BilgisayarlarEkipman

Bir parametre işlemcisi PC olarak Sıcaklık

ilerlemenin takip etmek ve kez ayak uydurmak istiyor adam, priobetayut bilgisayarı zorladı ve bunu kullanmayı öğrenmek. Bunun nedeni kolayca açıklanabilir bilgisayar teknolojisi her geçen yıl daha da yakından hayatın her alanında entegre. yüksek hassasiyetli hesaplama, teknolojik süreçler, eğlence ve daha sorumlu yönetim: Her açık bir kişiye yardım. Aynı zamanda, bir erkekten de çalışır durumda onun elektronik yardımcısı destekleme yeteneğini gerektirir. bilgisayar işlemcisinin en önemli parametrelerden biri de sıcaklıktır. Ne olduğunu anlamak için ve o kadar önemli olmasının nedeni, cihazın mikroişlemci teknolojisine biraz daha derin olmalıdır.

Belli bir dirence sahip, transistör, kondansatör, diyot: Tüm elektronik devreler elemanlarının çok sayıda oluşur. nedeniyle ONLARI yavlyaletsya ısı iletkeni neden olduğu elektrik akımının özelliklerinden biri elektrik direnci. Herhangi bir çip, aslında, tek bir gövde içinde monte edilmiş çok sayıda eleman koleksiyonudur, yani ısıtılır - istenmeyen, ancak bir hata, ama doğal fiziksel bir süreç değildir. Aslında ısı dolayısıyla çip oluşturan yarı iletkenler ve metallerin özelliklerini de değiştirir ve termal bozulmaya karşı kadar, tahmin edilemez sonuçlara yol açar ve sistemden bırakın.
herhangi bir bilgisayarın ana elementlerden biri, bir mikro-işlemci ya da bir CPU (Merkezi İşlem Ünitesi) 'dir. İçinde bakarsak sistem birimine (konut), anakart üzerinde büyük çip sadece en CPU ol. Her zaman soğutma metalik radyatörü ve üfleyici vantilatörler monte edilir. Modern işlemcilerde transistör sayısının uzunluğundadır. 500 milyon aştınız, Yani sıcaklık kontrolü şarttır. değeri daima aşılmaması gereken işlemci, sıcaklık sınır belirtilir. Örneğin, modern işlemciler için Intel "Tcase max" (üst sınır sıcaklığı) 60 derecedir. Bu duruma göre, işlemcinin izin verilen sıcaklık - "Tcase max" aşmayan tüm bu değerler ve onlardan daha iyi olur.

İşlemci sıcaklığı bağlıdır:

  • Ortam sıcaklığı. artan ısı transferi bozulur ile;
  • Kare radyatör ve CPU iletişim. İşlemci tarafı ile temas halinde iyi radyatörler yüksek parlaklığa cilalı olmasının nedeni budur;
  • İşlemci üretimi. Daha yeni modeller ileri proses teknolojisi yapılır, yonga bileşenlerinin bileşenlerini azaltmak için planlanan;
  • besleme gerilimi. akım ve gerilim bilinen Ohm yasasına göre, birbirlerine direkt olarak bağlıdır ve akım artışı iletkende ısı derecesinde bir artışa neden olduğundan, takdir olduğu daha düşük bir voltaj değeri, daha az ısı. besleme geriliminin azaltılması eğilimi mikroişlemci her yeni nesil açıkça görülebilir;
  • Frekans işlemi. daha fazla operasyon, işlemci dolayısıyla, daha büyük termal enerji vurgulanır, zaman birimi başına gerçekleştirir, yani.

Yukarıdakilerin hepsi yanında, CPU ısısı biz patentli teknolojilerin çeşitli desteği vurgulamalı aralarında birçok faktöre bağlıdır. Üreticiler uzun fark var düşük sıcaklık işlemcinin onların ürünüdür satın lehine ek bir argüman olabilir. Bu nedenle, işlemciler, büyük miktarda bilgisayar yükü yokluğunda sıklığını azaltmak için tüketilen enerji miktarını azaltmak için ve inaktif mantık blokları kesmek için "öğretilen" edilmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.