Haberler ve ToplumKültür

Tomsk'daki Slav Mitolojisi Müzesi. Tarih ve ana haber

Tomsk'daki Slav Mitolojisi Müzesi, şu anda müzenin kurucusu ve müdürü olan GM Pavlov sayesinde birkaç yıl önce ortaya çıktı.

Slav mitolojisinin ilk müzesi

Tomsk, yaklaşık 600 bin nüfusa sahip bir şehir. Burada açılan mitoloji müzesi aslında "Rus yolu" nun temeliydi ve sadece birkaç yıl sonra gerçek bir sanat merkezi ve yaratıcılığı haline geldi. Bu küçük bir kasaba için büyük bir olaydı. Şu anda, Tomsk'daki Slav Mitolojisi Müzesi, Andrei Klimenko, Victor Korolkov, Vsevolod İvanov ve diğer pek çok çağdaş sanatçının eserlerine adanmış büyük bir sanat galerisi içermektedir. Bu sergiler herhangi bir günde herhangi birisi tarafından ziyaret edilebilir. Müzede çocuklara rehberli geziler düzenlenmekte ve bu süre boyunca deneyimli bir rehberin hikayelerini sergilerin sunumuyla birlikte ilginç, şaşırtıcı derecede esrarengiz bir mit ve efsanevi dünyaya sergilediği görülmektedir.

Müzelerdeki Tatiller

Slav mitolojisindeki müzede, çeşitli tatil günlerine ayrılmış olaylar sık sık düzenlenmektedir: Yeni Yıl, Noel, Anne ve Çocuk Günü, 23 Şubat ve ilginç Slav gelenekleriyle ilgili birçok olay. Örneğin, bebeğin günü, Baba Yaga'nın rehberliğinde çocuğun doğum günü ve diğerleri. Tomsk'taki Slav mitolojisindeki müzede yaratıcı toplantılar, bilimsel ve pratik konferanslar, sergiler, sergiler ve satışlar var.

Müzenin yeri

Tomsk'ta müze, Zagornaya Caddesi üzerinde yer almaktadır. Üç katlı, güzel sergilenebilen, müze sergilerini kolayca düzenleyebileceğiniz ve geniş bir ziyaretçi sayısına sahip olan bina. Müzede, Rus edebiyatının eserlerine dayanan, easel boyama, grafikler ve diğer sanat el sanatları sergileri bulunan bir galeri bulunmaktadır.

Müzenin üç salonu

Tomsk'daki Slav Mitolojisi Müzesi üç bölüme ayrılmıştır (3 salon).

İlk oda bir hediyelik eşya departmanıdır. Alışılmamış sergiler ve satışlar var. Son zamanlarda Rus kuyumcularının sergilendiği slavik mitolojideki müzede herkesin bakır, gümüş, bronzdan yapılmış çok eski süslemeleri ve çok sayıda huş ağacı kabuğu örgüyü görebileceği bir sergi açtı; bunları bir ustanın rehberliğinde yapmaya çalışıyorsunuz. Çocuklara (üç yaş ve üstü) bile yaratıcı süreci kabul etti. Bir muska oluştururken bir kişi enerjisini bu nedenle sevgi ile verdiği ve kendi içinde belirli bir canlılık kazandığı çok önemlidir.

Sergilere mücevher seçiminde yardımcı olmanın yanı sıra ürünün profesyonel bir değerlendirmesini yapabilecek profesyonel kuyumcular da katıldı. Şarap ve konyak setleri, güzel figürlü semaverler, oyma çekmeceler ve büyük çekmeceler gibi birçok sanat eseri ziyaretçilerin dikkatine sunulmaktadır. Mücevher sergisinin tüm sergileri eşsiz ve seçkin. Dünyada tek bir benzer ürün bulunmamaktadır.

İkinci oda, bir sanat galerisi ve modelleme, çizim ve plastikler üzerine geziler ve ana sınıfların düzenlendiği bir mitolojik atölye içerir. Hem yetişkinler hem de çocuklar için eğitim var. Genç ustaların boyama temellerini, kil ile çalışmak, matryoshkaları boyamak, kuklaları yapmak ve eski Slav sanatı türlerini öğrenmeleri için sıklıkla çocuk eserleri sergiliyorlar . Burada hediyelik eşya ve klasik Slav kıyafetler içeren bir dükkan var .

Üçüncü oda bir konferans salonudur. Farklı çağların tarihine ayrılmış çeşitli bilimsel konferanslar burada yapılmaktadır.

Genç sanatçıların kendilerini ispatlama fırsatı

Tomsk'daki Slav Mitolojisi Müzesi, bugün şehrin tek müzesidir. Bu, gençler arasında tarihin keskin bir ilgisini uyandırmaya muktedir çok ilginç bir projedir. V. Vasnetsov, N. Roerich ve diğer birçok sanatçıyı (ulusal romantizm düşüncesini destekleyen) takip eden genç yazarlara, atalarının hayatından günümüze bir şeyler gelmiş ve meşhur olmak için bir fırsat veriyor.

Müze, mitoloji, Rus halk hikayeleri ve destan öyküleri alanlarında modern ustaları, farklı yaştaki çok sayıda insanın katıldığı sergilerde eserlerini satma fırsatı sunuyor. Karmaşık kendi özel koleksiyonuna sahip. Bu nedenle, sahibi tarafından sevilen tüm resim ve sergiler kesinlikle edinildi ve Slav mitolojisinin müzesine (Tomsk) gitti.

Bu sanat merkezinin sitesi potansiyel ziyaretçiler için yararlı olacaktır. Ana sayfaya giderek, şu anda gerçekleşmekte olan ve gelecekte gerçekleştirilecek olan tüm etkinlikler hakkında bilgi alabilirsiniz. Burada, personelini ve müzenin sahibini arayabileceğiniz ve konumunu öğrenebileceğiniz iletişim telefonlarını bulacaksınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.