BilgisayarlarYazılım

Nasıl işlemci sıcaklığını ölçebilirsiniz?

Dizüstü ve masaüstü genellikle tozla tıkanmış. Bunun için, soğutma sistemi bile asgari yük durumunda, daha yoğun çalışmaya başlar. Özellikle bu laptop için de geçerlidir. Buna ek olarak, aynı zamanda sadece işlevsel bozukluklara neden olur karmaşık görevleri yerine değil, aynı zamanda kullanıcıdan kaynaklanan rahatsızlık duygularına zaman ısınır. Tam ısınma, tabii ki, güvenlik sistemi bunun olmasına izin vermez, olmaz, ancak bu hala yeterli değil güzel. ortaya çıkmaz bu sorunların, periyodik dizüstü performansını izlemek için gereklidir.

tozdan bir dizüstü bilgisayar nasıl temizlenir

İlk adım, gerekiyorsa dizüstü yaz aylarında birikmeye başlar özellikle güçlü biriken toz temizlenmiş bilgisayar yapmak için, daha sonra CPU ve grafik işlemcinin sıcaklığını ölçmek ve etmektir. Bu olgu, içinde asılı ve başarısızlıkları gibi sorunlar, çok çeşitli yol açabilir.

Periyodik toz dizüstü temiz hala duruyor gerçekleştirin. Bunu yapmak için, talimatları tarafından yönlendirilen dava açmak, ardından yavaşça yuvasının altında, zayıf modunda bulunan bir elektrik süpürgesi bir tüp tutun. En sık toz birikmesini meydana yerdir. Daha sonra, fırça, başka bir parça toz temizleyin. Bu çok dikkatli yapılmalıdır. İlk temizlenmesi gereken soğutucu, unutmayın. Bu çalışmanın deneyim mevcut değildir, bu en iyi, profesyoneller anlaşma bırakılır.

CPU sıcaklığının ölçülmesi

Eğer bilgisayar toz temizleme çalışması, o daha iyi olmaz, ölçmek için gerekli olan işlemci sıcaklığını. Bu profesyonellerin yardımı olmadan yapılabilir. Gerekli ölçümler yapmak için, belirli bir programı ayarlamalısınız. Şu anda, yardımcı HWMonitor bunların arasında bu uygulamaların, birçoğu.

Cı bu program işlemcisi sıcaklığı kullanılarak ölçmek için çok zor olmayacaktır. yardımcı program işlemci için ölçütleri minimum ve maksimum kabul edilen bilmesini sağlar. Ayrıca, program muayene sırasında ulaşıldı işlemci sıcaklığını gösterecektir.

CPU maksimum hızını test etmek için, indirilen aracı çalıştırmak çevirip bazı güçlü uygulamayı keşfetmek gerekir. Bu yazılım gibi Photoshop gibi düzenleme yazılımı olacaktır. Bundan sonra programa değişiklikler sadece ölçülecektir olacaktır. Bu durumda, işlemci sıcaklığı maksimum düzeyde olacaktır.

Bazı bileşenlerin optimum sıcaklık

Optimal sıcaklık belirlemek için, tüm kuralları ve belirli bir dizüstü modeli ve bileşenlerinin özgü göstergeler okumalısınız.

Örneğin, ölçülen işlemci sıcaklığına kadar bir optimal durumda aktif bileşen 45 dereceye eşit olmalıdır bilmelidir. Sıcaklık, 60 derece ulaştı ve birinci hata frenleme başlar. Sıcaklık Video optimal 90 derece ulaşır. rakam yüksek ise, o bela beklemek gereklidir.

İşlemcinin sıcaklığını ölçmek istiyorsanız nedenle, özel bir program indirmek ve çalıştırmak için en iyisidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.