Ev ve AileEvcil

Köpek Norveçli elkhound doğurmak: karakter, güç, renk ve yetiştiriciler yorumlar

Vikinglerin Sadık dost, cesur bekçi çiftlikleri ve mezraların özenli çoban ve ayıların, avcı ve kumarbaz arkadaşı korkusuz gezginler cesur savunucusu - fazla altı bin yıllık bir geçmişe sahiptir tüm bu Norveçli elkhound, köpek ırkı. Bu samimi köpek, sonsuz fedakar insan.

cins tarihinin itibaren

Uzun geçmişine rağmen, Norveçli elkhound cins resmen 1901 yılında tescil edilmiştir. O andan itibaren, bu hayvanların kitlesel üreme. Yirminci yüzyıl geyik Laika (hem eski elkhound denir) başlangıcı Norveç'in ulusal köpek çok önce. O koku, sezgi ve bireysel taktik canavar zulüm mükemmel duygusu vardı. Bu köpekler başarıyla elk avcılık için kullanılırlar. Korkusuz hayvan, dayanıklılık, heyecan için avcılık ve onları ayı avı izin verdi. Bugün, için ideal bir arkadaştır av kurt, vaşak ve küçük oyun.

türlerinin Açıklaması

Norveçli elkhound - en orta büyüklüktedir, çok büyük değildi. Bu orantılı oluşmaktadır. Bu yuvarlak bir kafaya, orta boy, geniş bir alın ve bir namlu yumuşak bir geçiş vardır. Çok hareketli, üçgen kulaklar. Göz orta boy, badem şeklinde, genellikle kahverengi.

yün

hafif gümüşi yumuşak astar gri sert saçlar - Norveç elkhound kuzey köpeklerin tipik bir lüks kürk vardır. Böyle bir kapak herhangi fırtınanın korkmuyor. hayvanın boynuna muhteşem yün yaka olduğunu. namlu üzerinde, kulaklar ve kuyruk ucu saç rengi neredeyse siyahtır.

açık gri astar gri ceket - Bu cins rengi bir kurt kapağını andırır. yün hayvan vurgu mevsimsel meydana deri değiştirmeye sırasında, çok aktif olan gerektirir. Norveçli elkhound haftalık fırçalama ve özgür saç kaybını en aza indirmek sağlayan özel fırçası ile tarama ihtiyacı var.

Köpek doğal olarak kendini temizler Çünkü sadece acil durumlarda onu banyo.

sağlık

Çoğu zaman, Norveçli elkhound, fotoğrafları, bizim incelemede görülen yağ kist ve displazi tabi edilebilir. Köpeğin diyet izlemek için gereklidir ve bu hayvanlar çok çabuk aşırı kilo çünkü her durumda, bunu fazla beslemek için değil. Serin iklime sahip bölgelerde elkhound en rahat bir duygu.

karakter

Elkhound -, bağımsız bir şekilde mevcuttur. Diğer huskies gibi, bu köpekler bağımsız ve akıllı. Ama en önemli kalite - sahibine sadakat. Elkhound başka özelliği - onlar sevgi ve övgü karşı son derece duyarlıdır.

Norveçli elkhound - evcil hayvan dostu. Köpek mutlu ve neşeli ama sahiptir özgüven duygusunu. Çok genç yaşlardan itibaren bir yavrusu, zorlu sağlam ama nazik bir yaklaşım gerekmektedir. O çocuklar ve yetişkinler, ama kedi ve diğer evcil hayvanların kesinlikle hoşgörüsüz ile iyi geçinir. Ben özel ilişki elkhound çocukları vurgulamak isteriz. onlarla oynamak, köpek gibi dokunaklı bakım ve doğruluk o bile yanlışlıkla bir çocuğa zarar değil hiç şüphe olamayacağını vardır. Bu köpek - Çocukların bir dostuydu. dikkatli yabancılara, ancak saldırganlık göstermez.

O (değerlendirme sahipleri onaylamak) son derece dayanıklı ve mobil köpek Norveçli elkhound olduğu unutulmamalıdır. O kros çalışmasına sever. Elk Laika memnuniyetle bisiklet, yürüyüş ya da herhangi bir açık hava etkinlikleri ile bir dizi gidin. Elkhound - çok zeki bir köpek. O hızla tüm ev sahibi ekip öğrenir.

ailede yaşayan köpek, çok aktif, o çok efendisine takılır. Ancak sıkıca nazikçe tedavi etmek gereklidir. Böyle bir hayvan şımartmak için gerekli değildir.

eğitim

Norveçli elkhound erken sosyalleşme ve itaat temellerini öğrenme gerektirir. Bu akıllı köpek, bu master övgü kazanmak için çaba göstereceğiz. Ama dinlenmek yok - bu kendini kuralları belirleyen baskın sahibi, ihtiyacı vardır.

