FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Nerede uluslararası standart kilogram?

Doğruluk gereksiz değildir. tüm uluslararası boyutlarda bir sistemin dünyada ve oluşturulan bir kişinin bilinen tüm boyutları standartlarda ifade nedeni budur. Yalnızca standart kilogram hat birimlerinde tahsis edilir. Sonuçta, o sadece fiziksel bir gerçek yaşam prototipi vardır. ağırlık ve bir ülkede tutulan uluslararası standart kilogram nedir, biz bu makalede cevap verecektir.

Neden standartları gerekiyor?

Kilogram, örneğin portakal gibi Afrika ve Rusya'da aynı ağırlığındadır? Neredeyse, evet - cevaptır. Ve referans standardı belirleyen uluslararası sistemin tüm sayesinde kilogram, metre, ikinci ve diğer fiziksel parametreleri. İnsanlık için gerekli ölçüm standartları ekonomik faaliyet (ticaret) ve inşaat (birlik çizimler), endüstriyel (birlik alaşımları) ve kültürel (zaman dilimlerinin birlik) ve birçok diğer alanları sağlamak için. iPhone'unuzu kıracak yakın gelecekte eğer, çünkü ana kütle standardının ağırlığı değişimin meydana olasıdır.

Tarih standartları

Her medeniyet yüzyıllar sonra birbirlerine başardı kendi standartları ve kriterleri vardı. Eski Mısır, Kantara veya kikkarah ölçülen cismin kütle olarak. Eski Yunan'da, bu yetenek ve drahmi idi. Ve Rusya'da, malların kitlesel pud veya bobin halinde ölçtü. Ancak farklı ekonomik ve politik sistemleri gibi insanlar ağırlık, uzunluk ya da diğer parametrelerin ölçüm birimi tek bir sözleşme ünitesine karşılaştırılabilir olacağını kabul etmiştir. ilginç Ne, eski zamanlarda bile bir öpücük farklı ülkelerden satıcılardan üçte bir oranında değişebilir.

Fizik ve standartlar

Düzenlemeler genellikle sözel ve kişi ciddi bilim ve mühendislik iş yapan değil gibi şarta bu zamana kadar çalıştı. fizik ve kimya yasalarının bir anlayışla, sanayinin gelişmesi ve buhar kazanı oluşturulması ve uluslararası ticaretin gelişmesi daha doğru ortak standartlara uygun ihtiyaç vardır. Hazırlık çalışması uzun ve zahmetli oldu. Fizikçiler, matematikçiler, tüm dünyada kimyacılar evrensel standart bulmak için çok çalıştık. İlk ve en önemlisi - bu, çünkü uluslararası standart kilogram, önlemin kilo püskürtmek diğer fiziksel parametreler (Amper, Volt, Watt).

metre antlaşma

Önemli bir olay 1875 yılında Paris banliyölerinde meydana geldi. İlk defa, (aralarında ve Rusya) 17 ülke Metre anlaşmasına imza attılar. Bu standartlar birliğini sağlayan uluslararası bir anlaşmadır. Bugün tam üye olarak 55 ülke katılmış ve 41 yarı üyeleri gibi. Aynı zamanda Ağırlıklar ve Ölçüler Uluslararası Bürosu ve dünya çapında standardizasyon birliğini takip etmektir temel görevi olan Ağırlık ve Ölçüler Uluslararası Komitesi'ni kurdu.

İlk ölçüm kongre Standartları

Standart metre platin ve iridyum (9 1) Paris meridyen bir kısmına kırk uzunluğunun alaşımının bir aile haline gelmiştir. Aynı alaşımın etalonu kilogramı standart basınç yüksekliği 4 derece santigrat (yüksek yoğunluk) içindeki bir sıcaklıkta bir suyun litre (kübik desimetre) kütlesine karşılık geldi. Standart 1/86400 saniye ortalama güneş gününün uzunluğu parçası haline geldi. sözleşmeye tamamı 17 eyalette partilerin standardın bir kopyasını aldı.

