Sanayi

Çelik borular Ölçer. Ölçer, çelik tüpler elektro

Çelik borular yaygın olarak çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır. Mühendislik, petrol ve gaz, kamu bunları uygulanır ve böyle devam eder. çelik D. türleri metal borular , çeşitli vardır. Bu imalat yöntemi, üretim için kullanılan boyut ve malzeme türüne bağlı olarak değişebilir. farklı türde Ölçer çelik borular konuk belirlenir.

dikişsiz ürünler

Temel olarak, tüm modern çelik borular, iki gruba ayrılır: sıcak haddelenmiş ve kaynak yapılmıştır. İlk çeşitliliği daha maliyetlidir. Bu nedenle, daha az kaynak göre bu tür ürünleri kullanarak. Menzil dikişsiz boruların çelik 8732-78 GOST tanımlanır. boyutu, bu boruların oranı ve ağırlığı özel tablolarda verilmiştir. aşağıda tanımlandığı gibi parametreler, örneğin, olabilir.

boyut

1 m ağırlığı

38h4 mm

3.35 kg

70h5 mm

8.02 kg

108h10 mm

24.17 kg

219h8 mm

41.63 kg

377h9 mm

81.68 kg

426h10 mm

102.59 kg

kaynak temas inşa edilen çelik boru ve elektrikli fırının aralığı aşağıda tartışılacaktır. Onların parametreleri de tam olarak misafirler tarafından belirlenir.

yapılan dikişsiz boru gibi

çelik türlerinden 35 ve sürekli değirmende 45 bu çeşitli ürünler üretin. Bu sözde siyah ön-kullanır. Son bir silindirli bir değirmen üzerinde dikilir ve sonra boru ucunu kesilmesi için bir testere gönderilir. Sonra bitmiş ürün doğrultma ve oval azaltmak için kosovalkovy değirmende ulaşır.

Kaynaklı boru: popülerlik nedenleri

Bu tip ürünler, az önce bahsedilen, dikişsiz daha popülerdir. ulusal ekonomide kullanılan bu tür borular zaten oldukça uzun bir zamandır. Ancak, onların popülaritesi son yıllarda önemli ölçüde artmıştır. Bu en güvenilir ve dayanıklı ürünler almak için izin öncelikle yeni ve geliştirilmiş kaynak tekniklerinin geliştirilmesine bağlıdır. Yani, örneğin, 1941 yılında, o kaynaklı boru sadece% 38.8 serbest bırakıldı. Geri kalan kesintisizdir. Tüm elektro oranı sadece% 0.8 idi. Zaten 1965, bu rakamlar sırasıyla% 50 ve% 35 yükselmiştir.

kaynaklı boru kullanım alanı

Bugün, bu ürünler boyunca kullanılır. Çok sık olarak, böylece yağ, gaz, su ve pompalamak için amaçlanan tür hatları döşemek için kullanılır. D. Ayrıca borunun bu tür tipik programları kullanılır. Bu durumda, su kemerleri ve kanalizasyon sistemlerinin yapımı için kullanılır. kaynaklı boru tertibatına da uygulanır üstü gaz hatları, drenaj sistemleri vb. D.

Makine - kaynaklı boruların kullanıldığı bir başka alan. mimari elemanların çeşitli üretimi için bunları kullanın: .. sulama sistemlerinin kullanımıyla birlikte tarımda vb girişleri, tutuyor, çocuk salıncak, yatay çubuklar, üzerinde gölgelikler toplanır.

kaynaklı boru ana çeşitleri

Bu tip kutunun farklı ürünler:

 1. imalat yöntemi. Bu durumda, izole edilmiş bir boru, bir kaynak fırın ve kaynak kullanılarak yapılır. Ve her iki türün oldukça güvenilir olduğu kabul edilir. Kaynaklı borular yöntemler ark, direnç ya da indüksiyonlu kaynaklama ile imal edilebilir.

 2. Kaplamanın tür. Buna dayanarak galvanizli ve non-galvanizli boru ayırt eder.

 3. dikiş yönüne bağlı olarak (kaynaklı ve spiral).

 4. imalatı için kullanılan bir madde anlamına gelir. Prefabrik kaynaklı borular genellikle düşük alaşımlı ya da imal karbon çelik. Bu durumda, bir metal levha ya da şeritler uygulanır. genellikle bir gaz veya gaz-elektrik kaynak kullanımı Bu durumda, nikel, bakır, magnezyum, vb ...: Bazen, diğer metaller, boru üretimi için kullanılabilir

 5. Profil zihin. Bu temelde yuvarlak, dikdörtgen bir profile, oval borular ayırt eder.

Nasıl

Sonra, dikişli çelik boru üretmek için nasıl bakalım. Bu durumda standart çeşitler tam düzenler. Bu boyut ve ürünlerin ağırlık için de geçerlidir. Aslında, aynı üretim işlemi aşağıdaki adımlardan oluşur:

 • hazırlanması ve tabakanın oluşturulması;

 • kurulmasında oluşan kaynak, bir elektrik arkı iş parçası ve elektrot kenarları arasında;

 • son bitirme (boyutlandırma, pah kırma, doğrultma ve t,.).

Spiral dikiş ile boru imalatında ana aşamaları levha şekillendirme, kaynak ve anında kesilmesi bulunmaktadır. Bu durumda, bir şerit şeklinde metal levha, bir sarmal içine katlanan özel hadde tertibatının beslenir. Aynı anda orada ve kaynak.

hafif spiral boru üretilmesi için olmasına rağmen, endüstriler uzunlamasına konusunda yoğunlaşmıştır. bu tür ürünlerin piyasada daha popüler olması.

