Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Havuç nasıl pişirilir? Fırınlar ve çoklu işaretçiler için basit yemek tarifleri

Bildiğiniz gibi, çok çeşitli farklı pişirme tarifleri bulunmaktadır. Çok orijinal ama lezzetli ve hazırlanması kolay bisküvi havuçudur. Böyle bir tatlıyı nasıl hazırlayacağınıza ve daha fazla konuşmaya devam edeceğinize.

Biraz tarih

Havuç ile pişirme yüzyıllar önce, yani 16. yüzyılda ortaya çıktı. Doğru, o günlerde sadece bir tatlı olarak görülmedi. Yani, içeriği hem zevk hem de et olabilir. Keklerin ve diğer pişmiş havuçların popülerliğinin zirvesi, sağlıklı bir diyet için moda görünümünden dolayı geçen yüzyılın altmışlı yıllarında geldi. Ana madde ek olarak, fındık, baharat, kahverengi şeker, kuru üzüm, tam tahıllı un eklemeye başladılar. Genellikle bu partinin hazırlanması sırasında standart tereyağın yerine zeytinyağı verilir. Bugün, bu tatlı için çeşitli tarifleri düşünmeni öneririz. Hepsi çok basittir ve tecrübesiz bir metres tarafından bile kolayca uygulanabilirler.

Lezzetli havuç sünger kek: tarif

Lezzetli tatlı hazırlamanın yolunu dikkatinize sunuyoruz. Özgün hassas zevki kimseyi kayıtsız bırakmaz. Böylece, havuçlu bir pasta için aşağıdaki maddelere ihtiyacımız var: bitkisel yağ - 160 ml, kahverengi şeker - 200 gr, şekersiz yoğurt - 60 gr, üç yumurta, 250 gr un, bir çay kaşığı kabartma tozu ve hindistan cevizi, iki çay Tarçın kaşığı, yarım çay kaşığı tuz, 100 gram bakla ve elbette havuç - 260 gram.

Pişirme süreci

Bu tarife uygun fındık ile havuç bisküvi yapmanın zor bir yanı yoktur, hayır. Bu yüzden önce sebze yağını şekerle karıştırıp iyice karıştırmanız gerekir. Sonra yoğurt ilave edin. İyi fırfır. Bundan sonra, bir tanesi birer birer yumurta girmelidir. Herkesi ekledikten sonra, hamurunu kırbaçlamanız gerekir. Ayrı bir kapta, un, kabartma tozu, tarçın ve tuz gibi tüm kuru malzemeleri bir araya getirin. Havuç rendelenir veya blenderla ezilir. Kuruyemişler de küçük parçalara ayrılmalıdır. Bu arada hayal edip başka fıstığı alıp yerine koyabilir veya kurutulmuş meyvelerle kombine edebilirsiniz. Böylece tatlı tadına yeni orijinal notlar elde edebilirsiniz.

Hamurun sıvı kısmı olan kasede, kütleyi paralel olarak kırparak kuru malzemeler ilave edin. Sonra ezilmiş fındık ve havuç ekleyin. Her şeyi iyice karıştırıyoruz. Şimdi yalnızca hamurun bir fırın kabına dökülmesi ve fırına gönderilmesi gerekecektir.

Bu arada, uzmanlar "Fransız gömlek" adlı bir resepsiyon kullanmanızı öneririz. Ona teşekkürler, bitmiş bisküvi kalıptan çıkarmak için herhangi bir zorluk çekmeyeceksiniz. Bu nedenle, tabanı ve duvarları iyi yağlanmalıdır. Bunu ellerinizle yapmak en elverişlidir. Sonra bir avuç unla doldurup salla. Sonuç olarak, yağ bir toz unu ile kaplanmalıdır. Bundan sonra, güvenle hamur dökün. Bisküvi havromuzu 170 derece ısıtılan fırına gönderiyoruz. Tatlı yaklaşık 30-40 dakika boyunca pişirilecek.

Bitmiş mutfak ürünü gevşek ve aynı zamanda elastik doku ile çok güzel kokulu olacaktır. Bu tatlı, masaya sıcak bir yaz günündeki yazlık evde ve soğuk bir kış akşamı şöminenin yakınında evde kullanışlı olacak. Bon tadı!

Multivark'da sünger kek

Bu mutfak merak yardımcıcısının şanslı sahibi sizseniz, muhtemelen zaten çeşitli yemekleri - birinci ve ikinci yemekleri ve tatlıları pişirmek için kullanmak için fırsatınız olmuştu. Bu durumda, çok değişkenli fırınlamanın çok gür, yumuşak ve havalı olduğuna karar veriyorsunuz. Buna ek olarak, her şey çok hızlı ve kolay bir şekilde hazırlanır. Bugün, dikkatinizi bu şaşkın-montaj için havuç bisküvi için çok kolay bir reçete sunuyoruz.

talimat

Öncelikle, hangi bileşenlerin fırında pişirilmesi için gerekli olduğunu bulacağız. Bu ürünlere kolayca erişilebilir ve kesinlikle herhangi bir evde bulunacaktır. Yani, iki yumurta, bir bardak buğday unu, şeker ve ızgaralı havuç yanı sıra hamur için kabartma tozu yarım poşete ihtiyacımız var.

Öncelikle, şekeri şekerle yumurtalarla birleştirip onları yemyeşil bir kitleye çırpıyoruz. En uygun şekilde bir karıştırıcıyla yapın. Havuç ekleyin ve iyice karıştırın. Un ve kabartma tozuyla uyuyoruz. Yine, iyice karıştırın. Hamurun fazla kalınlaşmaması gerektiğini unutmayın. Çok amaçlı yağın kasesini yağlarız. Elde edilen hamurla doldurun. Bisküvi havağımız pişirme modunda 40 dakika pişirilecek. Bisküvi fırında pişirildiğinde, biraz bekletin ve fincan çok renkli filmi çıkarın. İsterseniz, tatlıyı süsleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, örneğin, havuçtan kesme çiçekler kullanabilirsiniz. Böyle bir mutfak ürününü pişirmeyi ihmal etmeyin. Herhalde, çok amaçlı havada havuçlu pasta çok lezzetli, kokulu ve görkemli olsun!

Bon tadı!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.