KanunDevlet ve hukuk

Mad. yorumlarla 36 LCD RF. bir dairede binanın sahiplerinin ortak mülkiyet sahipliği

Sanatta. 36 Konut Kanunu apartman binalarında sahiplerinin ortak özelliğe ait nesnelerin listesini oluşturur. Normal olarak, kullanımı ve atılması için prosedür. Bize bu konuyu detaylı olarak inceleyelim.

Konut Kodu: Mad. 36

Bu binada daire sahiplerine ait bir apartmanın ortak mülkiyet sahipliği. Bu içerir:

 • dairelerde ve evde birden fazla oda hizmet için kullanılmaz Alanları. Bu merdivenler mezhkvartirnye platformlar, asansörler, koridorlar, bodrum, teknik zeminler, tavan araları, hangi vardır dahil kamu hizmetleri ve diğer ekipmanlar.

 • Özel sahiplerine ait değildi, sosyal ve yerli amaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır evde diğer alanlar. Bunlar böyle devam kültürel gelişme, rekreasyon, çocuk sanat, spor ve beden eğitimi ve düzenlemek için imkanları bulunmaktadır.
 • evin içinde Çatı, duvar, sıhhi tesisat, elektrik, mekanik ve diğer ekipmanlar.
 • iyileştirme elemanları, çevre ve diğer hedefler, bir bina içinde bulunduğu arazi. Sınır tahsisi LC ve gereklerine uygun olarak belirlenen Şehir Planlama Kanunu.

kullanımı ve atılması için prosedür

Bu, n. 2 çorba kaşığı ile belirlenir. 36 LC RF. norm uyarınca, evde bir daire sahibi denekler, bulundurma taşıdı ve ortak özelliğini kullanın ve Kod öngördüğü sınırlar içinde elden çıkarın. rekonstrüksiyon aracılığıyla tüm sakinlerinin onayı ile büyüklüğü azaltılması. Bu para konumunda. 3 çorba kaşığı tanımlanır. 36 LC RF. hak ve tüzel kişilere ve vatandaşların çıkarlarını ihlal etmezse Paylaşılan nesneler, diğer kişilere aktarılabilir. Bu karar sahiplerinin genel toplantısında alındı.

parsel

Sanatın beşinci fıkrasına göre, hangi apartmanın üzerine koyun. 36 Konut Kanunu başkaları tarafından sınırlı kullanımı ile yük edilemez. Uygulamada, önce Kanununun uygulanması bugüne kadar var olan nesnelere deneklerin üçüncü taraf erişimini sağlamak için gerekli olabilir.
Bu gibi durumlarda, Sanat. 36 Konut Kod arsa encumbering yasağını izin vermemektedir. Yeni sınır konu ve evde dairelerin sahipleri isteyerek arasındaki anlaşma tarafından ayarlanır. şartlar ve koşullar da dahil olmak üzere bağlantısız sitesine ilişkin anlaşmazlıklar, mahkemede çözülecektir.

önemli faktör

Sanat uyarınca. 36 Konut Kanunu, yıkım, kazara kaybı, bina sahipleri için bir apartmanın yıkım arsa içinde payını koruyarak edildiği bina, peyzaj elemanları, yeşil alanlar yanı sıra evin işletilmesi ve bakımı için tasarlanmış diğer tesisatlar. Bunlar toplam mülkiyet payınıkullanmak tarafından belirlenir. Denekler, kullanmak sahip ve Medeni Kanununda belirlenen kurallar nesnelerin bertaraf edebilirsiniz.

Mad. yorumlarla 36 LCD RF

apartman binaları, kamu eğitim de dahil farklı varlıklar, aittir tesislerinde ortak mülkiyet sahipliğini ilgilendiren kabul norm düzenlenir ilişkiler. Bu küre ile ilgili sorular eşit bu türdeki tüm yüklemeler düzenlenmiştir. kuralların niteliği binasında binanın sahiplerinin sayısına bağlı değildir, varlığı / HOA veya başka bir kuruluşun bulunmaması.

tanımlamak

Anahtar kavramlar Yönetmelikte kurdu. Sec yılında. Belgenin 6 yerleşime uygun olmayan yerleşim kurallarının tesislerinde tanınması, hem de yıkım kaza nedeniyle konu apartmanlarda sağlamaktadır. Hükümet Kararnamesi №47 tarafından onaylanan konumu.
bir binanın bu maddeye uygun olarak ayrı çıkış ile donatılmış bir 2 veya daha fazla daire bir dizi anlamına gelir. Bu konum yapısına bitişik olduğu bir zemin bölümü ve umumi olarak dağıtılabilir. Bina yasalara uygun daire ortak mülkiyet sahiplerinin nesneler içeriyor.

