Haber ve ToplumPolitika

ABD'de Başkanlık seçimleri: tarih, adaylar

New York ön seçimler hiçbir sürpriz getirdi: Bir kesin zafer (kendi partisinden her) Hillary Clinton ve Donald Trump kazandı. ABD'de Seçimler ivme kazanmaktadır. Yakında yarışın son gerilimin dışarı. büyük bir ilgi ile bütün dünya, doğrudan bir ilgi sonucu, sonuçları bekliyoruz.

mekanizma

Bu farklar önemlidir. İlk Kongresi'nde oy vererek siyasi partiler içinde başkan adayları seçer ve sonra belirli bir adayı destekleme sözü seçmen, listelerini gönderin. Kasım ayının ilk Salı doğrudan sandık ülke genelinde sakinlerinin oyu kaydetti. Ve ancak Nebraska ve Maine prosedürün eyaletlerinde çok daha karmaşıktır: iki aday devlet, dinlenme ilçeye gitmek doğrudan seçimlerinde seçilirler.

Her devlet bu Kongresi'nde temsil edilir seçmen sayısı olduğunu söylüyor. o en güçlü parti olarak başkanlık için genellikle mücadele, Cumhuriyetçiler ve Demokratlar arasındadır. tarafların birincil, genel Parti ulusal Primaries - en iyi yöntem en layık belirlemek için. Ancak o zaman doğrudan halka oy kullanırlar. Çoğu zaman, Amerika'da seçimler Primaries gösterdi sonuçları, uymayacak bulunmaktadır.

Demokratlar ve Cumhuriyetçiler: farklar

Temel fark - seçmenler. orta sınıf ve daha varlıklı vatandaşlar - Demokratlar Cumhuriyetçiler fakir seçin ve. ideolojide İkinci fark. Cumhuriyetçiler - solcu pozisyonlarına - Sağ sapma ve Demokratlar karşı merkeziyetçiler. siyasi görüşlerinde üçüncü farkı. Demokratlar vergilerde bir artış için iddia ve Cumhuriyetçiler ekonomiyi geliştirmek ve saldırganlık politikasına eklemek isterken, bütçe açığının korkmuyoruz. barış ya da savaş - ABD'de Seçimler açıkça şu anda ABD'de ikamet edenler için istediğinizi gösteriyor.

Anayasa bu konuda özel bir değişiklik için sağlar gibi üçüncü dönem için, hiçbir başkan, ABD'de kalamaz. Ve burada kendi aday her could sponsor. Örneğin, şu anda Amerika'da seçimler kesinlikle onun zaten milyarder Soros altı milyon dolar "olarak" nedeniyle zafer Hillary Clinton getir.

Kim durabilir

Her şeyden önce, adayların belli özel gereksinimleri karşılamak zorundadır.

  • ABD vatandaşlığı doğuştan.
  • Birden fazla otuz beş yaş.
  • En az on dört yıl geçmiş için ABD'de yaşamak.

Seçimler ABD'de tamamlandıktan sonra kazanan gelecek yıl 20 Ocak tarihinde yemin gerekir. Buna göre, bir sonraki aday 20 Ocak 2017 zaten görev almak mümkün olacaktır.

Şimdi ne oluyor

Barak Obama ön seçim kazanmak mümkün olacak Demokratik Parti, herhangi adaya destek olacağını, bunun Sözcüsü tarafından yapılan açıklamada. Clinton kazandı. Dzhozef Bayden kaybetti. Ve Obama demek değildir nedeni olmadığını Dışişleri Bakanı Hillary -vydayuschiysya, harika aday ve gelecekte büyük bir başkan. Umudu dünyayı değil, aynı zamanda mevcut başkan sadece korkutan Hillary Clinton başkanlık gibi görünüyor.

