Ev ve AileGebelik

Hamilelikte amoksisilin

Hamilelik testini yaptıktan sonra bir çocuğu beklediğinden emin olan kadın, yaşam biçimini radikal bir şekilde değiştirmeye karar verir - daha fazla dinlenmek, daha az gerginleştirmek ve gergin olmak, sadece yararlı yiyecekler yiymek, yalnızca olumlu şeylere göre ayarlamak ve daha da önemlisi, almak için hasta olmamak ilaçlar. Sonuçta, doğmamış çocuğuna zararlıdırlar.

Bununla birlikte, gerçek yaşam bazen düzenlenen planlarla çakışmaz ve herhangi bir gebe kadın hemen hemen her zaman antibiyotik ile tedavi edilen bulaşıcı bir hastalıkla infekte olabilir.

Ve öksürük ve anjina - bulaşıcı bir hastalığın bu bulguları sadece istenmeyen değil, aynı zamanda fetüsün gelişimi için de tehlikelidir. Bu nedenle, bazı durumlarda, doktorlar antibiyotikleri, özellikle amoksisilin reçete eder - gebelikte oldukça zararsız bir ilaç.

Bir antibiyotik sınıfı olan penisilin olan gebelik sırasında amoksisilin solunum yolu hastalıkları, inflamatuar, bulaşıcı hastalıklar vb. Için reçete edilebilir.
Bir çocuğu bekleyen bir kadın sepsis, sistit, farenjit gibi hastalıklara sahipse, muhtemelen jinekolog amoksisilini atar ve oldukça geniş spektrumda bir gebelik yaşar.

Hafif halsizlik bile gebeliğin oldukça ciddi bir komplikasyonuna neden olabilir . Bu nedenle, kadının rahatsızlığa neden olan her şey, bir doktora danışmak için bir fırsat haline gelmelidir. Hiçbir koşulda bağımsız bir tedaviye katılmak mümkün değildir, tk. Bu fetus için tehlikeli olabilir.

Hamile bir kadın için ilaç kullanırken şüphe, endişe ve korku, titreyen bir şekilde bebeğini bekleyen bir kadın için anlaşılabilir bir durumdur. Ve eğer ilaç bir antibiyotik ise, endişe ancak artabilir.

Böyle bir ilacın amoksisilin olarak kullanılması hakkında, gebelik genellikle bir doktor tarafından reçete edildiğinde bu makaleden bahsedeceğiz.

Hamilelerin amoksisilin kullanımına, kullanımı endikasyonlarının yeterince geniş bir spektruma sahip olması güvenli midir? Bunlar kulak iltihabı, endokardit, sepsis, bademcik iltihabı, sinüzit, sindirim sistemi hastalıkları, üriner sistemdir. Doktorlar, amoksisilin'in fetusa olan olumsuz etkilerinin düşük olduğuna inanmakla birlikte, yalnızca en aşırı durumlarda önermektedirler.

Tabii bu tıbbı üreten ilaç firması amoksisilini zararsız kabul eder, ancak bunu yapan doktor genellikle dikkatli davranıyor ve ancak hastalığın ilaçtan daha fetusa daha fazla zarar vermesi durumunda.

Çalışmalar, amoksisilin'in gebelik seyrinde olumsuz bir patojenik etkiye sahip olmadığını ve fetusta daha çok gizli kanama riski bulunduğunu tespit etmiştir.

Amoksisilin, gebelik sırasında alarak dozajı, doktor tarafından belirlenen çok doğru olmalıdır. Talimatta belirtilen tüm kurallara sıkı sıkıya uymak, belirtilen saatte ilaçları içmek, büyük bir bardak su ile yıkamak gerekir. Amoksisilin kapsülü tamamen yutulur, çiğnemesi veya açılması gerekmez, aksine tabletler çiğneyilmelidir.

Eğer gebe kadın amoksisilin süspansiyon kıvamında reçete edilirse, o zaman ölçme kaşığı alınmalıdır; bu ilacın büyüklüğü kabul edilen norm büyüklüğü ile çakışmayacak şekilde başka bir kaşıktan içilmemelidir.
Bir kadının içtiği ilaç türünün ne olursa olsun, doktorunun sıkı gözetiminde tedavi altına alınmalıdır. Kendini asla iyileştiremezsiniz. Gebe kadının alınan antibiyotiğe karşı alerjisi olup olmadığını kontrol edin ve cevap olumluysa - amoxicillin hiçbir durumda alınamaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.