OtomobilArabalar

Yıkama sıvısı "Laurus". Flushing "Laurus": yorumlar

Benzin araçlar her yıl küçülüyor. Lider otomobil üreticileri uzun birçok avantajı vardır enjeksiyon tipi enjektör, geçiş yaptı. Bu düşük yakıt tüketimi, yüksek performanslı, sorunları da ilave Ancak dengeli yakıt ve hava karışımı, vb., N.. Buna ek olarak daha pahalı onarım enjektör, genellikle temizleme maddesi genellikle "Laurus" kullanılan enjektörü, tıkanmıştır. biz konuşacağız bu makalede olduğu gibi bu yıkama, kendi artıları ve eksileri vardır.

Neden enjektör araba tıkayabilir ve bunlarla mücadelede nasıl

sülfür, bir olefin ve benzen, aracın yakıt sisteminde reçineli bir şekilde mevduat yakıtta bulunan kimyasal bileşikler, çoğu. yoğun kahverengi bir kabuk ile kaplı Onlar, benzinle kaldırılmaz. daha düşük kaliteli yakıt kullanıldığında, zaman içinde daha fazla bu depozitler araba birikmektedir.

Aracın etkinliği, kirli memesi gibi, bir bütün olarak azalır olması mantıklıdır. Aslında nedeniyle karmaşık yıkama enjektör o - prosedür yerine emek yoğun olduğu kritik bir andır kadar pek çok gidin. Otomatik troit motor kararsız hale gelecek başlayacak ve bazı sabah bile başlayamaz. Bunu önlemek için, "Defne" adı verilen bir sıvı kullanın. Flushing enjektör bu durumda biz bu makalede görüşmek birkaç basit manipülasyonlara, düşürülür. Hitap ve motor soğutma sistemi için de gereklidir.

Aktif katkı maddeleri - iyi ya da kötü?

Orada reaktif bileşenlerin her iki destekçileri çok sayıda vardır ve bunları kullananların kesin bir dille reddeder. Hem birinci ve ikinci hayat tecrübesi, teknik bilgi veya uzmanların sadece tavsiye dayanmaktadır.

Öncelikle araç yıkama sistemine nasıl aynı eylemleri anlamamız gerekir. Ana güçlü ve zayıf izole:

  • saldırgan çağrılabilir reaktif bileşenler, bütün lastik contalar ve contalar üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Bu hızlandırılmış aşınmaya yol açar;
  • katkı maddesinin viskoziteli yağ viskozitesi uymayan, daha sonra yıkama ile paket üretici tarafından belirtildiği gibi kesinlikle yasak kullanımı;
  • petrol yataklarının çıkarılması için altı araçlar onlara yarardan çok sorunlara yol daha kötü (Takunya katalizör, mumlar) alırız.

değil her araba sahibi sonuçla mutlu olmasının nedeni budur.

Neden iyi değil deneme

Birçok kişi çoğu durumda ne yazık ki bitiyor yıkama, çeşitli deneyler koymak deneyin. Örneğin, yıkama konsantrasyonunun değiştirilmesi. neredeyse fonların kullanımının duygusunu kaybetti çünkü bu, gerekmez. Sonuç hükümleri, öyle değil ve para geçirdi.

Buna ek olarak, özellikle tankın eğer biraz benzin, ihtiyacınızdan daha fazla doldurmak olmamalıdır. Bu sadece olaysız senin yakıt ikmali ulaşamayacaktır gerçeğine yol açabilir. Örneğin, yüksek konsantrasyonda yumuşak yıkama "Laurus" sonradan Conta ve sızdırmazlık değiştirilmesine yol açabilen kauçuk contalar, üzerinde çok olumsuz bir etkiye sahiptir ve maliyetlidir.

Anlamı "Defne": enjektör ve motor yıkama

Soğuk havalarda başlayan sürerken arabasının seğirmesi, motorlu istikrarsızlık, sorun fark etmiş, bu deterjan kullanmak zamanı.

Tüm çalışmalar kendi başlarına gerçekleştirmek için oldukça basit. Bu amaçla, bir özel ajan gaz tankı her 5-6 bin kilometre içine dökülür. Ancak, bu tür bir egzersiz yerine "tedavi" den önleyici olarak, daha doğrusu gerçekleştirilir. Bununla birlikte, yeni araçların bile sahipleri, düzenli yapılmalıdır. "Laurus" gelince, o biraz farklı kullanılır.

ateş basması için prosedür

Her şeyden önce biz "Laurus" ihtiyaç - yumuşak yıkamanın motoru. Benzin birkaç litre ve doldurmak için özel bir huni olması da arzu edilir. oranlar, "Laurus" benzin karıştırın ve daha sonra, giriş manifolduna vakum pompası uzanan boru bulmak ayırın ve karışım enjekte kavanoz üzerinde belirtilen.

