BilgisayarlarEkipman

Intel Core i7-930 işlemci eleştiri, özellikleri ve yorumlar

Çok güçlü işlemci bir oyun sistemini oluşturmak için önemli bir bileşenidir, bu zor pazara tek seçenek layık cihaz olmasıdır sır değil. Sonuçta, üretici vitrinde bulunan tüm ürünler kolayca görevleri ile baş müşteri temin, ama pratikte çok daha kötü olduğu ortaya çıkıyor.

Bu yazının odak - özel oyun çözümleri için dizayn edilmiştir Intel, kristal i7-930, ilginç bir temsilcisidir. Genel bakış, sahiplerinin özellikleri ve yorum işlemcisi hakkında ilginç ve faydalı bir şey öğrenmek için okuyucu yardımcı olacaktır.

teknik özellikleri

Birçok kullanıcı yüksek performans için anahtar saat olduğuna inanıyoruz işlemcinin frekans. daha parlak kristal çekirdekleri çalışan, o kadar yüksek olur. Bu mantık, ancak önemli bir faktör RAM ve diğer kontrolörler ile bilgi alışverişi hızıdır. Kristal i7-930 şey karakteristikleri Özel ve öne etmediğini görünebilir, ama işlemcinin potansiyelidir:

 • Hiper-Threading'in 4 fiziksel destek çekirdeği nedeniyle sanallaştırma devre çekirdeklerin sayısını artış sağlar;
 • Önbellek Seviye 1 grafik çekirdeği (sadece 256 KB) başına 64 kilobayttır;
 • Önbellek Düzey 2 (1 MB toplamı) çekirdek başına 256 KB olduğu;
 • Önbellek Seviye 3-8 MB;
 • İşlemci yolu uygulamanın etkin frekansı, - 4800 MHz;
 • her çekirdek çalışma frekansı - 2.8 GHz (mod Turbo Boost 3.06 GHz);
 • 130 watt güç dağılımı.

geliştirilmiş Kristal

Kristalin özelliklerini olsun ve Intel hattın diğer üyeleri ile benzerlik, ancak rakiplerin sahiptir olmayan ek özelliğe sahiptir i7-930 işlemci var. Bu ürün üç kanal modu bellek, hem de bir platform LGA1366 altında oluşturulan tüm işlemcileri destekler.

donanım Kristal 800 ve 1066 MHz'de çalışan DDR3 denetleyicileri destekler. İşlemci başa çıkabilir RAM maksimum miktarı, 24 gigabayt. Evet, profesyonel video düzenleme ve 3D-simülasyon figürü ile çalışmak için düşüktür, ancak kaynak yoğun bütün oyuncakların çalıştırmak için yeterlidir.

Eğer değerlendirmeleri inanıyorsanız, kristal tek dezavantajı bu ECC teknolojisi ile çalışmaz ve bu nedenle, veritabanları ile çalışmak için bir sunucu çözümü olarak tavsiye edilemez olmasıdır. Ama yine, bu kristal ve udeshevlonny onun analog Intel Çekirdek i7-920 sadece bir oyun sorunlar yaratabilir.

açıklanamayan teknoloji

tüm kristalleri ile sağlanmayan birçok faydalı özellik olduğu gibi şirketin ürün, kayda bile değer tüm modern Intel talimatlar ile donatılmış olması. bilgisayar bileşenleri satın alırken overclock grafik kartlarını kullanmak birçok oyun, bu zorunlu bir kriter olduğu için Garibi, üretici, işlemci desteği, entegre grafik hileli değildir.

Ama donanım üreticisine Intel Core i7-930 çip sanallaştırma desteği VT-x ve VT-d uygulamıştır. Başka bir oyun onların temelinde çözümler sanal makine kaynakları ve etki alanlarını kullanıldığında? sahiplerinin değerlendirme bakılırsa yararsız ve açıklanamaz uç teknolojilerin listesi ve, bu olumlu bir haber.

İki kardeş-akrobat

suçlu herkesi birçok potansiyel alıcılar tarafından bilinen bir genç modeli inceleme Intel Core i7-920, var fakat gerçeği kristalleri ciddi performans testi platformları etkileyen önemli farklılıklar, yok olduğunu bilir. Ve alıcılar arasında söylentiler oluşmasına sebep olur esansiyel ürünlerin, hem fiyat farkı.

ısınmış zaman düşük bir eşik güç dağılımı vardır temsili Jr., önceki nesil işlemci sorunu. Bu zor olmayacak hem kristaller için 4GHz overclock elde etmektir, ama i7-930 çalışmaya devam edeceğiz ederken (muhtemelen hatalı), sadece kapattı 230 watt eşiğe ulaştığında düşük seviye modeli. Genelde, 4000 gibi işlemciler eşiği için MHz kullanıcıların çoğunluğu odaklanan bir psikolojik bariyer vardır. daha yapma yeteneğine sahip iyi bir soğutma kristal ile Aslında - her ürünün kendi sınırlamaları vardır.

oyun potansiyeli

Kullanıcıların sayısız İncelemeler bakılırsa hızlanma sadece grafik hızlandırıcı uygulanan birçok zorlu oyunlarda verimliliği artırmak, ancak CPU için. Bu sorun, gelecekteki i7-930 çip tutucuya etmekle ilgilenmektedir. Overclock mümkündür, ancak pazar şimdiye kadar işlemci tam potansiyeline ortaya çıkarmak için neden olacaktır tek ekran kartı, değil.

