Sanayi

Geogrid yol: Uygulama ve özellikleri

Her yıl koydu ve onarım yolların kilometre yüz binlerce bulunmaktadır. Yeni inşaat genellikle cari yükleri ve kullanarak yeni teknolojiler ile gerçekleştirilmektedir, ancak mevcut kumaşın yenileme, sözde yama, çoğunlukla eskimiş verimsiz yollar yaptı.

Nihai sonuç, düşük kalite vardır. Geogrid yol - karayolları onarımında kullanılan modern hücresel yapı malzemesidir. Bu materyalin kullanımını içeren Teknoloji çalışmalarının yüksek kalitede gerçekleştirilen var.

geogridleri Yolu kullanımı

yeni ve çeşitli amaçlar için mevcut yolların rehabilitasyonu inşaatı - Yol geogrid kullanılan ana dalı. döşeme tekniği bağlı olarak yol yüzeyinin tüm katmanlarda gerçekleştirilebilir. temel amacı geogrid yol:

 • onarım altında Takviye bölümleri. Jeo ağ asfalt zarar kısmı üzerine serilir ve yeni kapak bunun üstüne yerleştirilir. Izgaranın yapısal özellikleri, yeni yüzeyi arasındaki temas eski kırık engeller. Ne zaman bu katman yatay gerilmeler büyük bir kısmını varsayar.
 • karayolu üzerinde büyük bir yük ile alanlar ezik oluşturabilir ve izleyebilir. tamir ederken geogrid gömülü asfalt beton üzerindeki girintiye yerleştirilir. Bu yeni ezik oluşumunu engelleyerek, tüm alana eşit yükü dağıtmak için izin verir.
 • yol yüzeyindeki döşeme geogrid çatlamasını önlemek amacıyla kaplamaların çeşitli (örneğin asfalt, çimento ve beton) eşleştirme ile gerçekleştirilir.

 • beton parçalar arasında eklemlerin güçlendirilmesi. eşleşme yerlerde beton döşeme bazında bir asfalt kaplama uygulanırken ağ takviye edilmesi için geo file yol serildiği için zayıf oluşturdu.
 • Mevcut ve yeni kaplamaların kavşakta yolun genişlemesi üzerine çatlayabilir. Bu, geogrid ile güçlendirilmiş eklem önlemek için.
 • Modern teknoloji genellikle ön toprak takviye sağlamaktadır. Ayrıca geogrid yol kullanılır. bir otoyol bıçak yapımı sırasında takviye katmanının kullanımı işleminin bir parçasıdır.

geogrids ve özellikleri Çeşitler

Görünüm geogridleri başvurusunu belirler. Çift eksenli (çift yönlü) ile tek eksenli (monoorientirovannye): Malzeme ve hücre boyutuna ilave olarak, malzeme oluşturma yöntemi ile ayırt edilir. yumuşak bir zemin de dahil olmak üzere yolların yapımı için tasarlanmış dikdörtgen hücreleri ile iki eksenli ürünleri. ömrünü artırır iyi dağıtılmış yükün geogrids çift yönlendirme. uzatılmış hücre Tek eksenli tabaka toprak, kayması ve obsypnyh temellerin güçlendirmek için mükemmel yüksek bir gerilme mukavemetine sahiptir.

Asfalt beton takviyesi ürünleri

asfalt betonu yolun takviye için geo file civardaki bez içinde tüm hacmi üzerinden yerel harici yükü dağıtmak için izin verir. Bu malzeme, her yıl daha fazla olan bir beton baz ile otoyol ömrünü uzatmak için kullanılır. Ayrıca, bu örgü yavaş yavaş beton sertleşme büzülmesi sonucu oluşan iç gerilimleri dağıtır.

Beton donatı Metal örgü kısa süreli ve pahalı. Fiberglas ve polimer geogridleri metalik takviye için ucuz bir alternatif olarak, aynı zamanda, tüm gerekli özellikleri de vardır:

 • Bu tür eşyaların malzemesi, kimyasal olarak inert olan sıcaklık dalgalanmaları ve beton alkalin ortam tarafından etkilenmemektedir.
 • Yerel yükleri dağıtmak için eşsiz bir yeteneği vardır.
 • Bu bir hafiflik, uzun ömür, kolay kurulum ve uygun fiyata sahiptir.

yol yapımında kullanılan alt-tabakanın performansını artırmak için, asfalt işlenir.

