ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Havalandırma kontrol paneli nedir?

havalandırma sistemi, küçük bile olsa, bazı öğeler içeriyor. Bütün sistemi vb yani fişleri, ısıtıcılar, soğutucular, vanalar, bazı alanları küçük sensörler sağlayan ve özel bir kontrol paneli bağlamak halinde, daha sonra havalandırma parametrelerin elle ayarlanması için ihtiyacı ortadan kalkar.

Otomatik kontrol sisteminin işleyişi için mikroişlemci denetleyicileri kullanılan kalkan oluşturmak için temel olarak, daha etkilidir. Genellikle programlanabilir çipleri kullanılır. bir mikro kontrolör ile kontrol kartı bir sensör ve daha fazla analiz verilerine daha tam bir toplama kapasitesine sahiptir. aşağıdaki gibi, bu toplama işlemi gerçekleşir: kontrolör sinyal karşılaştırılmasıyla elde edilmektedir işlem, set edilmiş olanlar ile güncel parametrelerini karşılaştırır. Bundan sonra, bir kontrol sinyali yürütme birimine gönderilir.

iletişim sistemi çalışmaları çeşitli şekillerde yapılır. Veri toplama toplanan verilerin analizi, bunun üzerine, özel sensörler vasıtasıyla gerçekleştirilen bir kontrol paneli, özel iletişimsel ekipman alır. Bu kalkan bir kişisel bilgisayar, dizüstü bilgisayar veya cep telefonu şeklinde olabilir. Bunlarla cihazlar kontrol her zaman sistemin özelliklerini tanır ve göstergeler Mikroişlemci kontrollü alınan. Tipik olarak, verilerin toplanması aşağıdaki parametrelere gerçekleşir:

  1. sıcaklık seviyesi.

  2. nitel hava bileşim.

  3. Maden havada hareket eden basınç düzeyi.

  4. Filtrelerin gerekli tüm yedek yapılmalıdır zamanı.

  5. alarm durumunda düzeyi.

Belli sinyallerin alınmasından hemen müdahale yöneticisi gerektirir. Gerekli tedbirlerin sorunun çözümü için alınıncaya kadar bu zamana kadar çalışmalarını askıya almak bir olasılık var. havalandırma kontrol paneli özel modül monte edilecektir yalnızca mümkün kılın hangi telefon veya bağlantı kişisel bilgisayar operatörü.

Haberleşme araçlarının uzaktan önceden yüklenmiş başka ayarlamalar ve parametre değişiklikleri için havalandırma sürecinde müdahale izin. Biraz fantastik geliyor, ama uzun fiili uygulamada uygulama bulmuşsa da, operatör kontrol panelini verir Bu fonksiyon,.

Bir kullanarak programlanabilir kontrolör çeşitli cihazlar arasındaki farklılıkları ortadan kaldırmak için açık protokol ile. Bu sensörler ayar izin kontrol üniteleri, çeşitli modüllerden monte ediliyor. Bu nedenle, tüm maliyeti azaltmak mümkündür havalandırma sistemi , kaliteden ödün vermeden, bir bütün olarak.

Eğer pompa kontrol panelini kullanarak ek olarak, güç dalgalanmaları ve kötüye sistemi korumak için gerekli enerji kaynakları ve teknoloji maliyetini azaltabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.