Sanat ve EğlenceFilmler

Aktris Catherine Elanskaya: fotoğraflarla biyografi

Catherine 1929 13 Eylül Moskova Elanskaya sonbahar günü doğdu. Onun ünlü ebeveynler (aktör ve yönetmen Ilya Yakovlevich Sudakov ve aktris Claudia Elanskaya) büyük ölçüde hayat kızı gidişatını belirledi. çocukluk hayran Catherine çeşitli doğal görüntülerde somutlaşan kızın ailesinin önünde olan Sanat Tiyatrosu,.

Bir kariyerinde ilk adımlar

Okuldan sonra, Catherine Elanskaya, aktris (resme bakın. Aşağıda), Moskova Sanat Tiyatro Stüdyosu'nda okuyor. Onun öğretmeni A. M. Karev'in oldu. Bu onun ilk aşkı karşılamak için mukadder olduğunu yoktu. Bu vadeden bir aktör Viktor Korshunov oldu. Onlar evli Moskova Sanat Tiyatrosu Okulu (1953) de öğrenimini tamamladıktan sonra birkaç yıl ve iki yıl bir araya geldi. Yakında çiftin bir oğlu İskender vardı.

Bu Catherine Elanskaya Maly Tiyatrosu popüler aktris olur o zaman oldu. O mükemmel bambaşka görüntüler ve duygular ve yürütme derinliği genellikle performansları baş rollerde hırpalanmış olmasına yol açtı etmeyi başarmıştı. Özellikle çarpıcı (Lydia) "mızrak kırık" zamanın eserleri, "Vassa Zheleznov" (Lyudmila), "Doktora" (Slava), "rüzgarın Şarkısı" (kalkık burunlu) ve diğerleri.

çalışmalarını yönlendiren başla

Catherine Elanskaya - kesinlikle yetenekli bir oyuncu. Ama onun oyunculuk çalışmalarına ek olarak yönlendiren çok ilgileniyor. o okuldan mezun GITIS okumaya gittim nedeni budur. İşte orada Maria Knebel, bir idol Yelanskaya yaşına geldiğinde, ünlü bir öğretmen öğretti. Mezun olduktan sonra 60'larda işi yönlendiren elini çalışır oldu. Performansları her nasılsa aynı anda seyirci sevdim ve çok popüler hale gelmiştir. Ve yönetmen olarak, o birkaç Moskova sinemalarda çalıştı.

Örneğin, Stanislavski tiyatro , o tiyatro Yermolova kısmındaki "Robina Guda" ve "Küçük Prens" koyar - "Ülkede bir Ay", "Çağdaş" in - Edebiyatında "Kirazın Tadı" ve DTÖ dramatik tiyatro - "Plaj".

başarı

imalatlarını Oleg Dal, Georgy gibi popüler aktörleri özellikli Burkov Alexander Kalyagin, Ekaterina Vasilyeva ve diğerleri. Onların üretimlerde döküm oluşumuna Catherine Elanskaya her zaman çok sorumlu bir yaklaşım, her zaman şu ya da bu aktör kahraman sahnede gerçekleştirmek mümkün olacak nasıl aracılığıyla düşünme unutulmamalıdır. cesur deneyler ve beklenmedik bulgular için Onun arzusu bu yetenekli kadının yönetmenin yapımları popülaritesi yol açtı. Onun performansları çoğu çekildi ve televizyonda defalarca yayınlandı. yapımların çoğu Sovyet TV'nin altın fonu parçası haline gelmiştir.

Belki de onu ünlü ebeveynlerin kızı olarak konuşmayı kesti zamanıdır. O bağımsız bir kişi olduğunu kanıtlamak için, ve teatral aktivitenin farklı alanlarda kendini gösterebilir mümkün Elanskaya.

E. Elanskaya - yenilikçi ve deneyi

Bu konuda Yenilikçi fikirler bitkin değildir. Aksine, Catherine Ilinichna varolan herhangi tiyatro aksine tamamen yeni oluşturma hakkında hayal etmeye başladı. O hayata o zamanın standartlarına göre birçok sadece deli gibiydi büyük fikirler getirmek istedim. O özellikle oditoryum dönüştürülmesi rüya tarafından hayran oldu. Tchaikovsky Konser Salonunda gerçekleştirildi, "Güney Mail" oyunda, Ekaterine Elanskoy kısmen bunu başardı. Bir amfi tiyatro ve bir sahne oyundaki olur tüm izleyici algısını değiştirir neden büyük yarımkürede, bünyesinde birleştirilmiştir. Aynı ilke sundu ve diğer eserler edildi: "Zayıf insanlar" ve "Orada, uzaklarda."

