FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Sitem - bu nedir? Değer. Eşanlamlılar. Kullanım durum

Bugün "sitem." Sözcüğünü ayrıştırmak Bu kullanılmıyor dil birimi, ve bir anlamda söz konusu olduğunda, bu nedenle bazı zorluklar vardır. Ama korku değmez.

değer

Nitekim genellikle duymak artık mümkün kelimedir. Genellikle "sitem" ve "sitem" nin daha modern bir versiyonunu kullanın. Aslında, belirli bir kelime olarak eski eşdeğer anlam aynıdır. Şimdi kelime "azarlama" ve "sitem" anlamını deşifre gerekir. Bazı suçlayarak diğerlerinde bir kişi, onu suçluyor zaman. hoşnutsuzluk hafif ifadesini - Ve biz bu aşağılamasına unutmamalıyız. Yani, örneğin, bir eş o bulaşıkları yıkanmış olmadığını kocasını suçlayabilir edilir. İyi fikir. daha ciddi transgresyonlar gelince, "azarlama" artık uygundur. Örneğin, araştırmacı suçların komisyonunda fail suçladı, ancak uygunsuz komik olsun ve ahlâk bir ipucu ile, bu onun kınama olduğunu söylemek değil. Öte yandan, neden komik? Eğer diyalog Porfiry Petroviç ve Rodion Romanovich ve birlikte onları ve F. M. Dostoevskogo'nun dürüst çalışma ile hatırlamıyorsam çok güzel ve dramatik yayınladı. Bu yüzden - stronsiyum kopyası. Biz devam ediyoruz.

diğer insani duygular ve duyguları arasında sitem

o kadar korkutucu değil - yıkanmamış yemekleri hakkında bile örnek sitem olduğunu göstermektedir. Kelime hafif hoşnutsuzluk ve hiçbir şeyden suçlamaları düzeltir. Bir kişinin ciddi bir şey yaptı Çünkü eğer, o zaman zaten korku, kin ve düşmanlık ile bakıyor. Tabii ki, görünümünde bir sessiz sitemini şiddeti değişen, ama yine de bunun altında yatan duygu olabilir, düşmanlık, kin, iğrenme, suçlama çok daha zayıftır.

Tabii ki, orada da serzeniş ve sessiz dile, ancak belirli bir talebin literatürde şey suçluyor "dilsiz sitem" veya ifade mesafesindedir. Bu onun unsayable içinde serzeniş gücüdür. En azından, bazı edebi eserleri okumak eğer, çıkıyor böylece. Şimdi, belki de böyle bir sitem olduğu açıktır. Biz olmayan bariz tikellerine açın.

Neden sitem var?

sitem dolu Bak - güçlü bir şeydir. Biz en az bir kez hayatlarında her insanın kendin için deneyimli inanıyoruz. Bir kişinin benzer şekilde verilmiştir fark etmez. Belki bulaşıkları yıkamak yoktu ve bayram içindir tüm şekerleri, yenebilir. Bir şey açıktır: bu görünümün tüm bilinmektedir.

Bu durumda, sadece kelime "sitem" anlamını açıklamak ilginç olurdu, ama ayrıca bunun neden.

insanların hepsi fay iyi ve kötü konusunda farklı fikirler var. Buzdolabının gidin çikolata tatmaya tutkulu arzu çizdiği çocuk, önce onu açtığında, daha sonra acımasızca onları çökertti bir şeker, çıkarır. O tatlılar hayatı daha iyi yaratabileceğini düşünüyor, bu yüzden şimdi onları yutar eğer kendin için iyi yapıyor. Anne, bütün aile bir zevkti, böylece bir festival masaya çikolata satın sırayla, içinde, diyor: çocuk kötülük yapıyor. O ailenin geri kalanı ile ilgili olarak bencil ve çirkin davranır. Annem daha böyle bir sitem biliyordu erken yaşta ders ve çocuğu hatırlamak onu ve tamamen gerçek açı cezalandırabilirler çünkü iyi, oğlan, yalnızca sitem inin.

İnsan etki red yoğunluğu. Of sitem ücretleri. eşanlamlılar

Aynı zamanda eş anlamlı bahsetmek gereklidir, ama en ilginç şey herhangi bir sorun bağlamında yapılacak. Bu yüzden daha iyi hatırlanır.

söylemek çok zor, ama "sitem", "azarlama" veya daha eski bir sürümü "sitem" - ahlaki düzenin bütün kavramları. kocası yıkanmamış yemekleri için eşi suçluyor bile - bu iç ve manevi zorluk anlayış sadece bir eksikliği değil. Çünkü suçlama uyuşmazlığı sözlükleri ve genel olarak değerler - aile hayatının idealler. Tabii ki, bütün bu örneğin İngilizce olarak, yalnızca ahlaki bir görev ifade eden bir özel modal fiil var, abartı çağırdı ama yapılabilir. Neden Rus kelimeler o kadar basit olmadığını düşünmeyin. Biz ayrılırız. Ne Kelimenin eşanlamlılarını yok "sitem". Çok basit. Eşanlamlılar biz sitem bir kişi ya da suçladı, anlamamız gerekir. aşağıdaki gibi tam listesi:

  • Sitem.
  • Azarlama.
  • Twit.
  • Şarj.
  • Küfür.
  • Kınama.
  • Yatırım.

Sitem acısız ilk üç değiştirilebilir, ancak yakından bağlamı izlenmesi gereklidir. Daha şimdiden kısmi eş vardır. "Şarj" ve "istismar" - "azarlama" daha güçlü bir kelime Kınama nadiren sessiz ve yatırım - her zaman hoşnutsuzluk amaç değildir. Prensip olarak, her konu okuyucunun yaratıcılık için yer bırakmak gerekir. Bunun zamanı geldi. daha çok çünkü sitem soru - yani, gündemden kaldırıldı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.