Nesnelerin listesi

Öğeyi dikkate almak tavsiye edilir. Bir apartmanın mülkiyet içeriğinin Kuralları yorumlarıyla birlikte 36 LCD RF. Onlar nesnelerin tam bir listesini sunuyoruz. saat. 1 yk belirtilen özellik için kurallar uyarınca. 36 Konut Kanunu, daire ve bakım / genel kullanım için muhtaç dahil değildir imkanları bulunmaktadır. Bu kategori içerir:

 • asansörler;
 • koridorlar;
 • asansörler ve diğer madenleri;
 • merdivenleri ve platformlar mezhkvartirnye;
 • çatı katlarında;
 • bebek arabası;
 • TC ve garajlar, atölyeler ve için platformun (sahipleri pahasına inşa olanlar dahil) teknik zeminler. mahzenler.

Bu alanlarda, İsteme göre proses. 1. yk. 36 Konut Kanunu, servis evinde birden fazla konut dışı / yaşam alanı olan aracılığıyla mevcut kamu hizmetleri, diğer ekipman, olmalıdır. ikincisi için, özellikle, böylece asansör, kazan birimleri, kazanlar ve bunlar arasında.
ortak mülkiyet parçası olarak da şunlardır:

 • Çatı.
 • Duvarlar taşıyıcı türü. Bunlar arasında, inter alia olarak, temeller, duvarlar, sütunlar, plaka, balkon vb.
 • Duvarlar türü perde. Bunlar arasında, özellikle, kamu kullanımına, böylece parmaklıklar, korkuluklar ve için binaların kapı ve pencereler.
 • Servis birden fazla konut dışı / yerleşim alanıdır geçtiği mekanları dışında veya içlerinde bir evde, bulunan, Sıhhi mekanik, elektrik ve diğer ekipmanlar.
 • Porsiyon, içinde elemanları iyileştirme ve bitki örtüsü ile yapıdır.
 • ısıtma üniteleri de dahil olmak üzere çalışma sağlamak üzere kullanılan diğer nesneler, bir apartmanın bakım, trafo, spor ve çevredeki çocuk oyun alanları.

ilaveten

ortak mülkiyet olarak da mühendislik içi sistemleri, sıcak ve soğuk su, gaz şebekeleri dahil şunlardır:

 • onlardan önce ilk anahtarlama ekipmanına Rıhtlar ve dalları.
 • Toplu ölçüm cihazları.
 • daire içinde hatlar terminallerinde birinci kesme ve kontrol valfleri.
 • Tesisat, elektrik, mekanik ve diğer ekipmanlar.

elektrik ağının genel kullanımı oluşan gerçekleştirilir:

 • Girdi dolapları ve anahtarlama cihazlarının.
 • Koruyucu, kontrol ekipmanı, kontrol cihazları.
 • ortak alanlarda Aydınlatma sistemleri.
 • Zemin dolapları ve santralı.
 • Kolektif metre.
 • duman uzaklaştırması, iç su temini, yolcu ve yük asansörleri dahil yangın alarm sistemlerinin, tesisatları.
 • erişim kapıların otomatik kapanma cihazlar.
 • Harici sınırından cihazların bireysel hesaplara ağlar.
 • Diğer elektrikli cihazlar.

Sitenin Kullanımı modu özgüllük

ortak mülkiyet parçası koymak üzere, içinde ev peyzaj ve yeşilliklerle unsurları ile, yer almaktadır. Bu arada, bazı durumlarda sınırın bölümleri yüklenemez. Sanatın ikinci fıkrasına göre. 36 LCD RF ortak özelliği dahil tesisler içinde yer alır araziler, yanı sıra konut ve diğer binaların koşullarda ve kanunla öngörülen şekilde fraksiyonel mülkiyeti mevcuttur.

Sanatta. 16 Tanıtıcı düzenleme tesisleri bulunan mevcut şantiye dairelerin sahipleri tarafından sahip olunan öngörmektedir. Bunun binalar, tesisler, yapılar, elemanlar ve yerinde LCD giriş önce oluşmuş peyzaj üzerinde bulunan donned ve bakımdan hangi bu ücretsizdir kısmi mülkiyet gider, topografik araştırmalar yürütülmüştür. Sınırlar kurulan değilseniz, evde bir dairenin herhangi sahibi, tanımı bir bildiri ile yerel elektrik yapısına gidebilir.

kadastro

kayıt topraklarda girmesinden bu yana nesnenin gerçek durumunu kazanır ve ortak mülkiyet dahildir. Nadel ücretsiz olarak geçer müşterek mülkiyet üzerinde o andan itibaren daire sahiplerinin kadastro kayıt. Yeniden ya yeni inşa evler bulundukları alanların oluşturulması sırasında devreye. Bu durumda, hemen giyen ortak mülkiyet geçti. para. 7 hükümet Kararname №491 hükümet ve belediye yetkililerinin göre dairelerin sahiplerine ücretten muhasebe alanlarında ücretsiz sağlarlar.

