BilgisayarlarEkipman

İşlemcinin Çalışma sıcaklığı - biçimini tanımlamak üzere

performans veya gürültü, diyelim ki, gibi kendi ev veya ofis bilgisayarına böyle göstergelere dikkat günlük olarak Muhtemelen çoğu veya tüm kullanıcılar. Ama ne yazık ki çok az insan PC'nin "sağlık" görünür belirtileri ek olarak, aynı zamanda bazı tweaks olmadan görülemeyen bir tezahürü olduğunu biliyoruz. Özellikle, işlemci ve diğer bileşenler bu çalışma sıcaklığı.

İletkenler, modern entegre devreler inşa edildiği temelinde, çok duyarlıdır sıcaklığında. yarıiletken çip 90-95 ° C sıcaklıkta değilse derhal, ama yine de sipariş dışına çıkarmak geri dönüşümsüz değişiklikler, oluşmaya başlar. biz büyük olasılıkla daha sonra, örneğin, işlemcide ısı sensörü kristal değil doğrudan ve bir tarafa doğru biraz düşünürsek, bu yarı iletken sıcaklığından daha düşük 5 derece sıcaklık gösterir. Sonuç olarak, maksimum işlem sıcaklığı 85-90 ° C üzerindeki yükselmemesi gerekmektedir Bir işlemci çalışma sıcaklığı - 75-80 ° C den.

Modern işlemcilerin Üreticileri yüksek bir sıcaklıkta kendi ürünlerini korumak için yeterince güvenilir mekanizmalar sağladı. Örneğin, dayalı bilgisayar AMD işlemci sadece işlemci, belirli bir sıcaklığa ulaşıncaya kapatın. BIOS ve yüklü işlemcinin bu maksimum çalışma sıcaklığı 70 ile 90 ° C arasında olabilir

Intel daha da ilginç sahiptir. işlemciler Pentium 4 işlemci aile azaltma sistemine dahil olduğu için. Özü, işlemci, belirli bir eşik sıcaklığı, ısıyı azaltmak ve böylece ısı artışı durdurmak için tedbirlerin bölümü geçmek başlar gelmiş olmasıdır. Tabii ki, düşme ve verimlilik ile. Tecrübelerime göre, böyle bir makine için çalışmak normaldir mümkün değil ama en azından sistemi kapatmaya mümkündür. Çalışma işlemci, sıcaklığı sıcaklığında kapalı - ayrıca BIOS düzenlenir azaltma dahil edilir ve AMD işlemcileri ile aynı aralıkta değişebilir.

Bazı durumlarda, CPU sıcaklığının sürekli ölçüm? İdeal - Her zaman. Ama bu iki durumda özellikle doğrudur: Eğer - "hardcore oyun" ya da overclock fanı. İkinci durumda, ve bu yüzden sıcaklık ölçümü hakkında her şeyi bilmek zorunda ve bu makale sizin için değil. Ama küçük bagaj bilgisayar bilgisi olan kişiler de dahil herkes gibi oynamak.

Aslında, işlemcinin, ölçülen sıcaklık bir şekilde mümkündür - yazılım. özel bir program sıcaklık sensörlerinden bilgileri alır ve sonra bir kural sadece CPU değil, aynı zamanda bir kaç diğerleri ve bazı formda verileri çıktı. Için AMD işlemciler AMD OverDrive denilen tarafindan ücretsiz bir yardımcı program yaklaşacaktır. sıcaklık değerlerini izlemeye ek olarak, bu AMD GPU'ların gelen kartların sahiplerine ek fırsatlar sağlayacaktır. Intel işlemcilerle sahipleri yarar Gerçek Temp kullanabilirsiniz.

Bu araçların yanı sıra, bazı işlemci üreticisi altında, jenerik ürünlerin çok sayıda var "hapsedilen". Bu, özellikle, CoreTemp, Donanım Sensörler, SpeedFan, Hmonitor ve diğerleri izleyin. Bunlar arasında, işlevselliği ödediği rakipleri ücretsiz programlar vardır. Bütün bu araçlar, masaüstü Windows Vista / 7 için bazı paketlenmiş olan araçlar sistem mevcut sıcaklığı tepsisini görüntülemek edebiliyoruz. Tabii ki, işlemcinin en son modeli var ve bir kural olarak, eski sürümleri herhangi bir yeni işlemcileri destekleyecek veya yanlış davranmazlar, çünkü aracı, en son sürümünü seçilmelidir.

boşta kalan işlemcinin ısısını faaliyet gösteren genellikle düşük, bu nedenle bu gösterge odaklanmak gerekli değildir. Çok daha önemli "yük altında" işlemci davranıştır. Çoğu durumda, öyle - "ağır" Modern 3D oyunlar. Seçilen sıcaklık izleme programı bu özelliği varsa nedenle, sistem sıcaklığına günlüğü değişiklikleri seçmelisiniz. Bu maksimum yük altında bilgisayarın temel bileşenleri nasıl davranması görmek için canavarlar katliamının sonunu sağlayacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.