Yol yapımı için Geogrid

Kaldırım günlük kaçınılmaz olarak yıkımı ve çukurlar, delikler ve çatlaklar oluşmasına yol açar nakil akımlarının, bir sürü tabi tutuldu. temel nedeni - Eğitim gerekçesiyle eksikliği. Jeo ağ kaplama asfalt direnci uzanan, ağ-yapının mukavemeti özelliklerini geliştirmek ve yatay stres algı optimize etmesine imkan verir.

Bu tür yeni yolların yapımında ve performansı önemli ölçüde ve kaplamanın ömrünü artırabilir mevcut tamirinde malzemelerin kullanımı. bir geo-tekstil ile kombinasyon halinde yol yapımı için geogrids kullanımı önemli tasarım kalitesini değiştirmeden, proje maliyeti azaltmak metalik olmayan dökme malzemelerin hacminin gerekli yolların yapımında, azalır.

polimer geogridleri

arasında Jeo ağ yol polyester lif , bir ile bir polimer kaplama nitevyazalnoy ve tutam takma teknolojisi kullanılarak yapılır. Bu ilk yüksek mukavemetli bir malzemenin kalmasını sağlar. bunların malzeme dolu daha fazla hücre boyutu sabit, - geogrids yapısı. Bu dolgu, bir baz ile reaksiyona sokulur ile (toprak, kaya malzemelerin başka bir temel inşaatı kullanılır).

Polimerik malzemeler olarak yol alt yapısının alt katmanlarında güçlendirici tabakası olarak kullanılmaktadır. yol inşaatlarında polimerik ağların kullanımı yolu taban güçlendirmek ve farklı tabakaların temas maddelerin böyle iç içe önlemek sağlar. Amplifikasyon hücre dışında dökme malzemenin temel granül hareketini sınırlayan ile elde edilir. Oluşturulan birleşik tabaka (granül malzeme + geogrid) dinamik yüklere karşı direnci yüksektir.

fiberglas Ürünler

cam elyaf esaslı Geogridler federal ve bölgesel yollar, hava alanları, köprü ve üst geçit inşaat ve tamir ayırma elemanları ve koruma tabakaları takviye edici olarak kullanılır. Asfalt kaplamalar için cam elyaf takviye ızgaraların kullanılması iki bak 2-3 arasındaki çalışma süresini arttırabilir. % 40 kadar azaltır fiberglas olan jeo-şebekelerin aktif kullanılan alanlarda yolların bakım maliyetleri. Bu gibi malzemeler, yüksek teknik fiziksel özelliklere sahiptir: agresif ortamlara, yüksek enine ve uzunlamasına yüklere dayanma yeteneği direnci. gücü ve mekanik özellikleri olan jeo-şebekelerin önemli ölçüde geliştirilmiş cam elyaf elemanları takviye edilecek.

üretim

Bugüne kadar geogrids aşağıdaki türde üretilen:

 • ekstrüde edilmiş bir polimer;
 • lamine cam elyaf;
 • Polyester fiberler ve cam elyafların örgü hasırlar.

Üretim yöntemleri geniş bir değişkenlik Modern teknoloji ve ekipmanlar, farklı malzemelerin farklı özelliklere sahip ve düğüm farklı armatürleri ile geogrid üretmek için izin verir. Bu durumda ana gereksinimleri şunlardır:

 • çevresel faktörlere direnç;
 • çalışma koşulları altında agresif ortamlara direnç;
 • UV direnci;
 • Kirlenmeye karşı direnç;
 • mukavemet ve stabilite özellikleri.

Malzeme seçimi

geogrids ve boyutlarından türleri çeşitli hedef seçimi, hücrelerin oluşumu ve hammadde türüne sürecinde dayanmalıdır. ara katmanlar takviye, tabakaların ayrılması, erozyon kontrol, sınıflandırma ve temelleri için tasarlanmıştır. tanımlıyordunuz olması, geogrid ve büyüklüğü belirli bir türü seçmenize gerek. , Hidro-dirençli biyolojik, termal ve himvozdeystviyu olabilir karakteristik özellikleri seçilir hammadde bağlı olarak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.