Yer Z

Prototipleri ve orijinal referans şimdi Paris yakınlarındaki Sevr'de Ağırlıklar ve Ölçüler Odası saklanan. Paris'in bir banliyösünde yer alır ve referans depolandığı yerdir (Bir birim madde, herhangi bir fiziksel referans olarak) sayaç şem (ışık şiddeti), amper (mevcut), Kelvin (sıcaklık) ve mol kilogram. Altı referans dayanmaktadır ağırlık ve ölçü sistemi, Uluslararası Birim Sistemi (SI) olarak adlandırılan. Ama bu iş bitmedi standartların tarihçesi, bu yeni başladı.

SI

Kullandığımız standartların sistemi - Fransız Systeme International d'Üniteleri SI (SI), - yedi baz birimlerini içerir. Bu metre (uzunluk), kg (ağırlık), amper (akım) Cadela (ışık şiddeti), Kelvin (sıcaklık), mol (madde miktarı). Diğer tüm fiziksel büyüklükler temel birimleri kullanarak çeşitli matematiksel hesaplamalar ile elde edilir. Örneğin, güç eşit kg x m / s2 bir birim. standardı ile bilinmeyen miktarda karşılaştıran demektir SI ölçüm sistemi kullanılarak ABD, Nijerya ve Myanmar, hariç tüm ülkeler. Standart bir - eşdeğer fiziksel değerler, tüm kesinlikle doğru olduğunu kabul ettiler.

Standart kaç pound?

Kolay gibi görünüyor - 1 kg standart 1 litre su ağırlığıdır. Ama aslında bu doğru değildir. Yaklaşık 80 prototip standart kilogram ne yapmak - Soru oldukça karmaşıktır. Ama tesadüfen iyi seçenek alaşım kompozisyonu 100'den fazla yıl süren, seçildi. Standart kilogramı platin (% 90) ve iridyum (% 10) oluşan bir alaşımdan imal ağırlığı ve çapı yüksekliğine eşittir ve 39.17 milimetre olan bir silindir. aynı zamanda onun kopyaları, 80 parça sayısını yapılmış mıydı. Standart kilogram kopyaları Onlar Sözleşmesi katılan ülkelerde bulunmaktadır. Ama ana referans Paris banliyölerinde saklanır ve üç kapalı kapsül servis edilir. Her yerde standart kilogram, aralıklarla bir on yıl içinde en önemli uluslararası kriter için bir uzlaşma düzenledi.

ana kriter

uluslararası standart kilogram 1889'da atıldığı ve üç cam sıkı kapaklar ile kaplı Ağırlıklar ve Ölçüler Uluslararası Büro, güvenli Fransa'da Sevr saklanır. Sadece üç üst düzey bürosu olduğunu kasadan anahtarları. Güvenli ana kriter ile birlikte olduğunu ve onun altı alternatiflerini veya halefleri. Her yıl, standart kilogram olarak alınır ağırlığın ana ölçüsü, yemin muayene için kaldırılmıştır. Ve her yıl daha ince ve incelir. Bu ağırlık kaybı sebebi - ekstraksiyon sırasında ayırma atomuna örnek.

Rus versiyonu

standart bir kopyası Rusya'da. O Metroloji Araştırma Enstitüsü'nde tuttu. Petersburg Mendeleyev. Bu iki platin-iridyum prototip olarak - № 12 ve sayı 26. Bunlar kuvars baz iki cam kubbe ile kapatıldı ve güvenli bir metal kaplı bulunmaktadır. kapsül 20 ° C, nem% 65 içindeki hava sıcaklığı. Yurtiçi prototip 1 000 000 087 kilogramlık bir ağırlığa sahiptir.

Standart kilogram ağırlık kaybediyor

standardın Doğrulama 2 mikrogram sırasına ulusal standartların doğruluğu gösterdi. Hepsi benzer koşullar altında tutulur ve hesaplamalar standart kilogram yüz yıl Boş ağırlık 3 x 10 -8 kilo olduğunu göstermektedir. Bununla birlikte, tanım olarak, uluslararası bir standart kütle 1 kilogram tekabül eden ve kilogram değerlerinin bir değişiklik gerçek kütle standart kurşun herhangi bir değişiklik. 2007 yılında, o kilogram silindir az 50 mikrogram ağırlığında başladı ortaya çıktı. Ve ağırlığının azaltılması devam ediyor.

