Sanat ve EğlenceLiteratür

Analiz: Bunin, "Vatan". Üzgün ve güzel

Ona göre tamamen suskun hissediyorum çünkü I. A. Bunina eserleri hakkında söylemek kolay değildir. 21 anda, bizzat şaşırtıcı bir şiir yazma ağrılı derin vermedi hedefleyen bir şair. Onun analizi - Bunin, "Anavatan" - Bu makalenin tema. Beş yıl sonra, şair "Rodina" (1896) adlandırır çarpıcı ve tanınabilir ayrıntılı manzara oluşturur. Bu çalışmanın bir analizi, biz de dikkat.

Alay saçma çocuk

"Vatan" sadece 12 satır yüzden herhangi bir potansiyel ya da güçlü bir kişiliğe, hiçbir çarpıcı dövülmüş ayet açıklamıyoruz. o 17 yıl yayımlandı rağmen O, henüz tecrübe kazanmış değil. zamanın ruhu onun sosyal kötülüğü göstermeye çalışıyor. Onun doğum yeri, basit yoksul ve siyahtır. Onun sneer üstünde. Kim? Onun kendi çocukları. Bunu düşünmek ve (Bunin, "Vatan") analiz ederse, motif yeni değil. İçinde hiçbir tazelik, ikincil hissediyor ve güdülerini demokratik görüşlü şairler, yazarlar ve sanatçılar rehash.

yoksul köylü

Bu ülkenin bütün satırda görünür. Yani çok daha sonra yazılı, "... utanmadan günah için" Wanderers resimlerinde olduğu gibi, görmek, ya da Alexander Blok tarafından unutulmaz şiirinde. O - utangaç, ezilen, sıcak ekose şal, bir ip ile bağlanmış ağır bir pelerin, içinde, kendini kendine çekinmeyin - Rusya olduğunu, biz analiz gerçekleştirmek eğer. Bunin vatan-anne onu sakin gösterir ve şımarık, kimin parlak yanaklar ve şişkin karın oğlunu, iyi beslenmiş. Biraz inç kültürünü alıp şehir, tüm memnun arkadaşlarının önünde ona utanıyordu, ama onlar hiçbir derinliği yok. Sad analizi. Bunin vatan şeytan süsleyen bir görünüm vermez. Bu alegori onun manevi güzellik ve güç değersiz sözde çocukların karşılama ve açık alay olduğunu kullanır.

Final - O vatana alır

şefkat Gülümseme - o onun krovinochku karşılamaktan için yüzlerce mil (o dilenci gibi hareket etmez) dolaştım, çünkü onların son groshik ödemeye tasarruf edilmişti. Bir tarihin kendisi, o bir yerli oğul gerekli değil mi, hızlı ve kısaca geçmek görünüyor. Bu semantik analizini öyle söylüyor. Bunin Anavatan sempati ancak yapabileceklerimiz aptal vahşet ve hırs etrafında eğer. Bu, elbette, değil bir nükte, ama bir hiciv portre mevcuttur.

yazarın ana fikri

o perişan halde ihtişam ve heybet, gereklidir vatan çocukları - gerekli değildir. Biz şiir analiz etmeye devam "Homeland". Bunin, o zengin üstünde ulaşılmaz manevi üstünlük açmaya çalışırken, vatan görüntüde basit Rus kadını gösteren somut yararlanarak ve daha fazla para çocuklar için çabalıyor. Bu çocuklar kim? Eski köylüler orada kutsal bir şey yok küçük ve açgözlü esnafı dönüştü. Klasik şiir mısra yazılı. Şehrin Köy ve il durgun burada Bunin ( "Anavatan") yüzleşir. Şiirin Analizi sadece durumun umutsuzluk ve umutsuzluk konuşur. çıkmazın sağlar.

Beş yıl sonra,

Şimdi bir çoşkuyla ülkelerinin güzelliklerini ortaya başka Bunin, bkz. Bu şiir "Vatan". Hatta daha kısa, ama çok daha önemlidir.

Analiz şiir Ivana Bunina "Vatan"

"Vatan" - minyatür kroki kış akşam. Sekiz hatlarının şiiri yazılı pentameter, sadece iki fiiller içinde. Suratsız ve uzun solma kış günü. Yatay Nerad. Gökyüzü - öldürücü kurşun. Her yerde sen bak - etrafında sınırsız çam ormanları köylere - uzak. görünür ikinci bölümü ilk tamamlar. Manzara tuval üzerine boyanmış gibi görünüyor. O sessiz ve ıssız doğada olarak çok etkileyici olduğunu. Kar ve kasvetli bucaksız çöl kapaklarını karla kaplı ve ne yazık ki hatta beyaz ve sütlü değil mavi sis yumuşatır. Bunin tanımlarında son derece hassas olduğunu ve bu nedenle, bir resim engin ülkenin ortaya (çam ormanları görünürde sonu, köy - kim bilir nereye). belirsiz tonları ile dolu kış akşamı manzara. Vatan hepsi acı ve nazik güzellik okuyucuya sunulmuştur. Biz sık sık kitaba göze çarpmayan ve mütevazi kullanılır, ancak çabuk ruh, hatta böyle üzgün ve umutsuz ve üzgün içinde, her çeşit tezahürüne bazen inanılmaz güzel alıyor. şair çam ormanlarıyla çerçevelenmiş loş sevdiği vatan köy, kasvetli, alacakaranlık,, görünürde sonu göstermiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.