Motoru çalıştırmayı ve 2 500 000 aralığında devir tutmak için gereklidir. Aynı zamanda, sürekli bir boru içinde bir sıvı ilave edilmesi. Şu anda, motor kararsız hale gelebilir, ama sorun değil. Kaynaktan egzoz borusunun bir para ve duman büyük miktarda uzanabilir. Şu anda egzoz son derece zehirli olacağını, bu yüzden daha iyi nefes edersin. motoru durdurur ve onlar ilk tazelik değilse, yenileriyle buji değiştirmek arzu edilir, bundan sonra, soğumaya verin. onlar koklaştırılabilmektedirler muhtemeldir olarak yeni mum ise, yıkama süresi, eski koymak için daha iyidir.

üreticileri yıkama Hakkında

"Laurel" - pozitif tepkilerin en fazla sahip en popüler sıvının biri. Bu yapıcı iyi eliyle kendini kanıtlamıştır. etiketinde belirtildiği şekilde bu sıvı, tank içine döküldü edilemez. sahiplerinin İncelemeler göre sıvının ortalama puan beşte 4 puandır. Birçok kişi mucizeler beklemiyorum, ama gerektiği gibi onun derhal görev aracıyla kolları gerektiğini söylüyorlar.

yıkama diğer popüler üreticisi - "Winx". Onun maliyet "Laurus" ile aynı hakkındadır (biraz daha pahalı ama gerekli değildir). değerlendirmesi gelince, o da 4/5 yoktur. Ancak uzmanlar "Laurus" "Winx" daha iyi yıkar işaret, ancak sağlığa daha az zararlıdır. örneğin "Yüksek Dişli" gibi bir araç, pahalı, ama aynı zamanda biraz daha iyi temizler. Ve şimdi bize doğrudan konuya dönelim.

Bileşim yıkama katkı maddeleri

Arabalar temizlik bu tür kullanım ya da olmamak için kötü anlamak için motor ve enjektör tıkanması gelen yıkanır bileşenlerle ele alınması gerekmektedir. ana bileşenleri - gazyağı. O petrol kirlenmesini temizlemek için mükemmel bir yoldur. daha fazla verimlilik için hemen hemen tümüyle yağ atomizörler kanallarında karbon artıklarını izin kimyasal olarak aktif deterjanlar, ilave edildi.

Aracın soğutma sisteminde

Antifriz anormal bir renk, genellikle parlak turuncu hale gelir, bu sistemde pas varlığını gösterir. durumda, bir radyatör ve kanallar yıkamak için gereklidir. Bu hem bireysel hem atölyede yapılabilir. birincil aracı olarak "Laurus" yaklaşımında. Şiddetli kirlilik durumunda bir yaklaşım durum çalışmaz geliştirmek olarak soğutma sisteminin yıkanması, çok zaman alır.

İlk adım, eski antifriz sisteminden tahliye edilmelidir. Ardından "Laurus" alıp asgari distile su ile tepesinde, sonra bir kavanoza doldurun. Biz motoru çalıştırmayı ve yaklaşık yarım saat onu ver. Bu birleştirme sonra görmek pas boruları ve radyatörler çok olduğunu. Prosedür aynı sırayla tekrar tekrar arzu edilir. pas hala tahsis edilirse, üçüncü aşama durulama olmadan, distilat kullanın. Yukarıdaki işlemlerden sonra taze antifrizi dökün ve sonuç tadını çıkarın.

Düzenli bakım - başarının anahtarı

Biz zaten fonksiyonlar "Laurel" tarafından yapılmaktadır şeyle biraz anladım. soğutma sistemi, memelerini ve motoru Yıkanması - tüm bu tesisin gücü altında. Ama düzenli bakım yapılması gerekli maksimum sonuç elde etmek için unutmayın.

Örneğin, uçlarını temizledikten sonra, onlar üzücüydü ne kadar, yine kontamine olma. Sonuç olarak, durum tekrarlanır. Bunu önlemek için, ancak çok sık aralıklarla deterjan kullanmak gerekir. 12-24 ayda bir yapılır antifriz, değiştirirken, önleme sistemi temizlemek için tavsiye edilir. Benzer şekilde, yeni bujilere değişen bir bütün olarak enjektörler ve yakıt sistemi temizlenebilir. Artı kesin olmayacak, ama ne huzur içinde uyuyabilir.

