SağlıkKanser

Nöroblastom - bu nedir? Belirtiler ve hastalığın tedavisi

Kanserlerin pek nadir olarak kabul edilebilir. Ve ne yazık ki bunu çoğu zaman bile yeni doğan bebeklere tabidir. Neden nöroblastom var? Bu nedir? belirtileri nelerdir? Herhangi etkili tedaviler var mı? Bu konular birçok ilgilendiren.

Nöroblastom - bu nedir?

Bugüne kadar, nöroblastom çocuklarda meydana kanserinin en yaygın türlerinden biri olarak kabul edilir. Bu sırasında nöronlara öncüleri olan hücrelerden oluşan fetus gelişimi. Çoğu zaman hastalık erken yaşta teşhis edilir - ilk belirtiler 1-3 yıl içinde görünür. Çok daha az yaygın on yıl bulundu nöroblastom üzeri çocuklar içindedir.

Şu anda tümör bilinmeyenin oluşumu için nedenler. Çeşitli çalışmalar son derece önemli olan tek olduğunu göstermiştir bebeğin genetik miras olduğunu. Bazı bilim adamları anormal hücrelerin gelişimi fetüsün dış ve iç çevrenin olumsuz faktörler üzerindeki etkisi ile ilişkili Neuroblast inanıyoruz. Çoğu zaman bu habis oluşumudur değil, her durumda tedavi edilebilir.

Nöroblastom: bu nedir? Hastalığın, temel formu

konumuna bağlı olarak, büyüme doğası ve spesifik hücresel süreçler, tümörler birçok ana gruba ayrılabilir.

  • Simpatoblastoma - genellikle bile cenin gelişimi sırasında oluşan kötü huylu bir tümör. Genellikle, bu etkiler sinir sistemi sempatik ve adrenal bezleri.
  • Melulloblastoma - beyincik dokularda derin bulunduğu bir tümör. Tümör hızla bitişik organlara metastaz nedeniyle belirli bir konuma cerrahi tedavi olamaz.
  • Neyrofibrosarkoma karın boşluğu içinde yer sempatik sinir sisteminin parçaları çarpıcı.
  • hızla retina etkiler ve Denilen retinoblastom tümör verir beyne metastaz.

Nöroblastom ve gelişme evresi

Tümör gelişiminin ilk aşamasında, birincil lezyon bölgesinde yer almaktadır. tümörün büyüme odaklı ötesine yayılır ile - bu ikinci aşamadır. Akabinde tümör boyutu büyür ve yakındaki etkiler lenf damarları. 4 derece Nöroblastoma iskelet sistemi de dahil olmak üzere çeşitli organlarda, yumuşak doku ve lenf düğümlerine metastaz verir. Kural olarak, böyle kanser hücrelerinin yayılması bir çocuğun ölümüne yol açar.

nöroblastom başlıca belirtileri

tümörün ilk belirtileri pek belli çağrılabilir. ilk aşamalarında olduğu iştah eksikliği mide bulantısı ve kabızlık. Cilt soluk bir tona sahiptir. Hasta çocuklar kaprisli vardır. Hastalık terleme, kalp çarpıntısı geliştikçe, saç dökülmesi başlar.

Diğer semptomlar ise tümör yeri ve metastaz varlığına bağlıdır. Örneğin, tümörlerin büyümesinin periton boşluğu bel bölgesinin çıkıntı veya oluk yay takip etti. Melluloblastoma koordinasyon bozukluğu neden olur.

nöroblastom tedavi

Tabii ki, ilk şüpheleri nitelikli pediatrik onkoloji danışmalısınız zaman. Sadece bir uzman olduğunu ve nasıl düzgün teşhis ne, nöroblastom oluşur bilir. cerrahi müdahaleler, radyasyon ve kemoterapi - tedavisi için standart yöntemleri kullanın. İlk nöroblastomlu çocuk ve ikinci derece yeterince iyi prognoz - iyi yürütülmüş tedavi uzun süreli remisyon elde edebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.