Spor ve SağlıkEkipman

Tekne yat farklıdır: Fark

Su hareketi geleneksel tekneler arasında değişen gemi ve feribot ile biten çok var demektir. rahat ve nispeten hesaplı birimler arasında tekne ve yatların popülerdir. çeşitli gerekçelerle bunları ayırt. Motorlu tekne kategorisi monte güç ünitesi ile damar vardır. Tekneler - durağan ekipman ile ve daha uzun güçlü motor veya yelkenli örneklerin olarak sıralanmış yatlar için bir zanaat.

Tekne yat farkı nedir?

Tekne - beş kırk metre arasında bir tekne uzunluğu, bir sabit hat veya tekne motoru pahasına çalışır. Tekne aynı uzunlukta hakkında sahiptir. Ama mal veya kurtarma operasyonları taşınması için düşünülen ve daha spor veya seyahat için tasarlanmamıştır. Yatlar çeşitli kategorilere ayrılır:

  1. Yelken seçeneği.
  2. Kombine modeli.
  3. Motorlu seçenekleri.

yatın temel ayırt edici özelliklerinden biri kabinleri ve diğer odaların zorunlu varlığı, hem de 300 beygire kadar güçlü tahrik üniteleri ile geminin düzenlemenin ihtimaldir. tekne ve tekne arasındaki fark koşu hızı aynı zamanda. Bir yelkenli kap , rüzgar hızı ve yönüne bağlı olarak, 30 deniz mili (55 km / s) için hareket eder. Motor buna göre hızını geliştirmek boyutları ve itme gücü (saatte 130 kilometreye kadar) varyantları.

seyir

Bir yelkenli tekne içinde oranı sadece geminin, seyahat kullanılabilirliği ve arzu hükmün teknik durumuna bağlıdır. motor sürümünde, ya bir tekne yakıt rezervleri hesaplamak için gereklidir. Bu akılda gerektiğini yakıtın en az on litre gerekli ortalama motorlu geminin sadece başlangıç. Ve genel olarak seyahat ortalama mesafe 1-1,5 bin kilometre.

yat farklı tekne anlamak için yüzme tesislerinin temel parametrelerini dikkate alınması gerekmektedir. İlk geminin Taslak ünitesi su üzerinde güvenle davranır, mürettebat iki kişiden oluşmaktadır, yaklaşık bir metredir. Biraz yalnız motorun titreşim ve gürültü engelleyebilir. Benzer boyuttaki Gösterge yağış yatlar 2.5 metreye kadar olacaktır. Bir gemi tipik bir tarafta ve uzun yolculuklarda bir rulo en az üç uzmanlar tarafından sunulmaktadır vardır.

Tekne: Özellikler

Birkaç modellerin örnek üzerinde yerli teknelerin teknik parametreler göz önünde bulundurun.

  1. 2010 yılında Acil Durumlar Bakanlığı tarafından kullanılan bir çok tekne - "Lider 12M" Modifikasyonu. Bu yüksek mukavemetli, mükemmel bir denge ve seakeeping sahiptir. Tekne boyu - 13.2 metre. 72 saat özerklik 500 mil - 30 knot, aralığı seyir hızı.
  2. Tekne "Katil Balina 2M". Bu arama ve kurtarma, devriye, hem de rekreasyon ve balıkçılık için tasarlanmış. teknenin kaldırma kuvveti köpük bileşimi ile gövdenin iç doldurularak sağlanır. Aracın gücü ve kullanım kolaylığı özel bir alüminyum kolay ve güvenilir muhafaza verir. teknelerde geniş kabini vardır. lamine camdan yapılmıştır ve güneşli havalarda parlamayı karşı koruma sağlayan bir açıyla yerleştirilmiş.
  3. motor yat diğerinden farklıdır? Örneğin, model "Hivus-10" ile ilgili bir amfibi bir hava yastığı. Bu tasarım, bir devriye, kargo, tıbbi veya yolcu gemisi olarak sığ, bataklık ve derin karda kullanmak için izin verir. Bu yaygın aşırı hava koşullarına sahip bölgelerde kullanılır.

yatın özellikleri

yelkenli yatların Kategori navigasyon koşulları ve sektörünün gelişimine sonuçlarına ayrılır. Sınıflar gereksinimleri ve yelken özelliklerine göre, gelişmiş ve modernize edilecek. sınıflandırma özü damar boyutunun yanı sıra denize elverişliliğini ve performans göstergelerini etkileyen seçenekleri sınırlamaktır. Kategori spor By yatlar çeşitli sınıflara ayrılabilir:

  • Olimpiyat varyasyonlar;
  • uluslararası türleri;
  • Milli kategorisi.

Birinci düzenleme, belirleyici parametre yüzme araçlarının hızı olup, burada Olimpiyatları sırasında uygulanabilir. Uluslararası kategoride birçok ülkede yaygındır. Ulusal bir sınıf belirli bir ülkenin topraklarında geminin kullanımını içerir. Motorlu tekne ve yat, yer değiştirme, ekipman boyutu yatıyor ve (içten yanmalı motorun hareket gücünü kullanarak) aynı çalışma prensibini sahip bir fark.

fiyatlandırma politikası

Küçük bir motorlu tekne en az 50-60 bin geleneksel birimleri değer. Bir yelkenli seçeneği fiyatı 10 bin euro itibaren başlar. Ortalama tekne, uzunluğu 5 metreye kadar birkaç bin dolara satın alınabilir. 100 bin dolar arasında seyir modifikasyon maliyetleri üzerinde. Daha önce büyük bir yat, bu mümkün güvenilir ve güvenli uzun yolculuklarda, için kullanmak yapmak teknik özelliklerini kullandı. Bu geminin uzunluğunun onun güvenlik ve istikrarın garantörü bir tür olmasından kaynaklanmaktadır.

bir yat veya tekne satın almak, su aracı kışın bir yerde saklanır gerekecektir farkındayız, bakım ve işletme uzmanları, hem de onarım işe. Ayrıca akılda yakıt ve diğer cihazların yüksek maliyeti tutulmalıdır. bu işler için ortalama yıllık maliyet tahmini geminin değerinin 20'den az yüzde değildir.

Sonuç

Şimdi tekne yat farklıdır sorusuna açık cevap. İlk olarak, yarım ya da sabit bir motor ile çalışabilir, daha gürültülü özel kabini ile donatılmamıştır. İkincisi, tekne sıklıkla dinlenme ve eğlence için değil, aynı zamanda bir kurtarma, devriye veya diğer özel ekipman gibi sadece kullandı.

Yelkenli tekne, rekreasyon, turizm veya spor için uyarlanmış - klasik anlamda Yat. Motor opsiyonu ekipman ve konfor en iyi saymazsak, bir tekne ile benzer özelliklere sahiptir. Eh, temel fark fiyattır. çok daha pahalı orta tekneler ve herkes gelemez bile küçük bir tekne.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.