"Defne": soğutma sisteminin yıkanması. tüketici yorumlar

en güvenilir yolu bir para emin kaliteli yapmak için - kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Ancak, bu yaklaşım, genellikle korkunç sonuçlara yol açar. Bu basit nedenle, yıkama kullanmadan önce bu araç tutkunlarını veya profesyonel istasyonları kapsamında olduğunu görmek gerek.

"Laurus" gelince, bugün "Yüksek Dişli" ve "Winx" ile birlikte Rusya'da en popüler ürünlerden biri vardır. göre değerlendirmeleri ateş basması, o mükemmel temizlik özelliklerine ve kauçuk contalar değil çok agresif akrabası var üzerlerinde olumsuz etki yapan gerçi.

memelerin kirlenme derecesine

uygulama gösterdiği gibi, zaman içinde değil her araba sahibi kendi arabasını hizmete. Genellikle bu daha da ciddi sonuçlar yol açar. meme, örnek olarak verilmelidir. Bu silindirin içine yakıt-hava karışımının homojen enjeksiyon için sorumludur. Zaman içinde, motor verimi bir damla çıkan karbon yataklarının saran silindir ve meme gibi. Uzmanlar memeleri kontaminasyon üç derece tanımlamak:

  • 5-7% - neredeyse belli belirsiz sorun hiçbir belirti vardır sürücüye gibi. yakıt tüketimi artar biraz.
  • % 10-15 - düşen dinamik özellikleri, yakıt tüketimi artar sırasında fark edilebilir sıçrama hareketleri.
  • % 15-30 - kritik bir nokta. Önemli ölçüde benzin tüketimini büyür, troit rölantide motor, soğuk sık sık tezgahları.

Yukarıdaki hususlara dayalı olarak, ilk faz ek olarak, bir hata sadece deneyimli uzman tespit edebilmek, çok kritik olmadığı sonucuna varılabilir. Ancak buna göre ikinci kurşun sürücüsünden hareket eksikliği, ve son aşama. İşte durum daha ciddidir ve özel dikkat gerektirir.

temizlendikten sonra sistemi korumak

Yerli yakıtın kalitesine ve konuşamıyor. Genellikle, yakıt çeşitli standartlar ve çevresel toleransları aşıp safsızlıkların büyük miktarda içerir. Bazı durumlarda, gaz modern bir otomobilin yakıt sistemi üzerinde zararlı etkisi olan seyreltilir. Hepimizin bu içten yanmalı motorlarda (trafik sıkışıklığı, uzun vadeli çalışma, aşırı ısınmaya) ve kapatmak için başarısızlık zor koşullar eklersek. Iyi etkinliğini teyit gözden motor kızarma "Laurus", kullanıyorsanız. Ama birkaç kişi düzenli olarak bu çare uygulayın.

"Demir At" iyi çalıştı için, doğrudan yıkandıktan sonra sistem özel sıvılar korumak için arzu edilir. Eğer deneyimli profesyoneller ve fabrika otomobillerin tavsiye sopa, biz önemli ölçüde kritik makine bileşenlerin ömrünü uzatabilir. Bu soğutma sistemi, yakıt, fren ve benzeri için de geçerlidir. D.

özetlemek gerekirse

İşte seninleyiz ve gerçekleştirmek ve ne gerekli için öğrenmek yıkama memelerini. Bütün dikkate değer araçları, iş iyice halletmek gerçeğine indirgenebilir Bir degerlendirme "Laurus". Ancak, böyle bir kimyasal olarak aktif sıvının kötüye lastik mühürler ve mühürler "yemek için" neden olabileceğini unutmamak gerekir. Bu basit nedenle, talimatları takip etmek ve ekstra bir şeyle gelmiyor gereklidir.

Gerçekten kaliteli yıkama "Laurus" - yorum defalarca bunu doğrulamaktadır. Yurtiçi üretici aracı en düşük maliyetle değil üreten, ancak son yıllarda verimlilik aynı "Winx" daha yüksektir. Ayrıca, uzmanlar "Winx" neden sağlığa zarar göz önüne alındığında şaşırtıcı değildir "Laurus" ile çalışmayı tercih ediyoruz.

sistem için düzenli olarak izlemek ve temizlemek, ve yıkama sıvısı kullanılması durumunda enjektörün çalışması, sorunsuz olacak "Laurel'i." Bir kez daha, tankta doldurmak için "Laurus" olduğuna dikkat etikette yazılmışsa, olamaz! Enjektör ve soğutma sisteminin herhangi deneyimi bir kızarıklık bu uzmanlar girişme daha iyi bir fırsat sağlamak. Ama burada bir sürücü para aldı ve onların işin değilken örnekleri bulunduğundan, hizmetler istasyonlarda emin olmak zorunda ve onlar yaptı, kalitesiz. Bu nedenle, her zaman uyanık olması.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.