Spor ve SağlıkEkipman

Spor salonu için döşeme Spor - ana türler

Spor salonu için spor döşeme, belirli bir özgüllük ile uyumlu olmalıdır. Odada Sporcuya konforunda üzerindeki gerekli etkisinin özel kalitesi. Kaplama gerekli şartları ve standartları karşılamadığı takdirde, yaralanma riski çok fazladır. Sonunda, spor salonunda iyi döşeme eğitimi yüksek verim elde etmek.

Ne gereksinimleri spor salonunda döşeme karşılaması gerekir?

Seyirci spor salonları teknik donanım üzerinde, personelin profesyonelliği, ekipman kalitesi ve çeşitliliği, aynı zamanda iyi bir döşeme alarak sadece bağlıdır. Bu faktör ölçüde bireysel ve grup dersleri verimliliğini etkiler.

Spor salonu için çeşitli zemin kaplamaları eklemler, kaslar, omurga sporcu belirli stres hissetmek için izin verir. Kaplama özellikleri de egzersiz doğruluğunu, spor ekipmanlarının ribaund dönme hızını etkiler.

ana şartlar arasında yer döşemeleri Spor salonu için vurgulanmış olmalıdır:

 • güvenlik yüksek seviyede;
 • sertlik ve elastikiyet belirli bir düzeyde bulunması;
 • yeterli dolgu;
 • ses absorbe etme kabiliyeti;
 • çevre ve yangın güvenliği;
 • dayanım ve dayanıklılık;
 • bakım ve hijyen bakım kolaylığı.

Spor salonu için zemin kaplamalarının ana türü

Bazı yaygın zemin kaplamaları çeşitleri, aşağıda belirtilen noktalara dikkat sarf edilmelidir önemli yüklere dayanabilir:

 1. Spor salonu için kauçuk spor zemin kaplama - bu yüzey sertliği ve elastikiyet yüksek düzeyde olduğundan, tenis kortları düzenlenmesi için ideal bir seçenektir.
 2. Poliüretan - Minimal dikkat gerektirir ve kapalı kullanım için özelliklerinin gerekli kümesi vardır spor alanları.
 3. Ağaç - Mümkün top ile spor oyunları çeşitli sınıfları tutun kolaylaştırır. Artan elastikiyet sağlar iyi ribaund topu ve sahip yeteneği saptırma korunma karşı yaralanması.

uzman kaplamalar için Gereksinimler

spor salonları kaplaması Kalite spor gerekli şartnamelere uygun olmak zorundadır. Gerekli Modern kaplamalar birkaç ayrı tabaka halinde dizilir ulaşmak.

Yüksek, genellikle döşeme köpük dayanan bir amortisör sistemi içermelidir döşeme. Bu poliüretan kauçuk granüller, itfa yüksek kapasiteli diğer malzemeler de olabilir bağlayıcı.

Taban kaplama oluşur bir çalışma diyafram olabilecek olan bir yüzey arasında dolgu, kaplama ahşap, PVC, akrilik, poliüretan ve diğer ortak malzemeler. Şu anda, iç hem de dış mekan spor alanları için sadece bir çok katmanlı yapı istiflenmiş zemin kaplamaları bazında.

özelliklerine göre spor salonları için Sınıflandırma döşeme,

Hedef oyun göre, geleneksel olarak ayrılır Döşeme:

 1. Uzmanlaşmış - Kullanılan zaman ihtiyaç için düzenli eğitim veya spor karşılaşmaları en yüksek düzeyde. Bu kaplamalar etkinlikler için geçerlidir, nerede ilk etapta o sporcular veya spor malzemeleri etkili toparlanmanın rahat hareketi için gerekli özellikler.
 2. Çok fonksiyonlu - Bireysel spor çeşitli için eğitim sırasında güvenlik temel gereksinimlerini karşılamak. Yıl boyunca basketbol, fitness ve aerobik, voleybol, diğer popüler sporlar için uygulayın.

spor zemin kaplamaları montaj yöntemleri

Şu spor salonları için spor döşeme döşeme çeşitli yollarını belirlemek. En yaygın kaplama sistemi değiştirmeye gerek kalmadan, uzun süreli kullanımına dayanmaktadır oluşur ki burada sabit bir yöntemdir.

spor salonu veya oyun için çıkartılabilir spor zemin yeni bir yere hızlı sökme-takma için uygun bir mekanizmanın varlığını öngörür. Şu anda, bu seçenekler spor döşeme yaygın takım sporlarında kullanılmaktadır.

Geçici spor alanları veya binaların hızlı bir örgüt varken Modüler döşeme yükleme yöntemi sıklıkla kullanılmaktadır. zaman ve çaba minimum harcama gerektiren ayrı modülden spor salonları, bir spor kaplamaları mi.

Sonuç olarak

Spor salonunda konforlu bir konaklama için koşulların çoğu sporcuların bir gerekliliktir. Teknik salonun ekipman yanı sıra uygun bir spor döşeme varlığı zorunlu eğitim kalitesini etkilemez. Ve bu somut sonuçlar elde etme olasılığı bağlıdır.

spor salonu, ya da uygun herhangi bir seçenek için lastik örtü toplarken dikkatli gerçekten doğru kararı alacak malzemenin, operasyonel ve teknik özelliklerini incelemek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.