Yeni teknolojiler ve ağırlık yeni standart ölçü

hataları ortadan kaldırmak için standart kilogram arasında yeni bir yapı arıyor. Silikon-28 izotopu belirli bir miktar standart tanımındaki gelişmeler bulunmaktadır. Bir proje yoktur "Elektronik kilogram." Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü (2005, ABD) 1 kg artırabilir bir elektromanyetik alan oluşturmak için gerekli güç ölçümlerine dayalı cihaz tasarlamıştır. bu ölçümlerin hassasiyeti - 99.999995%. nötron dinlenme kitlesine göre kütlenin tanımının bir gelişme yoktur. Bütün bu gelişmeler ve teknolojiler yüksek doğruluk ve dünyanın herhangi bir yerinde uzlaşma olasılığını elde etmek için standart fiziksel kütleye bağlanarak uzaklaşmaya yardımcı olacaktır.

Diğer umut verici projeler

Bilimin ışığı sorunu çözmek için hangi yolu belirler dünyayı daha güvenilirdir ederken, kitle zamanla değişmeyecek olan en umut verici proje olarak kabul edilir. Bu referansta olur 8.11 santimetre yükseklikte olan Karbon-12 izotopu vücut kübik atomu içerir. Bu küp 2250 x 281 489 633 12-C-atomuna sahip olacaktır. Standartlar ABD ve Teknoloji Ulusal Enstitüsü araştırmacıları Planck sabiti ve formül E = mc ^ 2 kullanılarak, standart kilogram tanımlamak sunuyoruz.

Modern metrik sistem

Modern standartlar önceden olmuştu aynı değildir. Metre ilk ışık ışını bir 299792458 inci ikinci uzanan bir mesafeye tekabül eder, bugün gezegenimizin çevresi ile korelasyon gösterdi. Ancak ikinci - bu, sezyum atomunun 9192631770 titreşimleri geçtiği süredir. Onlar dünyanın herhangi bir yerinde çalınabilir çünkü bu durumda Kuantum doğruluk Faydaları, açıktır. Sonuç olarak, fiziksel olarak var olan tek standart, standart kilogram kalır.

Standart ne kadar?

100'den fazla yıldır var olması, standart bir konu ve benzersiz bir eser olarak, zaten çok fazla. Genel olarak, saf altın kilogramı atomu sayısını saymak için bir fiyat eşdeğer belirlenmesi. dikkate eserin ideolojik değerlerini almadan 25 sayı ve bu sırasına alınan sayı. Ama ederken, çünkü çok erken standart kilogram satışı, uluslararası toplum henüz birimlerin geriye kalan tek fiziksel standart uluslararası sistemin kurtuldum olmamıştır.

Ben ölçümler merak

Gezegen zaman tüm zaman dilimleri içinde UTC evrensel saat göre tanımlanmaktadır (örneğin, UTC + 4: 00). Enteresandır ki, bu Uluslararası Telekomünikasyon Birliği tarafından 1970 yılında kabul deşifre hiçbir kısaltmalar vardır. İki seçenek sunuldu: İngilizce KESME (Eşgüdümlü Evrensel Zaman) ve Fransız TUC (Temps Universel Coordonné). Biz tarafsız bir ortalama kısaltmasını seçin.

Deniz ölçümü "düğümünü" kullandı. denize atılır aynı mesafede, düğümler özel gecikme kullanılarak geminin hızını ölçmek, ve belirli bir süre içinde düğümlerin sayısı sayılır için. Modern ekipman çok daha sofistike deniz mili olan bir halat daha olduğunu, ancak adı sıkışmış olan.

scruple - Kelime titizlikle, değeri aşırı hassasiyet ve doğruluk, antik Yunan ağırlık standardının adının dildedir. O 1.14 grama eşit ve gümüş para tartım için kullanılmıştır.

para Adı sık sık kilo önlemlerinin adlarında kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, UK gümüş adlı bir madeni para ve para 240 lbs tartılır. Eski Rus vadede "Grivnası gümüş" veya bozuk para belli bir sayısı anlamına gelmektedir "altın Grivnası", ağırlık eşdeğeri olarak ifade edildi.

Garip güç ölçümü araçlar beygir gücü oldukça gerçek kökenidir. buhar makinesi mucidi Dzheyms Uayt çekme aracın buluşun avantajını göstermek için çok kararlı olmuştur. O bir at an malları almak ne kadar hesaplanmış ve bir numaralı beygir olarak atanır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.