Yayınlar ve yazma makaleleriKurgu

Özet "Sadko". Bylina

Destanlar - Bu şarkı-hikayeleri halk kahramanları antik Rusya'nın, Rus toprak için kötülüğe karşı savaşan bir kural, kahraman gibi. Bunlar 11-16 yüzyıllarda gerçeğini yansıtır. Bylina - benzersiz tarz folklor ait tarihi olayları yansıtmak gibi görünüyor, ama yaratıcı abartılmış-. Kahramanlar onlar süper güç veya diğer yetenekleri (söylemeye oynamak için yeteneği) var; ve düşman ve fantastik yaptı: Dragon, Bülbül soyguncusu, deniz efendisi Kralı. destanı olarak - şarkının bir tarz, bir ritim, belirli bir hece vardır. o figüratif ifadelerde zengin olduğu için, tarihsel geçmişte kendinizi bulmak ve filmi görürseniz, ona okuma.

Epik "Sadko"

Bu arada epik "Sadko", bir özetinin diğer hikayeleri, farklı Biraz daha uzun şarkı kendisinden daha çok okumak olmaz. Eğer tembel olmayın Eğer zevk ve kaynağını okuma faydaları Başkasının retelling gelen çok daha fazla olacaktır. Sorun Eski Slav kelimeleri anlamakta varsa da, tabii ki, "Sadko" bir özetidir daha iyi efsanevi ve bazı fantastik hikayeleri anlamak için yardımcı olacaktır. Biz deyimi kaynağına atıfta ve kelime oyunu güzelliğini hissetmek okuduktan sonra önerilir.

Ne masalı?

Güzel, sıradışı ve diğer masalları destanı "Sadko" dan farklı. o olmayabilir Sinopsis uygun bir etki yapacaktır. Hiçbir kahraman-kahramanlar var. Bu düşman ile net savaş vardır. Ama buna yetenek, kişilik yüksek güçlerin koruması için ne kadar önemli olduğunu bir fikirdir. Ayrıca epik özellikle öğünmeye insan mengene mücadelede, yaklaşık bir konuşmadır. Ama bütün bu isteğe muhtemelen böyle çok farklı olan, bulgularını yaparak dolaylı bulunabilir. Okuma özeti ait "Sadko", öğreneceğiniz bir dizi olayları.

uyarlıyordu

Gelen antik Novgorod Sadko yaşadı - psaltery çalar. O sadece, genç, yakışıklı ve yetenekli "bir dikiş." Psaltery - Bütün mesele onun özelliği. Ama Sadko şarkı ve kimse onu dinlemek istese bile, o İlmen gölü kıyısına geldi ve yalnız favori iş verilen böylece oynamayı severdi. Neyse, ona göründü. Sonuçta her yerinde sessiz. Tüm doğa harika şarkı dinledi. Ben denizin Kral kez duydu ve onun muhteşem maç başına ödül guslar için derinliklerinden yükseldi. O Ilmen Gölü harika balık altın kalem yaşayan başını döşeme, tüccarlar ile Sadko bahsi anlattı. Karşılığında o mallarını ve perakende mağazaları (bizce iş) bırakmaya onlara sormak anlattı. En zengin tüccar Üç bir anlaşma kabul - Sadko haset yok edecektir. Ama şarkıcı tartışmayı kazanmış. denizin Kral sözünü tuttu ve akvaryum balığı ağdaki Sadko yakalandı. Rabbin tavsiyesi üzerine, o iyi keşfedilmiş zengin sayesinde daha iddia ve yakında oldu vermedi. Ama birkaç yıl sonra, evli ve şehirde değildi zengin bir tüccar, oldu. imiş olması gerektiği gibi o bayram dikkate değer yaptı. Üzerinde birçok konuşmalar vardı: saçma genç bir karım, akıllı onur ailesi övünme. Dayanamadım ve Sadko tüm Novgorod'u kurtarmak olabileceğini, bahis yenmek için bu yüzden onun zenginliklerin övünme başladı. o bütün malları, altın ve gümüş satın başladığında Ama hızla başlayan bitirdiğinde. Sadko onların iyi satmaya diğer şehirlere yelken karar verdi. gölde Yolculuk sırasında kuvvetli fırtına yükseldi. Ve gemiyi batırmaya ama Sadko sürede gerçekleşen olacaktır: deniz Kral haraç talep eder. Daha sonra altın, su varil gümüş dökmek için komutanıydı ancak dalgalar appeased değildi. Sadko fark: krala gerekli insan kurban. Was kalıp döküm (Bu özette, ilginç bir nokta, "Sadko" Tüm uymaz). Sadko olsa seçilmiş ve dolandırıcı çalışılmıştır. Onlar uyuyakaldı bir tahta üzerinde suya onu indirdi ve mutlu konuk oldu Lords Odası önünde denizin dibinde uyandı. dizeleri (biz de "ücret" özetinde ilgili olmadığını, değil diğer güçlerin müdahalesi olmadan) kırmadı ise Sadko, kral oynamıştır. sualtı krallık sonsuza kalması anlamına kızlarından birini - Sonra kral bir eş seçmek için şarkıcı sundu. (Ayrıca Kutsal yardımıyla) Kahraman böylece esir kendisi kurtararak, Kadın yaşamayı seçer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.