yük

apartmanlar vardır, içinde Alanları sahipleri, aynı zamanda diğer kişilere değil sadece. Bu konuda, eskrim ve topraklarının yapımında, geçit / koridorda engelleyen diğer kuruluşların ve vatandaşların çıkarlarının ihlaline yol açabilir. bu bölgelerde, yeşil alanlar, oyun, yollardaki ve deneklerin sınırsız dizi tarafından kullanılan diğer amaçları olabilir.
Bölge, bir easement yükü edilebilir. LCD getirilmesi önce var Sınırlamalar, arazi hakları devredilmesi bitmiyor. onlar mevzuat yürürlüğe girmesinden sonra yüklenir, bunlar anlaşmayla belirlenir. Bu site için yükümlülük tesis gerektiren tesislerinde ev sahipleri ve konu arasında yer alır. anlaşmaya varmak için başarısızlık durumunda, uyuşmazlık mahkemede çözülür.

mülkiyet Özgünlük

Bu maddede dan izler. 36 Konut Kanunu, daire sahipleri tarafından sahip olunan ortak mülkiyet payı. Evin yapıda 2 parça tahsis edilir. Dairelerin sahipleri tarafından sahip olunan toplam mülkiyet - Bir kamu tüzel kişileri, bireylerin ve kuruluşların ve diğer aittir. Son zamanlarda, aynı zamanda bölünmez olduğunu. Daire sahipleri bireysel olarak çatı, bodrum kısmı ve diğer nesneleri ve ekipmanı ait değil. Bunlar toplu olarak tüm ortak mülkiyet ev sahibi olarak hareket ederler.

Nesnelerin bileşiminde değişiklikler

Toplam evin mülkiyet yabancılaşmış edilemez. Bağımsız bir nesne olarak ticaretine dahil değildir. yabancılaşma ve mal bireysel unsurları tabi değil. Bunlar hukukun bağımsız nesneler davranma. Bazı elementler yeniden (CH. 3, s. 36, LCD RF) boyunca tesislerinde tutturulabilir. Örneğin, tavan bir parçası binayı tamamlayabilir. Bu durumda, son alan artırır. yeniden inşa edildiği zaman, yeni bir nesne Böyle bir durumda oluşur. Daire geniş bir alana olur ve çatı boyutu o oranda artmaktadır. Nedeniyle bu eylemler ortak özelliği etkiler olması nedeniyle, diğer binaların sahiplerinin rızasını gerektirir. Art tabi Böyle durumlarda. 36, 44, 46, LCD RF. son iki kural montaj tesislerinde sahiplerinin sırasını ayarlayın. Dairelerin diğer sahiplerinin iznini sonra yeniden yapılabilir.

üçüncü şahıslara öğeleri gönderme

Aynı zamanda Sanat kurallara göre yürütülmektedir. 36, genel toplantısında 44 LCD RF. toplantıya katılan kişilerin toplam sayısının çoğunluğu ile alınan karar üzerine. durum, n. belirtilen ikinci maddenin 44 1,1 ölçek edilir. Çünkü fonksiyonel özellikleri tüm nesneleri bile kullanımda, üçüncü kişilere aktarılabilir akılda tutulmalıdır. Bunlar özellikle, daire, asansörler, koridorlar, sıhhi tesisat, mekanik, elektrik ve diğer ekipman ve diğer bölümlerinde, diğer kuruluşlar evde dairelerin sahiplerinin haklarının uygulanmasını önleyecek olan sağlanması arasındaki alanı içermelidir içerir.
Kullanımını üçüncü şahıslar tarafından Nesneler binanın sahiplerinin çıkarları son kullanımda bulaşabilir ihlal etmez. Örneğin, bodrum olabilir. Bu durumda, mülkiyet bağımsız bir nesne olarak duramaz. mülkiyetin Bölüm atanamaz envanter numarası. buna ilişkin olarak devlet tescil yapmak imkansızdır. Bu ortak mülkiyet bölünmezliği kaynaklanmaktadır.

finansal güvenlik

apartmanlar ev sahipleri özel bir parasal fon (Mad. 36.1 LC RF) oluşturabilir. Bunun araçlar ortak mülkiyet revizyon için ayrılmış. Para bankada açılacak bir özel hesaba aktarılır. Bu vakıf elden geçirilmesi için sahiplerinin katkılarıyla, yapı anlamına kullanımı için kredi elde edilen faizleri yanı sıra kesinti gerekli miktarda göre uygunsuz yürütme görevleri ile bağlantılı olarak ödenen cezalar oluşur. Mali yönetim HOA veya diğer hizmet kuruluşa teslim edilebilir. Fonlar tahsis edilir ve kurulan yön dışındaki alanlarda harcanan edilemez olduğunu belirtmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.