PazarlamaUluslararası pazarlama

Yenilikçi gelişim stratejisi açısından özü ve pazarlama ilkeleri

Bağlantı ve patent ve bağıllığı pazar araştırması biri ve pazarlama klasik ilkelerine dayanan diğer yanı sıra, her biri içeriğini karşılaştırırken açıkça görülebilir. Karmaşık patent ve pazar araştırmaları yeniliklerin yaratılması ve ticarileştirilmesi için bir ön koşuldur. araştırma ve geliştirme yanı sıra bu çalışmaların gerçekleştirilmesi, nitelikli profesyoneller, sürekli etkileşimin ilgili birimlerinin organizasyon yapısını gerektirir ve seçtikleri strateji doğrultusunda sorunları çözmeye odaklanması.

Şirketin yenilikçi gelişim açısından özü ve pazarlama ilkeleri sonuçta ticari olarak başarılı yenilikler üzerindeki çıkarılana kadar yeni bir ürünün veya sürecin ilk fikrinden patent ve pazarlama hizmetleri ile, Ar-Ge performans birimleri arasında yakın işbirliği sonucu oluşturulan aslında yansıyan pazar ve alternatif stratejik hedefleri (vb, belirli piyasa ihtiyaçlarını sağlayan üretim hacimlerini genişletmek ve yeni pazarlara pazar payını, erişimi artırarak) uygulanması.

Yenilikçi gelişmenin stratejinin etkin biçimde uygulanması için şartlar oluşturulmasıdır fikri mülkiyet ait organizasyonun iş stratejisi, şirketin pazarlama hedefleri ve ilkeleri taşıyabilen önemine dayanarak, temelini oluşturur (IP).

gelişmiş organizasyon üzerinde bilim patent portföyü varlığı ve ağırlığına bağlı olarak alabilir:

a) liderlik strateji, eğer yeni ürün ve teknolojiler temel olabilir buluşun oluşturulması;

b) strateji onlara niteliksel olarak yeni özellikler elde etmek ve pazarın artan ihtiyaçlarını karşılamak için izin buluşlar oluşturarak yapılan mal ve teknoloji geliştirmek için;

c) hayatta kalma stratejisi, yalnızca kısmen, buluşa göre malların kalitesini artırır.

Kuşkusuz, stratejinin seçimi şirketin mali ve lojistik yetenekleri üzerinde değil, aynı zamanda iyi pazarlama yenilikçi girişimin temel ilkeyi hayata nasıl da bağlı. Bunlardan biri ekonominin yenilikçi gelişim stratejisinde açık uluslararası rekabette en önemli vadeli başarı bir taraftan sağlayan alanlara kaynak odaklanmak olmasıdır, üretim teknolojisi ve ürünlerin yüksek bir bilimsel ve teknik düzeyde yoluyla sürdürülebilir rekabet avantajı ve diğer yandan - nispeten düşük üretim maliyetleri, belirli bir ürün veya teknoloji spesifik pazar için talep ediyoruz. Bu sorunun cevabı ve yürüten, pazarlama hizmeti vermek için tasarlanmıştır iletişim politikasını örgütün. Uygulanmasında idari kararların ayarlamalar yapmak için, ara gelişmenin sonuçları ve pazarlama araştırmalarının sonuçları arasındaki görüş bildirmek için önemlidir yenilikçi süreçler. Yabancı deneyim bu pazarlama çalışmaları mevcut piyasa ihtiyaçlarını karşılamak buluşlar yaratılmasını hedefleyebilir göstermektedir.

yenilik stratejisi çerçevesinde Pazarlama ilkeleri de sağlanmasında düşündürmektedir rekabet avantajı, buluştan ticarileştirilmesi - önemli bir rol yenilik döngüsünün tüm aşamalarında yenilikleri ve patent bölümlerin geliştiricileri ile doğrudan sürekli etkileşim oynamak için. korunması veya bir rekabet avantajı kazanmak - karmaşık problemleri çözmek odaklanmalıdır şirketin patent bölümünün ana çabalar, mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için katkıda bulunurlar.

Özellikle:

- patent bilgi arama ve etkinlik özel alanda elde seviyesinin analizi gerçekleştirilmesi;

- Kimlik, sınıflandırma İKÖ korumalı ve yasal koruma biçimlerinin seçimi;

- Bu konularla ya da kayıt güvenlik belgeleri için başvuruların kayıt;

- ekonomik gelişme yön umut verici (belirleyici) için patent ve patent başvurusu bir portföy oluşumu;

- seçimi, değerleme ve ticari olarak önemli tesislerin kaydedilmesi;

Tanımla kendi ticarileştirilmesi ileri planlamada baskın nesneler;

- işlemi veya ürünü piyasaya olası çıkış yollarının analizi önemli avantajlarından belirlenmesi;

-reklamno ve uluslararası tanıtımına da dahil bilgi güvenliği;

- mamul ürünlerin patent temizlik kontrol, kullanılan teknolojiler ve bireyselleşme araçları mal ve hizmetlerin;

- izleme (değerlendirme, prognoz) belli bilimsel alanlarda, patent lisanslama durumları ve pazar ihtiyaçları değişikliklerin gelişme durumu;

- tanımlanması umutları ve İKÖ ruhsatlarını (alımlarını) satarak genişleme süreci veya değişim ürünleri çıktısında paydaşlar (şirketler).

görevlerin sırf transferi de görülebileceği gibi, bu liste uygulamak ve kurumsal gelişim yenilikçi vektör uygularken takip etmek gereklidir Pazarlamanın temel ilkeleri nelerdir neredeyse aynıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.