Tiyatro "Küre"

1981 yılında, Catherine Elanskaya başkentin ünlü tiyatro sanat yönetmeni oldu. "Küre" bir tiyatrodur. Başlangıçta, "Küre" Plyushchikha bulunan bitkinin Evi Kültür "kauçuk" bulunuyordu. Ve 1984 yılında, tiyatro için özel olarak bahçe "Hermitage" binayı inşa edilmiştir. yapı projesi hazırlanan ve üç kişinin ortak çabaların gerçekte hayata geçirilmiştir. fikirlerin Bir jeneratör, elbette, Catherine Ilinichna oldu ve fikirler tiyatro V. Soldatov ve mimar N. Golas baş sanatçı somutlaşan. Onlar Yelanskaya küresel alanın oluşturulması uzun tutulan rüya gerçekleştirdi. fikrin özgünlüğü inkar edilemez. Salon büyük bir dairesel amfi tiyatro, çıkarılabilir ve nüanslar ayarına bağlı olarak dönüştürülmüş olabilir her yerde oldu. amfitiyatro İçerisinde çeşitli doğal siteler vardı. Bunlardan biri diğerlerinden daha büyüklüğündeydi ve merkezi kısmını kaplar ve diğer çevre üzerinde bulunan. Yenilenen tiyatro Açılıştan sonra seyirci kalan çok sayıda geri çekildi. Sonuçta, her misafir bütün oyun olaylardan ziyade sadece kenarda izlerken bir partinin bir tür Moskova, sadece yer yoktu.

Tiyatronun Uzun zamandır yönetmen "Küre"

tiyatro "Sphere" lider geçen yüzyılın Catherine Elanskaya, şimdi nadiren medyada görülen fotoğraflar, son yirmi yıl içinde tekrar tekrar yönetmen ve yönetici yeteneğini kanıtladı. performansları çoğu sonra tüm kenarlarında tartışılan koydu. Seyirci şevkle yeni çalışma Catherine Ilinichny kabul etti. En ünlü performanslar: "Krallık - masada" A. P. Chehovu tarafından V. Rasputin tarafından "Canlı ve hatırla" (1984), "Martı" (1987), M. Bulgakov (1989), tarafından "Ölümcül Yumurtalar" Açık roman V.Nabokov (1996) ve benzerleri. d Ibsen H. drama "Lo". roman Mihaila Bulgakova "Teatral yeni" (1985) ihtiva eden bir formülasyon, "Fields" ayırt edici bir özelliği olarak kabul edilebilir.

2003 yılında bir bölme aşamasına açtığımda, tiyatro seyirci yeni bir akım ulaştı. Catherine Elanskaya, biyografi sonsuza "Sphere" ile bağlantılıdır, onların cesur fikirleri sahne odasının üzerinde somutlaştırmak denemecileri film yapımcılarına davet etti. Böyle yapımları Turgenyev tarafından A. Parra performans yönetmeni "beleşçi" içerebilir, "Oh, ne kadar bu dünyada iyi!" E. Broshkevichu A. Korshunova (oğul Yelanskaya) yönettiği. Ve Catherine kendini tiyatro doğrudan yönetimine ek Ilinichna ürünün P. Merimee üzerinde "Cennet ve Cehennemin" üretimi ile sonuçlanmıştır yönetmenin çalışmalarında, meşgul devam etmiştir.

aile

Koca E. Yelanskaya - Viktor Korshunov - farklı roller bir çok performans, Maly Tiyatrosu'nda yıllarca çalışılmasını adamış. Ve 1985 yılından beri o yöneldi. V. Korshunov, 2015 17 Nisan öldü. Neredeyse iki yıllık eşi tarafından kurtarıldı. Catherine kendini Ilinichna 2013 16 Temmuz vefat etti. Bu Novodevichy mezarlığında aittir.

Oğul ve ünlü çiftin torunu atalarının çalışmaya devam. Alexander Korshunov ve bu güne kadar Maly Tiyatrosu bir aktör. Stepan ve Claudius (torun) aynı zamanda bir aktör olmaya karar verdik. benzerliklerden Birçok nokta büyükannesiyle Claudia'ya torunu.

Gerçekten de, çok benzer Claudia Korshunova ve Catherine Elanskaya. Filmografi genç oyuncu K. Korshunova yönettiği "Asker Decameron", "Alexandrovsky Bahçe", "977". Ünlü oyuncu ve yönetmen Stepan bir torunu genellikle Maly Tiyatrosu ve "Sphere" aşamasına görülebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.