Ev ve AileAksesuarlar

Ayakkabı kokusundan kurtulma hakkında birkaç ipucu

Ayakkabıların hoş olmayan bir koku kaynağı olabileceği birçok kişi tarafından bilinmektedir. Ve ne yazık ki, sık sık kalabalık bir odaya çektiğinizde bunu ikna edersiniz. Her yerde korkunç bir koku var ve utanç önlenemiyor. Ancak bu çözülmeyen bir problem değildir. Neyse ki ayakkabı kokusundan kurtulmanın bir çok yolu var. Hatırlanacağı gibi, hoş olmayan bir koku ayakkabıların kendisinden gelebilir ve bacaklar ve çoraplar onu hızlı bir şekilde emebilir. Rahatsız bir konuma girmemek için pamuklu çorap giymeniz, ayakları düzenli olarak yıkamanız ve ayakkabılarınızdaki kokardan nasıl kurtulacağınızı bilmeniz gerekir.

Koku ile mücadeleye başlamadan önce, görünüş nedenlerini anlamak önemlidir. Tatsız "kokular" ın kaynağı, sıcak ve nemli yerlerde üreyen bakterilerdir. Aynı çifti uzun sürmeye, düzgün kurumamaya bırakırsanız, bakteri hızla çoğalacak ve koku daha güçlü ve daha güçlü olacak. Bu nedenle kurtulduktan sonra ayakkabılarınızı bir kutuya saklamayın. Kurumuş olabildiğince açık tutun. Elektrikli kurutmayı da kullanabilirsiniz. Buna ek olarak, ayakkabıların sadece düzenli olarak yıkamaları gerekmez, aynı zamanda bazıları, örneğin, ayakkabı ve ayakkabıları yıkamak için bile. Güneş ışınları bakterileri öldürdüğü için, kuruyan ayakkabılar güneşin içinde en iyisidir. Nem ve kokular içeriye itilirse gazeteleri emer. Ayakkabı için su itici özelliğini ihmal etmeyin.

Bakterileri öldürmek için, en az iki saat boyunca, tercihen de geceleri dondurucuda bir çift koyabilirsiniz. Bunu yapmak için ayakkabıları bir plastik torbaya koyun. Unutulmamalıdır ki, her çiftin böyle bir prosedüre tabi tutulamayacağı unutulmamalıdır. Ertesi gün, ayakkabıların oda sıcaklığında olmasını bekleyin ve ardından sadece okula gidin.

Ayakkabı kokusundan kurtulma problemi çözebilir ve özel deodorantları çözebilir. Onları içeriye sığdırmak, onları emmeye bırakmak ve iç yüzeyi kurutmak yeterlidir ve kendinize giyinmiş olursunuz. Olgunlaşmamış portakalın hoş olmayan kokusunu ve kabuğunu gidermeye yardımcı olur. Ayakkabıların iç yüzeyiyle ovmak ve bütün gece içeride bırakmak gerekiyor. Antiseptik özelliklere sahip uçucu yağ mikrop öldürür.

Ayakkabı kokusundan kurtulmanın iyi bir yolu, sodayı ayakkabı veya botların içine gece dökmek ve sabah sadece çöp kutusuna sallamaktır. Ayaklar sürekli ısındıysanız ve koku tekrar tekrar ortaya çıkarsa, her akşam soda koyun. Ayakkabı kokusundan kurtulmanın benzer bir yolu var. Kedi tuvaleti için kum kullanmalısınız . Nemi ve kokuları mükemmel şekilde emer. Temiz çoraplara dökün ve ayakkabılarınıza koyun.

Hoş olmayan bir kokuya karşı mücadelede özel bir ayakkabı tabanına yardımcı olabilir. Bunlar doğal malzemelerden yapılmıştır. İşlerini iyi yapmak için, düzenli olarak yıkanmalı, havalandırılmalı veya çeşitli yollarla muamele edilmelidir. Ayrıca deodorize tabanlıkları var.

Eski ayakkabılar zaten hoşnut olmayan kokulara sahip olabilirler, bu yüzden ilk günden itibaren bakım işlemine başlamamanız, düzenli olarak yıkamamanız ya da içerden nemli bir bezle silin, kurutun, iç tabanlarını değiştirin. Önemli olan, ayakkabı kokusundan nasıl kurtulacağımı bilmektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.