KanunDevlet ve hukuk

Mad. Medeni Kanunun 687. Bir yerleşim kira sözleşmesi feshi

оформляется на конкретный период. Sözleşme tesislerinde işe alması bireyler arasında belirli bir süre için verilir. Bu temel koşulları, sipariş ve ödeme değeri, görev ve işlem katılanların haklarını ve sorumluluklarını ve ilişkinin sona ermesi sonuçlarını içerir.

mevzuat nüansları

пользователем не допускается в силу ст. Genel bir kural olarak, kullanıcı kiracılık sözleşmesinin tek taraflı fesih Sanat sayesinde hariçtir. 310 kod. Normal olarak reddini engeller. Ancak, yaşam alanı tek taraflı ilişkiyi sonlandırmak edebiliyor. Bunu yapmak için, o bu alanda ve yazılı olarak onunla ikamet eden başka kişilerin rızasını bildirmek üç ay içinde sahibini elde etmek gerekiyor. Kurallar tek taraflı Sanat tarafından tanımlanan ilişkileri keserler. Medeni Kanunun 687. Bize ayrıntılı olarak ele alalım.

Bir yerleşim kira sözleşmesi feshi

kullanıcı ve nesnenin sahibi tarafından başlatılan ilişkinin tek taraflı fesih yukarıda norm tanımlanmış durumda. İlk durumda özne, belirli bir zamanda onun niyetlerini ev sahibine bildirmek için onunla sürekli ve bireylerin yaşama rızasını almak için yeterlidir. Bir nesnenin sahibi, aynı zamanda, tek taraflı bir ilişki sona yeteneğine sahiptir. Sanatta. определены следующие для этого основания: Bunun için Medenî Kanun aşağıdaki sebeplere 687 tanımlanmıştır:

  1. Daha uzun bir süre anlaşmasında yer alan sürece Kullanıcı Yetmezliği, altı ay boyunca ödemeyi. заключен на короткий период, то прекращение отношений по инициативе собственника допускается при невнесении установленной суммы более 2-х раз после окончания оговоренного временного промежутка. Kısa bir süre için hapsedilmiş bireyler arasındaki tesislerinde işe alması sözleşme ise sahibinin girişimiyle sonlandırma fazla 2 kez belirli bir süre sonra belirli bir miktarın ödenmemesi tabidir.
  2. eylemler o sorumludur için kullanıcı ya da başka bir kişi tarafından hasar veya nesnenin imha.

önemli faktör

ihlalleri ve önlemleri ortadan kaldırmaz kullanıcı tarafından belirtilen mahkemenin döneminde sahibinin tekrarlanan uygulama tarafından, bunları kaldırmak için alınacak olursa sözleşmeyi feshetme karar verir. Böylece icra transponder başvurusu üzerine gecikebilir. Süresinin Uzatılması bir yıldan fazla olabilir. P. 3 çorba kaşığı. предусматривает, что действие соглашения может быть прекращено судом по требованию одного из участников спора, если объект перестал быть пригодным для использования его по назначению, признан находящимся в аварийном состоянии, а также в иных случаях, определенных в ЖК. Medeni Kanunun 687 anlaşma nesne artık amaçlanan kullanıma uygun olup olmadığını, uyuşmazlığın taraflarından birinin talebi üzerine mahkeme tarafından feshedilebilir kötü durumda olmanın yanı sıra LCD belirtilen diğer durumlarda olarak kabul edilmektedir öngörmektedir.

ilaveten

Bir kullanıcı nesne veya eylemleri o başka amaçlar için mülkiyet istismar veya sistemli bir şekilde komşularının ilgi ve haklarını ihlal, sorumlu olduğu için bir kişinin, sahibi bu ihlalleri ortadan kaldırmak için ihtiyaç konusunda onu uyarabilir edin. Bu vatandaşlar kötüye devam sonra, mal sahibi anlaşmayı feshetme mahkemede fırsatına sahiptir. Bu durumda, yönetmelik sn yola çıktı. eşyanın 4 2 puan.

