Haber ve ToplumÇevre

Rekabet - Bu hayatın başlıca kanunlarından biridir

Adam tam anlamıyla doğumdan itibaren rekabetçi etkinliklere katılır. İlk olarak, bu süreçte katılım baygın. Ebeveynler çocuklarının, daha hızlı akran geliştirdi yetenekli, akıllı, daha zeki olduğunu istiyorum. Bu nedenle sürekli başka çocukla karşılaştırıldı. Sonra, büyüyen çocukta diğerlerinden daha iyi bir şey olmak için bağımsız bir istek görünür.

Yarışma: Genel kavram

Rekabet - birkaç taraflar arasında gerçekleşir mücadele sürecidir. Örneğin, kişi veya gruplar arasında bireysel ve belirli olayların arasına. Bu durumda, karşılaştırma standartları onaylanmış bazı insan faaliyetleri ile yapılır. Bir referans noktası olarak diğer kişi hizmet edebilir, orada ideal, ya da geçmişte aynı kişinin davranır.

rekabetin yeterince değerlendirmesini yapma yetisini kriterlerine farkındadır bireyi karşılaştırır. kavga katılan tesisler, bunların sayısı, süresi, iki tarafta tabanlı kurallar bileşimi farklıdır. Bu süreç bir kişinin, onun yetenekleri yanı sıra dikkat, bellek, zeka ve diğer yeteneklerinin seviyesinin fiziksel niteliklerini ortaya konabilir.

etkinlik türlerini

Etkinlik - Belirli bir durumda doğasında olan bir olgu, yüzler ve karakteristik özellikleri, bir çok varlığı. İnsan farklı faaliyet kenarlarına ilişkindir. Örneğin, çatışma türleri şunlardır:

 • askeri;
 • spor;
 • Araştırma ve geliştirme;
 • eğitim;
 • emek;
 • oyun;
 • sanatı.

Her biri özgün ve tektir, kültür, ilgili alana dahil edilir, belli işlevleri yerine amaçlamaktadır.

spor olayı

Spor yarışması - geniş bir terimdir. Birkaç nokta açar:

 • sporcular arasındaki mücadele;
 • Rakip faaliyetlerinin organizasyonu;
 • Katılımcıların davranışı;
 • sporseverler arasındaki ilişki;
 • ilgilenen kişilerin katılım.

Bazen uygulama fikri, "Rekabet" ile karıştırılan "maçın." ikinci kelime, dar bir anlama sahiptir, genel tanımın sadece özel bir durumdur, ancak, dikkat edin. o bir dizi kriteri yerine getirmesi halinde Atletik yüzleşme resmi olarak kabul edilebilir:

 • İlgili kuruluşlar tarafından onaylanmış resmi takvim, mevcut;
 • geçiş düzenlemelerine göre dekore;
 • Bu standart belgelerinde belirtilen kurallara aykırı değildir.

kavga tek adımlı veya çok sayıda aşamadan oluşan olduğunu. İkinci seçenek genellikle ulusal ölçekte, birçok devletler veya tüm dünya üzerinde gerçekleştirilir. Yarışmanın sonuçları sporcunun sıralamasını, onların nitelik ve prestijlerini etkiler.

spor türleri

Her karşılaşma onun organizasyonel şekil, kompozisyon, amaçlarını, hedeflerini, gereksinimleri vardır. parametrelere göre belirli gruplar üzerinde jimnastik yarışmasında, örneğin, bölünebilir.

Birincisi, kontrol rekabeti standı. Onlar sporcu hazırlama, eğitim düzeyi, taktik ve teknik mükemmellik derecesini değerlendirmek üzere tasarlanmıştır. Olaylar güçlü ve katılımcı zayıflıklarını, onların vücut ortaya koyuyor.

İkincisi, rekabetin hazırlıklar vardır. Onlar kavga belirli kurallara sporcuların adaptasyon kontrol edin. Aynı zamanda yararlı bir deneyim kazanılmış, pratikte test olası durumlara, taktik kararların çeşitli uygulanmaktadır.

Üçüncüsü, rekabet seçicidir. hayatı sporun ana iş olarak kabul edilir iyi katılımcıları, seçmek için vardır gerçekleştirilir. Yarışmalar ileri adımlar için skomplektovat takımı tasarlanmıştır.

Dördüncü olarak, serbest bırakma kurşun olay. Bu aşama, gerçek mücadele olarak yakındır. Bu durumda, sporcular potansiyel rakipler ve onların gücünü tespit için, bir davranış modeli geliştirmek.

Beşinci olarak, ana rekabet. Onlar mevcut tüm imkanları seferber, katılımcılara zafer veya meslek ödülleri rehberliğinde yarışmalara en yüksek sonuçları göstermeye çalışmaktadırlar.

türlerin her biri önemlidir, bu sporcular, sürekli eğitim ve irade tam destek verilmesini gerektirmektedir. Ancak bu durumda biz olumlu bir sonuç bekleyebilirsiniz.

Böylece, rekabet - Mevcut standartlara uygun olarak, herhangi bir kapasite karşılaştırarak amaçlayan partilerin faaliyettir. Bunun amacı mükemmellik başarı olarak kabul edilir. mücadele sporları dahil hayatın farklı alanlarında, mevcuttur. İşte rekabet basit yarışma katılımcıları ve kuruluş sorunları ve sporcuların ilişkilerin bir dizi tedbir değildir bulunmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.