ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Kombi - tasarım, lehte ve aleyhte

Isıtma - Evde rahat bir konaklama ana yönlerinden biridir. Kurulum Ve eğer dairede bağımsız ısıtma bazen (işin garibi, ama paranın çoğu kağıtları ve izinlerin her türlü tasarım gider) maliyetleri nemerenye gerektirir, daha sonra özel bir ev, kesinlikle herhangi kazanı kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, tüm ısıtma sistemi olarak istenen edilebilir açmıştı. Ama nasıl kazanı seçerim? Birçok insan en verimli ve üretken olduğunu iddia ederek, gaz cihazları tercih. Gaz arzında sık kesintilerin Ülkeniz ev durumda, bu gibi durumlarda, sadece kombi ayarlamak gerekiyorsa bu deyimi ile, ancak, tartışmayacağım. Ne bu mucize cihaz olduğunu ve bir makalemizde okunur.

gazdan Farklar

Kazanlar kombine neredeyse geleneksel gaz ısı jeneratörler ile aynı görünüyor, ama aralarındaki temel fark tasarımı, ancak gaz arzının kesilmesi durumunda sorunsuz çalışabilir olması değil. Bu durumda bu cihazlar başka enerji kaynağı çalışmaya başlarlar. Genellikle (- Yağ bazı durumlarda) kömür veya ahşaptır. Dolayısıyla, bu tür cihazların çalışma, standart gaz emme yanı verimli olacaktır. Bu nasıl mümkün olur? Kombine ısıtma kazanları kendi yapısal özelliklere sahip çünkü + gaz yarılan kapasite kaybı olmadan çalıştırılabilir. tasarımı Universal ısıtıcılar Özel boru şekilli sahip elektrikli ısıtıcılar (TEHs), yüksek güç ve katı yakıtlar için bir yanma odası ve bir gaz ya da sıvı yakıtı beslemek için birden fazla brülör. Bazı durumlarda, bu cihazlar pelet brülörleri ile donatılmıştır. Dolayısıyla, kömür ya da ahşap ön ateşleme odacığın kendilerini yakar. Bu kombinasyon kazanında, yüksek etkinliğe sahip, ama yine de geleneksel gaz analogları ile karşılaştırıldığında 15-20 oranında daha zayıftır.

türleri

Şu anda, bu gibi cihazların birçok türü vardır:

  • bir brülör;
  • İki brülörleri.

Son cihazlar iki ve hatta üç için çalışmaz enerji kaynaklarına. Tasarımı sayesinde kombine kazana gaz veya sıvı veya katı yakıt olarak kullanılabilir.

avantajları

Ana artı execu mations, örneğin ısıtma sistemleri - sisteminde gaz besleme mutlak özerklik. herhangi bir zamanda yokluğunda, bir güç kaynağına bağlanmak için. Böylece, gaz için soğuk sezonunda sistemdeki suyun donma yol olmayacaktır.

eksiklikler

Bu kazan ana dezavantajı, tek bir enerji kaynağı ile çalışan bilinen cihazların fiyatı önemli ölçüde daha yüksek olan maliyeti vardır. Eğer gerçekten gaz arzında sorunlar ve aksamalar var sadece uzmanlar satın tavsiye nedeni budur.

Sonuç

Şimdi açıktır kombi olduğunu - Evin sıklıkla normal gaz besleme olmadığı zaman sadece bu durumlarda kurulmalıdır bir cihaz. Bu nedenle, verimlilik açısından ve maliyet açısından hem sade elverişsiz güvenli olması için satın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.