GOST

kaynaklı çelik boru üretiminde mutlaka belirli standartlarını karşılamalıdır. Bu ürünlerin kalitesi GOST 10704-91 tarafından düzenlenir. Ölçer elektriksel olarak kaynaklanmış boru , bu belgede, bu normlar ürünlerin grupları içerir:

 • ( "A" etiketli) mekanik özellikleri bir değerleme;

 • kontrol ( "B"), kimyasal bileşimi ile;

 • Bu kontrol parametreleri ( "B") her ikisi içinde;

 • testi ( "D") boyunca hidrolik basıncının normalleştirilmesi ile.

boyut ve ağırlık ile ilgili olarak, kaynaklanmış (10-500 mm kadar bir çapa sahip olan ürünler için) GOST 10.705-80 uygun olarak imal tüp ve GOST 10.706-76 (üzere 478-1420 mm çapında) kaynaklıdır.

Ölçer kaynaklanmış boru

Bu tablo oranları aşağıda boru çaplarının, et kalınlığı ve toleranslar GOST göre yöntem.

dış çap

kaynak yöntemi

duvar kalınlığı

sapmalar

Duvar kalınlığı

çapı

13,5-114 mm

fırın

2-4 mm

-15, +% 8

40 daha büyük - 0,5 mm ile 40 mm arasında, 1.

6-125 mm

elektrik

0,4-5,5 mm

0.75 mm ve% 10 'den fazla 0.75 mm, 0.1 mm

2 cm, 0.3 mm,

0.5 mm arasında, daha fazla - 51 - 1,% 2 5,1 cm

159-529 mm

3-8 mm

kalınlığında göreceli sapmalar, metal tabakaların imalatı için kullanılan düzenlemeler (GOST 8597-57 5587-58i) uygun olarak

400 mm,% 1, en fazla 400 mm kalibrasyon tüpü uçları geçerlidir

426-1420

yay

6-14 mm

720 mm, 2 mm,

1020 mm'ye kadar 3 mm,

1220 mm'ye kadar 4 mm,

5 mm x 1.220 mm

159-2020

4-15 mm

GOST da dış çapı oranı ve belirli bir çeper kalınlığı, borunun kütle m 1 düzenler. Ayrıca özel tablolarda gösterilen bu durumda çelik boru Ölçer. Aşağıda, örneğin birkaç tür ilişkiler verilmiştir.

D

duvar kalınlığı 1 m borunun ağırlığı

1 mm'lik

2 mm'lik

3mm

10 mm

0.222

-

-

20 mm

0469

0.888

-

30 mm

0.715

1,38

-

40 mm

-

1.87

2.74

60 mm

-

2.86

4.22


uzunluk elektrofüzyon boru fark

tarafından da farklı olabilir, yukarıda çeşitliliği içeren çelik borular, Kaynaklı:

 • Ürün ölçülen uzunluk (beş 12 m);

 • ölçülmemiş (2-12 m);

 • Birden fazla uzunlukları.

Kesme ve çapak torna ve freze doğrultusunda kesim (zatortsovki olmadan): birden fazla ürün ve kesilen boy doğruluğu, iki sınıf olabilir.

şeritler nedir

Bu İngilizce terim "kaset" veya "grup" olarak çevrilmiştir ile. kaynaklı boruların üretimi için şeritler sık sık kullanılır. Aslında yapmak bu kasetler sacdan imal edilmiştir. şeritler vardır:

 • çelik;

 • galvanizli;

 • Paslanmaz çelik şeridi;

 • kaplanmış.

bunun imalatı için kullanılan malzemenin kalınlığına bağlı olarak Tartı şeritler Ancak elli beş kadar kilo ton olabilir. hep palet üzerinde, makaralar var ya tandem olarak boru imalatında uzmanlaşmış şirketler gider.

boru kaynak değirmen Tasarım özellikleri

Bu tip bir ekipman sarmal uzunlamasına ürün hem de imalat için kullanılabilir. Bu son durumda yapı makine, aşağıdaki unsurları içerir:

 • alıcı ve cihaz yüklenmesi;

 • Unwinder;

 • tesviye;

 • makas şeridinin uçlarını kesmek için;

 • şeridin ısıtılması için fırın;

 • biçimlendirilmiş ve kaynak edilmiş ve değirmen boyutlandırma;

 • Uçucu testere, t. d.

Kaynak öncesinde, iş parçası şekillendirici bir pres veya silindirler vasıtasıyla geçer.

Spiral boruların imalatı için Değirmen şu elemanlardan oluşmaktadır:

 • Açıcı ve alıcı silindirler;

 • giyotin;

 • Cihazı soyulması;

 • İletim;

 • bir kesici ile arabası;

 • kaynak kafası tutucu ve t. d.

Dakikada 1.1 metreye kadar bir devir sayısının bir değirmende tüpleri oluşturulması için bir proses. Modern işletmelerde Kaynak kalite ultrason kullanılarak kontrol edilir. Özel kesilmiş tüp değirmen kalibrasyondan sonra gelir.

Yani, şimdi nasıl yapılacağını biliyorum ve hangi boru çelik elektrik vardır. Bu ürünlerin standart çeşitler tam olarak belirler. Biz de dikişsiz boru üretiminde sağlanan Hangi ölçülere, bu yüzden size uğraşmıştım. üretiminde teknolojinin kesinlikle uyulması mümkün yüksek kaliteli ve bu tip güvenilir ürünler ekonominin birçok alanda kullanılmaktadır elde edilmesini mümkün kılar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.