Senatörler Rand Paul, Teddy Cruz, Marco Rubio, Vali Scott Worker, Dzheb Bush, eski valisi Rick Santorum, Mayk Hakabi Rick Perry, Senatörler Lindsi Grem Kris Kristi, Kongre üyesi Pol Rayn ve diğerleri: Cumhuriyetçiler büyük miktarda çizmek terfi. Cumhuriyetçiler onlar zaten Kongre'nin her iki kanadına kontrol olarak, başkanlığını almaya rüya, artıyor. Ve bunların -investor Primaries kazandı Donald Trump, arasında. Bununla birlikte, hiç kimse bir sonraki ABD başkanı olacak yani sonucunu, tahmin edemez aynen sahiptir.

sosyal cyclism

Bu gezegenlerin, ay, yıldızlar veya gizli radyasyonun etkisi olmadığı, hatta mistik entogenez değildir. baskın gölgesinde yaşayan ve ona destek hizmet ve tüm eleştirdi, buzyat hep ekstra insanlar, isyancılar, son olarak nesil destekçilerinin nesil tarafından takip toplumsal öncelikli baskın, fakat hiç bir şey: Sadece sosyal nesil üç tür hesaba değişiklik, elde edememektedirler.

Kuşak gruplar otuz yıl döngüsü içinde oluşur. 2025 1995 den ABD için baskın yeni nesil beklemek gereklidir. o zamana kadar eski egemen temsilcileri, yeni bir baskın dek güçlü bir konuma sahip olacaktır. yeniden güç siyasi sistem - Şu anda ve seçim arifesinde Amerika'da bu olay görebilirsiniz. Rusya'da, bu süreç neredeyse bitti, ve ABD'nin zirvesindedir. Eski tarz -Hillari Clinton baskın nesil Demokrat Parti ve 1946 Cumhuriyetçi Donald Trump dan 1947 doğumlu - muhtemelen baskın yeni nesil yerini alacak zaten sonraki seçimde. Ama şimdi soru açık kalır: kim gelecek ABD başkanı olacak?

Hillary Clinton

Bu kadın almak için büyük bir şansı var Oval Ofis first lady rolünde değildir. Bunu son vereceği en uzmanlara göre 2016 yılında ABD'de Başkanlık seçimleri onun zaferdi. O da Devletin Senatör ve Sekreter oldu ve hukuk alanında doktora aldı ve çok eskiden beri Demokrat Parti tanınmış üyesidir. Bu ABD tarihinde tüm ilk bayanlar en etkili kabul edilir.

2007 yılında Demokratlar çalıştırmak için ilk girişim Bill desteği ve tüm sıralaması ve anketlere kocası büyük bir reklam kampanyası (çok pahalı), liderlik seçmenlerin büyük kısmı rağmen başarısız oldu. Obama kazandı. Bununla birlikte, bugün onun zaferinde çok az şüphe yoktur. Ancak, Kasım 2016 yılında ABD başkanlık seçimleri tahminlerin doğru ne kadar gösterecektir.

programlar

Hillary şimdi 69 yaşında. o kazanırsa, ABD başkanları arasında yaşının sadece olacak Ronald Reagan, ilk seçim zaferini de yetmiş çaldı kim. Ve bu arada, çok değil. Bu süre içinde ABD başkan adaylarının sayısız. Neden Demokratlar genç Sanders arasında dövmek değil? o farklılık gösterdi belirli sosyalist radikalizm ve bugün ABD'de sol aşırı sunulan Seçim programı, bu kadar değil. Clinton'ın programı seçmen farklı katmanlara çok daha homojen etkisidir.

Tabii ki, Hillary "polevela" çok, ama yine de bazen daha az Cumhuriyetçi, dengeli bir program görünüyor - bu hesaba büyük işletmeler de dahil olmak üzere nüfusun değişik katmanlara çıkarlarını alır. Hillary çizer ve ABD'de iş geliştirme için sosyal ve ekonomik adalet mücadelesi, uygulaması. Ayrıca, ekonomik büyümeyi teşvik edecek hayatında bu önermeleri uygulanması için çok iddialı bir plan geliştirdi ve ücretler arttı. Nasıl seçimler vardır Amerika'da? İnsanlar yakından adayların programları tanıyan. Son kez çok popülist programında Obama bağımsızlığını kazandı. Şu anda, insanlar popülizm yol açmadı. Hillary rasyonellik herkesi ikna: hayır radikal reformları - sadece ekonomik büyüme ve istikrarı.

Cumhuriyetçiler

belirsiz hala daha yoktur. Cumhuriyetçi kamp ortaya koyduğu başkanlık seçimleri onbeş aday. Bununla birlikte, uzun süre ilk üçte Aynı vardı. Başka George Bush - Her şeyden önce, sürekli birinci ve başarılı Dzheb Bush, Florida Valisi, Başkan George W. Bush'un oğlu ve başkanın kardeşi çağırır. bu sefer görünüşte bir aile geleneği, ama - ABD başkanlık için adaylar gidin. Çeşitli şirketler tüm müdürlükleri reddedilmesine rağmen, ön seçimler Jeb kazanmadı.

