MaliSigorta

Nasıl kaybı durumunda bir sağlık sigortası politikasını geri? Yeni numunenin MHI politikası

Bazen nasıl geri yükleneceğini merak etmek zorunda tıbbi sigorta poliçesi kayıp durumunda. Bu tema çok zor değil. sürecin sadece bir kaç nüansları bilecek kadar. Temelde, vatandaşların yedek politikaları ile sorunları yok. Bazı ilgili makamlara itiraz sonrasında bekleme süresi - ve belge hazır. Ne çalışma kağıdı hakkında bilmeniz gereken? Bütün o ilk nüfusa dikkat On? Ciddi sorunlar bazı insanların söylediği politika değişikliği ile ortaya çıkabilir mi?

belge Açıklaması

Geri yüklemek için nasıl meditasyon önce bir sağlık sigorta poliçesi kaybı durumunda, bu belgenin tanımına dikkat etmek gereklidir. Ancak o zaman vatandaşlar için tabi ne kadar kağıt anlayacaktır.

Politikası - Kamu tıbbi bakım almak için izin veren bir belge. Hem ücretli ve ücretsiz. Sistem Rusya faaliyet zorunlu sağlık sigortası. Ve uygun politika katılım teyidi olarak hizmet vermektedir.

Onsuz artık herhangi bir kişi yapamaz. Hatta yeni doğmuş bir MHI politikası olmalıdır. Aksi takdirde, ebeveynler kliniğe kabul reddedilebilir. Yani nasıl soru alakalı, MHI politikasını geri yükleyin.

sigorta şirketi

Gerçekte, bu konuda zor bir şey. Çalışma belgeleri sipariş Her vatandaş, döviz ve kurtarma politikası için prosedür çok farklı olmadığını tahmin edebilirsiniz.

kamuoyu önünde ortaya çıkar ilk sorun - hizmeti almak için nereye sorudur. Ve en yaygın cevap şudur: "sigorta şirketi." MMI sisteminin vatandaşlarını hizmet edenler hatırlamak gereklidir. Sonra belgelerin belli bir listesini toplamak ve uygun kuruluşa politika restorasyonu üzerinde bir bildiri ile birlikte gönderebilirsiniz. Hiçbir şey zor. Ama hepsi bu değil!

MFC

Nerede tıbbi politikasını kurtarmak için? Şimdi MFC içine bu fikri çevirebilir. Bu insan yerleşimine çalışır herhangi bir organizasyon uyuyor.

prosedür son derece basittir. Bu sigorta şirketi yaptığı ziyaretten farklı değildir. Daha sonra, bazı belgeleri toplamak çok fonksiyonlu merkezinde başvuru formuna onları göndermesi gerekmektedir.

Sırada ne var? Belge hazır olduğunda, bunu almak gerekir. Nerede? Ya uygulamak MFC, veya vatandaş hizmet veren bir sigorta şirketi, içinde. Hiçbir şey zor. Ama nasıl kaybı durumunda bir sağlık sigortası politikasını geri? İnsanların süreci hakkında bilmeniz gereken?

belgeler yetişkin

Örneğin, dokümanların listesi belirli bir durumda istenen aslında farklı olacaktır. Yetişkinler, çocuklar ve yabancılar menkul gereksinimleri farklı listeler var. Ve bu şaşırtıcı olmamalıdır.

MHI politikasını geri yükleme hakkında düşünün, yakın zamanda dokümanın türünü belirtme ihtiyacını restore edildiğini, göz önünde bulundurulmalıdır. Eski bir numune ve yeni yoktur. Bir süre sonra - farklara. Mutlaka gerekli belgenin türünü kayıt deyimi gerektirir.

Nasıl Bir sağlık sigortası poliçenizin bir yetişkin kaybı geri? O, bir veya diğer vücutta menkul kıymet aşağıdaki listeyi getirmek gerekir:

 • kimlik (genellikle bir sivil pasaport) kanıtı;
 • (O zaman gerekli değildir, pasaport verilmiş ise) oturma izni gösteren belgeler;
 • SNILS.

Ayrı bileşenlerin Beyanı ve getirmek gerekmez. Bu sigorta şirketi veya MFC için zaten doldurulur. Ayrıca, vatandaş geçici MHI politikasını verilecektir. Yaklaşık bir ay çalışır. Bu süre boyunca yeni kalıcı politikasını yapılacaktır. Eğer onu almak gibi kısa sürede, sigorta şirketinin çalışanları başvuru başvurun ve kağıdın hazırlık hakkında bilgi sahibi olur.

çocuklar için

Eğer çocuk politikasını geri istiyorsan nasıl yapmalı? Bunun için ne gerekiyor? Birkaç belgelerin listesini genişletin. Ayrıca, hemen restorasyon konularında küçüğün yasal temsilcilerinden biri de bulunması gerektiğini belirtmek gerekir. ifadesi veliler adına hazırlanacaktır.

Nasıl Bir sağlık sigortası poliçenizin bir çocuğun kaybı geri? Daha önce de belirtildiği organlarının birinde getirmek gerekir:

 • Doğum belgesi;
 • Başvuru sahibi ebeveynin pasaport;
 • SNILS (üst - ille bir çocuk - zorunlu);
 • (Çocuklar 14 yaşından büyük çocuklar için) küçüğün kimlik kartı.

Buna göre, gerekli evrak tüm listesidir. politika bir ebeveyni almak gerekecektir. Biz 14 yaşındaki vatandaşı bahsediyoruz Ama eğer, o zaman yasal temsilcilerinin katılımı olmadan, başvuru formu göndermek hakkına sahiptir. Ve ayrıca kendi izin belgenizi almak.

yabancıların

Sırada ne var? Nasıl Bir sağlık sigortası poliçenizin bir yabancının yer kaybı geri? Bunlar bir veya başka hizmet organizasyonunda menkul genişletilmiş bir listesini sunma konusunda endişelenmenize gerek olacaktır. Genel olarak, işlem, daha önce önerilen düzenleri arasında hiçbir fark yoktur.

sağlık sigortası kaybıyla Yabancı şahıslar sağlaması gerekir:

 • ifadesi (yerinde doldurulacak);
 • Bir yabancının yer pasaport;
 • (Örneğin, bir oturma izni) ülke topraklarında yasallığı fiyatının işaret kanıtlar;
 • kayıt evrakları;
 • SNILS (eğer varsa).

Yapmamız önceden soruyu incelemek, bu herhangi bir sorun olacaktır. Bir ay içinde, MHI politikası (yeni numune veya eski - farketmez) hazır olacak. o kimlikle eğer olabilir alın. O zaman önce, RF olarak vatandaşların yabancıların geçici politikaları sağlarlar.

eski-yeni

Şimdi Rusya'da çalışma belgelerinin iki türü vardır gerçeğine dikkat etmek gerekir. Onlar hakkında zaten bahsetti. Bu politika yeni model ve eski MHI. İkinci seçenek belki de tüm Bilindiği - sigorta şirketi sahibinin baş harfleri ve onun sigorta numarası hizmet ismini yazılı olduğu küçük kağıt (renkli genellikle mavi). 1 kez ve tüm yaşam için atanır.

Ama yeni model politikası - plastik bir kart. Aynı bilgiler içermektedir, halkın rahatı için icat edilmiştir. Eski politikası aksine, yeni dayanıklı. Biz aletin her iki tür bulunmasını öneririz. Sonuçta, yenileri her yerde kullanılabilir değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.