Eğitim, firma adil ve tutarlı olmalıdır. Kaba ve baskıcı yöntemler başarılı olmayacaktır.

etkinlik

Norveçli elkhound - bir apartmanda yaşamaya uyarlanmış bir cins. O fiziksel aktivite, geniş bir alana ihtiyacı vardır, bu nedenle hayvanın imha çitle çevrili büyük bir yarda olacak eğer en iyisidir. Mükemmel köpek tanıdık eserlerin bir sürü bulabilirsiniz çiftlikte hissedeceksiniz.

Elkhound - mükemmel bir arkadaştır. Bu cins köpekler de onlar sürüsü sığır çok usta olan, mükemmel bir bekçi olduğunu korunmasında oluşturulan ve kızak koşulmuş, bunlar yükleri taşıyabilir.

Nedeniyle kalın kabarık astardır köpeğe zor ısıyı aktarır ve soğuk kış günlerinde ve hatta inclement ve yağışlı havalarda, çok rahat hissediyor. Yaz günlerinde elkhound dan, yüzmeyi seven güneş ışığı gölgeli bir yerde gizlidir.

gıda

Bu köpeğin günlük diyet eti oluşur yarısından fazlası olmalıdır. hayvan tam bir dengeli yemek telafi etmek gereklidir çok enerji harcar. tavşan, hindi, dana ve tavuk - Bunun için eti az yağlı çeşitleri uygun. karabuğday, darı, pirinç - Biz tahıl unutmamalıyız. Köpek çiğ ve haşlanmış günlük sebze alması gerekir.

kullanımı

Norveç'te, kullanılır , geyik av bir eşlik köpeği olarak. Norveçli elkhound benzersiz bir taktik var - avlamaya ve sonra, onun saldırıları ve havlayan geyik yapmamış avcı gelişine kadar tutar, hayvan avladılar. kurt, vaşak, ayı - Buna ek olarak, bu köpekler büyük avları için kullanılmaktadır.

Alışılmadık gelişmiş duyu köpek birkaç kilometre uzaklıkta hayvanı hissetmelerini sağlıyor. Bu kabuk beslenir sinyalleri, geniş bir yelpazede kullanır.

mükemmel vasi elkhound. Buna ek olarak, bu köpekler çeviklik kendilerini kanıtlamış, bu bakım ve doğruluk köpekleri Çoban.

Avrupa'da, bu köpekler genellikle yaşlı ve çok sağlıklı değil boş neşelenmek bakımevlerinde, kullanılmaktadır.

Bir köpek yavrusu seçme

Norveçli elkhound yavru tamamen siyah doğarlar. Yavaş yavaş, saçlarını daha hafif gölgede alır. Büyüyen yavrular renk birkaç kez değiştirin.

Bunlar bir paket içinde kurtlar gibi davrandığını, oyuncu. zamanında ava ilk çıkış, onlar büyüleyici peluş yavrularını andırır.

Böyle bir biz sadece deneyimli tavsiye dört ayaklı arkadaşı ve kendini kanıtlamış damızlık elde etmek. Ülkemizde hala çok yaygın cins Norveçli elkhound değildir. Bu hayvanların üreme adanmış Kennel her şehirde bulunabilir. Biz Tambov, Orel, Moskova, Rostov-on-Don Chita, size böyle kurumlarını önerebilir.

Bir köpek yavrusu seçme

Çocuklarla keşfetmek için kreş gelebilir ne zaman ve damızlık ile ilk temas başta sorun. kreş gelmeden, yetişkin ve yavru köpeklerin tutukluluk koşullarında bak. İyi bir kreş onlar uzakta taslaklar, kuru ve havalandırılan bir alanda bulunmaktadır. Hiçbir nahoş bir koku var.

Yavrular keskin seslerin korkmayan aktif olmalıdır kardeşleri ile oynamak.

Damızlık aşılama takvimine alıcı tanıtacak, tüm gerekli belgeleri sunmak ve onların tüm sorularını diyet ilgilendiren ve köpekler tutmak cevap verecektir. Bugün, bu yavruyu 60.000 ruble satın alınabilir.

Norveçli elkhound - sahiplerinin yorum

Biz öğrendim gibi, bütün sahipleri hayvan bu satın alma ile çok memnun evlerinde var. özenli, sevecen ve duyarlı arkadaşı - Bu da yardımcılarından ile memnun avcılar, aynı zamanda insanlar elkhound kimin için değil geçerlidir. Birçok sahipleri temizlik elkhound söylüyorlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.