Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Hamurda basit sosis yemekleri tarifleri

Testteki sosisler, yetişkinleri ve çocukları memnun edecek olan basit pişirme içindir. Bir sosisli bir çörek sizin yanınıza alınabilir veya bir peçeteyle sarılıp çocuğu okula verirsiniz. Hamurda sosis tarifleri çok basittir ve yemek pişirmek biraz zaman alacaktır. Tabii ki, tam bir akşam yemeğini ya da akşam yemeğini yerini almayacaklar, ancak açlıklarını tatmin edecekler.

Hamurda sosis tarifleri

Alması gerekenler: 7 sosis ve 300 gram puf böreği, protein ve un için yuvarlama. Tezgaha unla serpilir ve üzerine bir puf böreği rulosu yapılır. Ardından, sosislerden birkaç santimetre daha kısa ve 6-8 cm genişliğinde küçük dikdörtgenler halinde kesilir. Her dikdörtgente, sosisleri iki taraftan çıkıntı yapacak şekilde sıkıca sarın ve yağlanmış fırın tepsisine dikişle aşağı doğru yatırın. Hazır yemekten daha fazla iştah açıcı hale getirmek için çöre bir şerit veya bir örgü ile bir bıçak uygulanır ve yumurta akı ile bulaştırılır . Kütükler, önceden ısıtılmış bir fırında 200 dereceye çeyrek saat boyunca konur.

Hamurda basit sosis yemekleri tarifleri

Yaklaşık yarım kilo maya hamuru, 5 sosis ve bir yumurta alacak. Hamuru ince bir tabaka halinde döndürün ve beş aynı dikdörtgen parçaya bölün. Her sosis, uçları her iki taraftan düzleştirilmeye çalışılarak ayrı bir bölüme sarılır. Yumurta kırılır, karıştırılır ve her taraftan sosisle bulaştırılır, ardından yağlanmış bir fırın tabakasına yayılır ve çeyrek saat boyunca fırına gönderilir. Pişirmeden önce sosisler kızarmış susam tohumları veya havuç tohumları ile serpilebilir.

Hamurda başka sosis tarifleri var

Hazırlamak minimum zaman aldı, yarım kilo bitmiş hamur, 6 sosis ve yağlama için bir yumurta almalısınız. Hamur 6 eşit parçaya bölünür ve her biri 1.5-2 cm kalınlığında ince bir şerit halinde haddelenir ve her sosis bir ip ile bir sarmal halinde sarılır ve kırık bir yumurta içine batırılır. Fırın 200 dereceye ısıtılır; hamurdaki sosisler bir fırın tabakasına yayılır ve fırına gönderilir. Onları yaklaşık 20 dakika pişirin.

Bu arada, sadece fırında pişirirler. Acele edin, sosisleri kızartılmış bir testte pişirebilirsiniz. Hazırlanmaları için tarifi oldukça basittir.

Tarifi hızlandırmak için hazır hamur alabilir veya kendiniz pişirebilirsiniz. Onun için bir bardak süt, bir kilo un, birkaç yumurta, bir çay kaşığı tuz ve dört kaşık şeker, bir maya 30 g'lık bir paket almalısınız. Süt hafifçe ısınır ve mayayı çözünür, un, tuz, yumurta ve şeker ilave eder. Bundan sonra, tüm maddeler topaklar olmaksızın homojen bir kütleye karıştırılır. Test sıcak bir yerde yarım saat yükselmeye verilir ve 2/3 oranında büyüdüğünde pişirme başlatmak mümkün olacaktır. Hamur, kalın bir turnike içine kondu ve hazırlanan sosis kadar çok parçaya kesildi. Her biri 10-15 cm çapında bir daireye yuvarlanır ve sosis bir hamur haline getirilir ve bitkisel yağ ile bol miktarda sulanan kızartma tavasına dikişle yerleştirilir. Her iki taraftaki sosisleri kızartmak için kızartın ve yağ fazlalığını gidermek için kağıt havluya koyun.

Sadece lezzetli bir sosis değil, bir pirzola hamurunu açın.

Hamurda makarna, tarifi

Test için bir bardak süt, birkaç yumurta, bir çay kaşığı tuz, 100 gr tereyağı, maya ve 2 çorba kaşığı una ihtiyacınız var. Hepsi karışık hamur derin bir kaba yerleştirilir, bir havlu ile kaplanır ve bir saat yükselir yükselir. Şu anda kıyılmış et: yarım kilo kıyılmış et, iki silinmiş soğan, 200 gr batırılmış ekmek kırıntısı ve bir çift yumurta, tadı tuz karıştırın. Doldurma hazır olduğunda, bıçak ağzından yapılır ve daha sonra tavada kızartılır. Hamur yükseldiğinde, bir tabakaya yuvarlanır ve kabuklu yemlerin çıktığı kadar çok parçaya bölünür. Her bir cutlet bir parça hamurla sarılıp, bir tencere doldurur ve test hazır olana kadar 15 dakika fırında pişirilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.