gerekli değiştirme;
 • yağlama;
 • onarımlar çubuklar yürütmek için.

bisikletten pedal nasıl kaldırılacağını endam önce cihazına ve fonksiyonel parçaların türleri bakmak, hem de iş için gerekli olabilecek araçlara dikkat edelim.

dizayn

pedallar içeren bileşen entegre sistem, çıkıntı:

 1. Eksen - bağlantı çubuğu yerleştirilmiş bir metal çubuk. geri kalan yapısal elemanlar yerleştirildiği hoparlör tabanı.
 2. Bağlama çubuk - platformu pedal ve ayna dişlilerinin bir dizi arasında bir "köprü" olarak davranan bir kazak.
 3. Platform - hareketi sırasında bisikletçi'nın ayakları ile temas halinde bir uçak. Çıkarılabilir bağlantı çubuklarına bağlı.
 4. Yataklar - pedal çevirme mekanizma sağlar fonksiyonel ünitesi.
 5. Donanım - bir pedal sisteminin tüm bileşenlerini gidermek cıvata ve somun ile temsil etti. demontaj sırasında Demonte.

türleri

Başlamak için, bisikletten pedal nasıl kaldırılacağını öğrenmek için elemanın bazı tasarım seçenekleri dikkate almaktır.

Platformun yapısına bağlı olarak ve standart teslimat pedalı ile izole (bağlar özel ayakkabı ile dayanıklı yapışma ihtiva). Orada bir tarafı geleneksel bir platform yüzeyi olan bir birleştirilmiş düzenleme aynı zamanda diğer bir temas aracı vardır.

enstrümanlar

Nasıl bisikletten pedal kaldırmak için? Bu araçlar aşağıdaki kümesi gerektirir:

 • ve ayarlanabilir bir anahtar;
 • pedal için anahtar (her bir üretici tarafından sağlanan eğer standart dışı somunlarla gerekli çalışma);
 • Çektirme - sökme fikstür boyunca aks tespitinde kullanılır standart bir araç.

işin aşamaları

gerekli araçları hazırladıktan sonra doğrudan pedalına bir dağ bisikleti nasıl kaldırılacağını anlamaya edilebilir. aşağıdaki gibi standart işlem mekanizması için olan:

 1. dikkatle platformu sonudur kapağı, kaldırma, bir tornavida kullanarak. Bu nedenle, kilitleme somunu yapının sabitleme ekseni sorumlu olan, maruz kalmaktadır.
 2. Rozhkov ve ayarlanabilir anahtarı pedalı Bağlantı çubuğundan vida açılmış.
 3. sabit bir pozisyonda çubuk ekseni tutarak, kilitleme somunu vida açılmış olan.
 4. koni vida açılmış.
 5. Platform pedallar eksen kaldırılır.

bisikletten pedal nasıl kaldırılacağını anlamaya çalışıyorum, sen sağ ve sol aks karşılık gelen bir iplik olduğunu anlamamız gerekir. Bu nedenle, ters yönde çubuk çevrilerek açılabilir.

iletişim tipi pedal sökmesi gibi, o zaman iş daha zor başa. Bu durumda, bağlantı çubuğuna bir platform bağlantı ekseni muhafaza hangi özel sıyıncı gerektirir.

yerinde pedal kurarken dikkatli aks sıkılaştırmak için son derece önemlidir. dişin Hasar kurucu unsurlarının gerekli komple değiştirilmesi kadar sistemin müteakip bakım sırasında beklenmedik sorunlar tüm kütlesini neden olabilir.

Sonuç olarak

Görüldüğü üzere, yeterli bir pedal bisiklet kiralayın. Sadece gerekli araçları hazırlanması öncesinde dikkat etmelisiniz. Böyle çalışmalar mümkün olduğu kadar az vardı üretmek için, sistemin düzenli bakım ve onarımını gerçekleştirmek için gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.