Stratejik planlama

İç ve dış organizasyon ortamı: ilişkiyi belirleyen

herhangi bir ticari kuruluşun faaliyetleri üzerinde yardımıyla çevrenin iç ve dış kuruluş tarafından etkilenir hangi eylemlerin tanımı, hem de uzun vadede kendi işleyişi yolları. Bütün bu beklentileri ve belirli çevre şartlarının bazı uyum deneğin yeteneğine bağlıdır.

İç ve: Yani bugün kavramının iki ayrı alt türü vardır kuruluşun dış ortam. İç faktörler ana öğeleri ve bunun içinde işlemlerin akışını temin edebilen kurumsal bir alt sistemin yapısına tahsis edilebilir. yurtdışında olsalar bile kişiler, koşullar ve faktörler bir dizi ile temsil kuruluşun dış çevrenin kavramı, genel davranışını etkileyebilir.

kurumsal ortamı nedir? şirketleri çalışması gereken karşı farklı kontrolsüz güçlerin, bu kombinasyonu. Bu terim makro ve mikro çevre (dış ve şunları içerir iç organizasyon ortamı). iç yapısı, doğrudan genel olarak kuruluşlara hem ilgili nesneleri gösterilmiştir ve çeşitli yapısal elemanlar için bir. Bu dış çevreden daha büyük bir ölçüde kontrol ve regüle teknik, insan ve ekonomik faktörlerin bir kümesi ile temsil edilir. kurumsal tanımlanan örgütsel ve iç çevre teknik şartlara yönetiminde alınan kararların sonuçlarına bağlanabilir işin.

İç ve dış kuruluşun çevre sürekli güçlü ve faaliyetlerinin tüm yönleriyle özelliklerinin zayıf yönlerini belirlemek amacıyla gözden geçirilmelidir. Bu ek fırsatların zamanında kullanımı ve yerli bir kuruluş yetenekleri edinimi için gereklidir. Ayrıca, zayıflıklar tanımı tehdit ve tehlikelere kötüleşmesini önlemek için yardımcı olur.

İç ve dış kuruluşun çevre yakından birbiriyle ilişkilidir. Performansları para ve insan gücü durumu düzeyini, hem de yatırılan sermaye faiz oranını gösterir toplumun, ekonomik durumunun önemli bir etkisi vardır. Biz hammadde, malzeme ve hizmetlerin fiyatları hakkında unutmamalıyız.

devlet iktidar partisi bağlı olarak biraz şunlardır siyasi faktör vardır. Ayrıca bu konuda önemli bir rol Başkan politikası ve askeri eylemin varlığını (veya yokluğunu) oynar.

Dış ortama bir varyasyonu ana unsurları kendi kültür, eğitim, dini gelenekleri ve ahlaki normları içeren, kültürel ortamdır.

İç ve dış kuruluşun çevre üzerinde önemli bir etkisinin sağlanması ile ticari kuruluşun faaliyetlerinden bağımsız tecelli çeşitli faktörleri, birleştirir. Yani, elemanların doğrudan etkilerine örgütün faaliyetleri üzerinde doğrudan bir etkisi olabilir dış etkenlere bağlanabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.