Sayıları giderseniz, o zaman müşteri sürpriz bir şey var. iyi soğutma havası en Kristal kolayca stabil çalışmasını gösteren 4 GHz ulaşır. Önemli bir dezavantajı CPU güç tüketimi ve güç tüketimi artıştır. Kristali dağıtmak için bir arzu gelecekteki sahibi, el güçlü bir güç kaynağı ve iyi bir soğutucu olmalıdır.

Ekmek ve sirklerde

Piyasada ilk toplantısında maliyeti i7-930 işlemci karıştırıyor. 10 000 ruble başına fiyat oyun işlemcisi dükkandan en genç temsilcileri Intel Core i5 şirketleri benzer maliyetleriniz olduğundan, gerçekten garip görünüyor. Doğal olarak, potansiyel alıcı sorular olacak ve o test işlemcileri sonuçlarını öğrenmek başlar. Evet, bir yüzer noktası ile sadece matematiksel hesaplamalar yapılır sentetik testlerde, içinde, Core i7 temsil etmemektedir iyi performansı verir.

Ancak, video oyunları tek bir işlemci üzerinde çalışan olmadığından, bu tür karşılaştırmalar dikkat ve RAM, ekran kartı ve anakart katılımını gerektirir gerekmez. Ve burada inceleme için sorumlu olan kişi ne göstermek zorunda olduğunu. Bununla birlikte, üreticinin (üçlü kanal hafıza ve PCIEx dilimidir) tüm koşullar, bu karşılanması gerekir.

rekabetçi liste

Ama Intel karşılaştıran şirketi AMD FX-8350 bir rakip ile Core'u i7-930 bilgisayar düzeneğinin satın almak için birkaç bin ruble kurtarmak isteyen herhangi bir alıcı ilgi edebiliyor. Sonuçta, bir sır değil dünya pazarında AMD ürünleri ucuza Intel ürünleri.

FX işlemcilerin her kulüp sahipleri gibi, 8 çekirdekli rakip temsil şansı yoktur i7-930 kristal çıkmadan yüksek performans seviyelerini gösteren sentetik testler de. Bu anlaşılabilir - iki kez fiziksel çekirdek, yüksek saat frekansı (fabrika ayarı) ve artan önbellek ve 2. ve 3. seviye.

Ama buna pazar lideri kim netleşiyor sadece en kısa sürede maksimum ayarlarında kaynak yoğun oyuncak çalıştırmak için gereklidir. istisnasız bütün testlerde Intel sözcüsü iyi performans gösterir. İşte AMD sadece bir temsilcisi olan ve görev ile başa ve FPS daha düşük endeksi de olsa, yüksek oyunların çalışmalarını destekliyor.

Platformun Yapım Özellikleri

Biz ürün tarafında i7-930 bakmak önce, birçok kullanıcı çalışma sırasında unutmak LGA1366 platformu özellikleriyle ilgili biraz bilmeli. Bu RAM en az üç modülleri için kurulmalıdır, kullanıcı Intel ve ürünü tercih kendisi için kök neden olduğu için, ana kart üzerinde gerekli olmadığını söylüyor.

Tüm anakartlar aynı zamanda üç kanal modunu destekler dikkate PCIEX16 üç yuvaları altında kristal, ile donatılmış olduğunu unutmayın. Buna göre, işlemci Çekirdeği i7-930 odaklanarak, alıcı stok ve üç özdeş videoda olmalıdır. şartlardan biri ihlal edilirse, o zaman kullanıcı sadece şarap.

Oyuncunun bu güçlü işlemcinin potansiyelini açığa edebiliyoruz kendileri grafik kartları, yaklaşık değer düşünün. Giriş seviyesi ekran kartları Açıkçası burada uymuyor. Piyasa performanslı video kartının düşük fiyat aralığında olan oyun çözümlere bakmak gerekir.

Sonuç olarak

Tüm üreticinin tavsiyelerine ardından, birçok kullanıcı güçlü işlemci i7-930 olmadan kalmaya mahkum edilmektedir. Sonuçta, uygulamada gösterdiği gibi, alıcıların büyük çoğunluğu kitle iletişim bilgisayar bileşenlerinin maliyeti ve bol reklam üzerinde duruldu. Bu nedenle, satın almadan önce tekrar genel performansı bağlıdır hangi birçok önemli görevleri kristal özellikleri ile tanışmak ve kendileri karar bir kez önerilir oyun platformu :

 • En az üç DDR3 bellek varlığı (ideal - 6 adet);
 • 3 aynı video oyun sınıfı;
 • tüm bileşenlerin desteği ile baş edebiliyor güçlü güç kaynağı;
 • iyi soğutma sistemi (eğer overclock etmek niyetinde değilse).

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.