Yorumlar

Mad. определяет несколько случаев, при которых действие соглашения может прекращаться по инициативе одного из участников. Medeni Kanunun 687 anlaşma katılımcılardan birinin girişimiyle feshedilebilir hangi durumlarda bir dizi tanımlar. paragraf. 1 anlamı sonra kullanıcının niyet bir yedek onunla tüm kişiler tarafından paylaşılmalıdır. bunlardan biri vatandaşının arzusu ile kabul etmezse, işveren değiştirilir. Bu durumda, Kanununun 686 kuralları. Sanatta Kullanıcı hakkı. формулируется императивно. İnşaat Kanunu 687 zorunlu olarak formüle edilir. Bu onu ve sahibi arasında anlaşma ek koşullar ve tek taraflı ret sorumluluğunu empoze anlamına gelebilir. . Hatta tarafların karşılıklı rızası ile tanıtıldı edilemez. üç aylık bildirimi süresi durumunda kullanıcı için Tek olumsuz sonuç bu dönem için ödeme yapmak kendisine verilen görevleri oluşabilir.

Özgünlük zeminler

Ev sahibi mahkemelerde münhasıran olabilecek bir yerleşim kiracılık sözleşmesi sonlandırın. Bunun ilk nedeni anlaşması uzun bir süre için sağlamaması halinde altı ay süreyle ödeme yapmak için başarısızlıktır. Mevzuat ihlalleri kullanıcı hatası şartına sözleşmenin feshi olasılığını yapmaz unutulmamalıdır. Buna ek olarak, başarısızlık kamu hizmetleri borç ödeme kapakları ve davaları yapmak. Ancak, işe kısa süreli olabilir. Bu durumda, yasa bu dönem için setin sonunda en fazla 2 kez ödeme ödenmemesi ile ilişkilerin sona erdirilmesi tanır.

Nesnenin Bozulması / imha

Onlar sözleşmesini fesih ve kullanıcıya yol açtığı davada temelini oluşturur ve kişiler eylemleri için o sorumludur. O önemli değil kasıtlı hasar veya imha veya ihmal herhangi idi. Prensip olarak, onlar onarım ve iyi durumda tesislerin bakım uygulamak için kullanıcı tarafından görevlerin yerine getirilmemesi sonucunu olabilir.

komşularının çıkarlarını diğer amaçlar / ihlali için Operasyonu

Bu eylemler aynı zamanda kullanıcı tarafından veya kimin davranış o sorumludur için kişiler tarafından yapılabilir. Uzmanlar bu gerekçelerle anlaşmanın fesih koşulları normalde oldukça bulanık yorumladı belirlenir olduğunu işaret etmektedir. Örneğin, belli değil bir ön uyarı ihlallerini ortadan kaldırmak için ihtiyaç sahibini olarak aslında eylemlerine olsun. Sec. 4 ev sahibi bu konuda kullanıcıyı bilgilendirmek hakkına sahip olduğunu gösterir. Uyarı zorunlu düşünülmelidir anlaşılmaktadır. Bu durumda, bir yıl boyunca geçerlidir. Buna ek olarak, normun bir hazır yorumlanmasından başarısızlık sonuçları ihlallerini ortadan kaldırmak ve dolayısıyla sözleşmenin feshi vatandaşı ile yaşayan tüm kişiler için geçerlidir ve bu olmalıdır Kanununun makale 688 dikkate yorumladı sadece onları doğrudan acı olanlar. Bu gerçek pek haklı ve uygun yasalar kabul edilebilir.

Mahkemeye Özellikleri

sözleşmenin feshi için yorumladı Normal arazisinde Verilen sadece sahibi yetkili makama başvuruda göndermesine izin verir. Mahkeme, sırayla, gereksinimlerini karşılamak veya tüm ihlallerin ortadan kaldırılması için dönem (en fazla bir yıldan) sahip bir kullanıcı sağlayabilir. vatandaş durumu düzeltmek için her türlü tedbiri almazsa, yetkili otorite sahibi yeniden sirkülasyon ile sözleşmeyi feshetme hakkına sahip olacaktır. Ancak bu durumda, davalının talebi, mahkeme kararının infaz süresini uzatabilir, ancak bir yıldan fazla.

Sonuç

normlarının üçüncü paragrafında ise her iki taraf mahkemede anlaşmaya feshedebilir hangi temel oluşturmuştur. Nesne tamire veya hedef durumuna kullanım için uygun bu bırakılır. Bu işaretler hukuki ilişkilerin sonlandırılması izin diğer gerekçelerle At 28.01.2006 dan Hükümet Kararı №47 tarafından onaylanan Yönetmeliği uyarınca tespit edilebilir, örneğin, izinsiz rekonstrüksiyon / yeniden geliştirme ve orijinal görünümüne nesneyi getirmek için kullanıcının başarısızlığını içerir mümkündür makul süre.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.