Cumhuriyetçi seçmenler arasında en popüler ikinci Wisconsin Skott Uoker valisi oldu. Dahası, o yarışın favorisi oldu. Reklam kimse verdi üzerinde, popülerlik düşmüş para ve kampanya geniş ve pahalı planlandı - Ancak, başkanlık için mücadele reddetti. Bir şekilde Cumhuriyetçiler arasında Seçmenler çok hızlı az bir buçuk oranında daha Walker bırakarak Trump desteklemek için geri çekildi. Geri kalan adaylar Doğu Avrupa Trump gelen karizmatik milyarder ve amatör modeller mücadele edemedi.

Donald Dzhon Tramp

Bu tanınmış Amerikalı işadamı, inşaat patronu ve kumarhaneler ve oteller, bir milyarder büyük bir ağın sahibidir. kurgu yazılı yapan iş ek olarak - o kendini geliştirme ve iş sayıda kitap yayınladı. O Cumhuriyetçi Parti üyesidir. 1964 yılında zekice o Pennsylvania'da üniversite ve iş okulunda okudu, bundan sonra Askeri Akademisi mezunu. Ekonomi bölümünden mezun olmak, o aile şirketi katıldı.

televizyonda en yüksek ücretli sunum. 2002 yılında katılımcılar şirketi Trump üst yöneticinin pozisyonu için adaylar haline bir reality şov başlattı. Kaybedenler o ifade "Sen kovuldun!" Edelim. İlk sezon ilk elli bin dolar getirdi, ancak zaten en fazla üç milyon ikinci her serinin fiyatını yükseltmeye başladı. güzellik yarışması organizasyonu, o "Miss America" ve "Miss Universe" satın aldı. 2007 yılında üzerinde kendi yıldızı var olan Hollywood Şöhretler bir yaratılması için "aday."

Bir sonraki seçim?

kendi görüşleri veya başlarına bıraktı ve sadece 2009 yılında, Cumhuriyetçi Parti'ye katıldı - 80'lerin başında beri, ama henüz karar olmasaydı o zaman, uzun süre cumhurbaşkanlığına Trump Öngörülen. Ekonomik bilgi ve yönetsel becerileri onun başarısı çok yüksek olduğundan, 2011 yılında bir aday ortaya koydu, ama Trump iş terk etmeye hazır değildi. In başkanlık için mücadele için hazır 2015-m. Kampanya çok titizlikle Trump alır her şey gibi düşünülmüş.

Cumhuriyetçilerin kalesi, o zaman daha önce yaygın sponsor olan Kaliforniya ve Nevada turu, ardından - Birinci New Hampshire ziyareti oldu. Ve, Trump akıllıca seçmenlerin eğlenin tabii ki profesyonel olarak söylenebilir. Onun popülaritesi bazı karakter özellikleri yaptı: o bir diplomat değil, güzel adlandırma kullanmayın, her şeyin açık olduğunu söylüyor. Biraz eksantrik ama pravdorub - insanlar gibidir.

Programı Donald Trump

Onun programının temalar elbette ekonomi sağlık, göç, iç politika ve idi. LIH derhal ve tamamen ortadan kaldırılması lehinde ve Meksika sınırındaki Çin Seddi gibi bir şey inşa etmek tehdit: Meksika ve Orta Doğu'da sakinleri, bu politika açıkça hoşlanmıyor. O çok devlet için çok pahalı Obama'nın sağlık reformunu gibi değildir, ve yöntemler mükelleflerin memnun edeceğini, daha ucuz ve etkili, geldi.

Onunla tartışmaya ekonomi Hakkında kimse bile Demokratlar dinlemek ve söz konusu notu alabilir. Ana Gönderen: Üretim ABD'ye iade edilmelidir, yurt dışında yapılan ABD mallar, vergilerin önemli ölçüde artması ve Çin genel muhtaç ekonomik savaş ilan etmek. Birkaç bu kez Trump kazanacak inanıyoruz rağmen Seçmenler hala seviyorum. kimse Amerika'daki seçimlere kadar sürecek bilir rağmen. Sadece maddi kendileri için duramaz, ancak seçim programlarında da ilgi - Adaylar eşittir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.