FormasyonBilim

Göz yaşı kanalı. dakriyosistit

yaklaşık olarak sekiz milimetre - yeni doğanlarda Yırtılma kanalı küçük bir uzunluğa sahiptir. Onun vanalar yeterince enfeksiyon gelişimi ve penetrasyonu için uygun bir ortam yaratır ki, gelişmemiştir.

Gözyaşı (lakrimal sıvı) (üretilmiş) üretilen bir ilgili bezi. burun boşluğunda - torbanın tübüllerde ve - Bundan başka, sıvı daha sonra, konjunktival boşluğuna gelir. kese gözün iç köşesinde yer alır. Göz yaşı kanal burun boşluğunun enfeksiyonları önlemek yeterli pileler sahiptir. Yetişkinlerde, uzunluğu yaklaşık 1425 milimetre etmektir.

Sırasında fetal gelişim gözyaşı kanalı çıkışında fetüste filmi kapattı. O (film) çocuğun ilk nefeste doğum sonları de normaldir. mola gözyaşı kesesinde ardından inflamasyonu oluşmazsa. Bu hastalık "dakriosistit" denir.

Lakrimal kanal, çok dar olabilir bu fiş veya yapıdaki anormallikleri olabilir. Bütün bu faktörler, dakriosistit gelişimi için tetikler. Çoğu zaman gözyaşı kanalı iltihaplı grudnichka. doğum yalnız açıklığını restore edilmez sonraki ilk haftalarda ise patojenik mikrofloranın katılır.

gözyaşı sıvısının çıkış zorluğuna katkıda burun boşluğuna, gelişim anormallikleri, sık rinit (soğuk) ve diğer olayların yapısının özellikleri çocuklarda dakriosistit ortaya çıkmasına faktörleri vardır katkıda bulunmak.

Ana belirtiler rüzgar arttırırken (veya SARS) karşı göz yaşı, slezostoyanie dakriosistit kabul edilir. Tipik olarak, hastalık anda her iki gözü de etkiler, ama bazen biri üzerinde gelişir. Bir iç açıda Bir süre sonra küçük boyutta ağrısız çıkıntısı vardır. irin - ona sonradan mukusu dışarı Basıldığında. Bu klinik tablo büyük çocuklarda doğan çocuklarda dakriosistit ve kronik inflamasyon özelliğidir.

Yeterli ve zamanında tedavi eksikliği hastalığın akut fazında gelişmesine yol açabilir. sitesinde şişkinlik sarı-ışınları içeriği, göz ucuyla şişlik geçtiği ağrı, kızarıklık, görünür. inflamasyon gelişmesi bir baş ağrısı var, daha da apse, hastanın vücut ısısı yükselir kışkırtır. genellikle çalışan iltihabı yıkama işlemine maruz gözyaşı kanalı ortadan kaldırmak için.

Tanı doktor genellikle gözle ilk boşalma oluşma zamanı öğrendiğinde. Bir uzman ile istişare üzerinde aşina olması gerekir masaj tekniği gözyaşı kesesi. Dakriyosistit yenidoğanlarda, genellikle kabul edilir bunun yana (masaj). Doğru teknik ana gereklidir.

Masaj burun kanadına gözün iç köşesinden dikey yönde bir parmak (indeksi) 5-10 ani hareketler kullanılarak yapılır. Burada kanat kadar parmak ayarlanmaz. Yumuşak dokular hafif içerik itme gibi, kemik üzerinde basılmalıdır burun boşluğunda. Bu boşalması ile birlikte her durumda burun gitmemeli. İzin yok dairesel hareket gözyaşı kesesi bölgede. masaj beş altı kez günde beslemeden önce yapılır. Toplantı sonrası bir doktor (değil çay ya da anne sütü) tarafından tavsiye damla gömmek gerekir. Masaj gözyaşı kesesinin alanda kızarıklık oluşması, şişlik veya ödem durumunda kontrendikedir.

akut dakriosistit tedavisi kuru ısı, UHF, antibiyotik (ortak yerel) ile gerçekleştirilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.