Sanayi

Mi-38: Özellikler ve fotoğrafları

2015 yılında Kazan helikopter bitki Mi-38 helikopterin seri üretimine başladığını planlanmış. Yeni makine ve mockup fotoğrafları Le Bourget uluslararası havacılık sergide sırasında 1989 yılında sundu. Tasarım çalışmaları iki yıl önce başladı, fakat sadece Doksanlı yılların başlarında, şirket ilk prototipi montajı başladı. Bu zorluk ise, orada bitmedi. Önünde makinenin belirli bir pratik uygulamasının umudu belirdi için on yıldan fazla sürdü. Mi-38, birçok ülkede (ve özellikle Rus) 'de onur ve sevilen havacıyı bir değişiklik olarak tasarlanmış olması, Mi-8 gazisi. Görev sorumlu ama bir acemi hayal kırıklığına olmadığını umut var.

Mi-8 değiştirin - zor bir görev

Mi-8, dünya havacılık tarihinin kitlesel döner kanatlı hava taşıtının biriydi. Hala tek motorlu bir İlk prototip, Gagarin'in uçuşunun bir sene sürdü. Dikkatle uzun ve tasarımı üzerinde çalıştı. Neredeyse mükemmel döndü helikopter arabalar, Yolcu ve yük sınıfının taleplerini eşleşir. Bu sivil hem de askeri bir çok farklı amaçlar için kullanılabilir. Dahili on iki bin adet Mi-8 birkaç on modifikasyonları içerir. Uygulama aralığı yukarı tarımsal hava taarruz amaçlı gelen geniştir. Arktik dan ekvatora ve Antarktika üzerine - Operatörler dünyanın farklı iklim bölgelerinde elliden fazla ülkelerdir. ABD, Kanada, Güney Kore, Finlandiya - Bu helikopterin satın almış ülkeler arasında.

Mi-8 üretilmiş ve bugün satın alınır. araba çok güvenilir iddiasız ve bakımı kolaydır. kolay ve keyifli yönetin. iddialı bir görev - bu şaheseri Surpass. Mi-38, bir sürü daha iyi olmalıdır. Yakıt verimliliği artık uçağın temel parametrelerden biri haline geliyor, altmışlı yılların başında bu kadar önemli değildir. Mi-8 ile karşılaştırıldığında yarı yarıya büyüme beklenen ve üç kat daha iyi olduğu.

Dış karşılaştırma Mi-8 ve Mi-38

İlk bakışta, Mi-8 ve Mi-38 inşa edildiği genel ilkeleri birçok benzerlikler vardır. Fotoğraf makinesi ana komponent ve montaj düzeneği kendini belli bir süreklilik gösterir. gövde, bir düz zemin ile, yuvarlatılmış aerodinamik tavan, yan-monokok Şema yapılmıştır. Şasi sabit vites, üç ayaklı, beş bıçak rotoru. opak, aksine fener Mi-8 alt kısmında Kokpit. yay bunun üstüne nişan almış durumda ve biçimden zamanki çıkıntılı giriş davlumbazı türbinleri vardır. Dört ağızlı kuyruk rotor. gövdenin alt kısmında yanlarındaki Mi-8 bulunan Volumetrik yakıt tankları, Mi-38 içinde gizlidir. Özellikler Ancak bu iki karşılaştırılabilir arabalar oldukça farklıdır.

Teknik göstergeler

Birincisi, pratik aralığı büyüdü. 3796 litreye eşitti dolu yakıt karşılığı olarak, Mi-38 800 km uçabilir (y Ni-8, modifikasyon bağlı olarak, 425 ila 590 km'ye oranı aralıkları). hacimli bagajın ol, boyutları 8630 mm (uzunluk), 2400 mm (genişlik) ve 1.850 mm (yükseklik) 'dir. Taşıma kapasitesi 6 ton ulaşmıştır. Ve Mi-8 artış hızı, bu Ni-38 daha 65 km / s, daha düşük ortalama 225 km / saat, ile yapıldı. Yeni makinenin Teknik özellikler ve 8600 m tutarında, bir dünya rekoru 2012 yılında, tavan açısından olumlu karşılaştırmak, ancak ertesi yıl belli oldu o emektar helikopter Mi-8MSB, motor TV3-117VMA- yeni bir tür ile donatılmış ise SBM1V, aynı zamanda bir şey yeteneğine olmasıdır. O 9150 metrede yeni bir rekor yüksek yükseldi. üç bin metre olabilir sadece Mi-38 puanı 6 dakika: The Climb, ancak, "kırılmamış için" kalmıştır. Bu makinenin özellikleri, bu nedenle yurtdışı Aeroflot ve Hava Kuvvetleri ve uzun ve başarılı kariyerini vaat ediyor.

Malzemelerin Teknolojik yenilik

uçaklar dünya çapında sadece durulaminden yapılan Gone gün. Mi-38 plastik ve kompozit malzemeler geniş kullanımı ile yapılır. Her iki pervane kanatları (en azından makinesinin çalışma süresi boyunca) yüksek elastikiyet ve kullanım neredeyse sınırsız bir süre sağlayarak sarma yapılan çok katlı bir yapıya sahiptir. Polimerik malzeme ayrıca yağlama bu düğümler gerekli değildir ve böylece kovanlar ve kuyruk rotoru (set adı verilen elastomerik rulmanlar) imalatında kullanılır. enerjisiz gövde elemanları (kaput, kokpit enstrüman panel, rampa dış yüzeyi ve macun ışını) üretiminde üç katmanlı sandviç panel uygulanır. Kombine kaplama, bir dış ve iç metal-polimer hücre tabakadan oluşur.

elektrik santralı

İdeal olarak, makinenin etkili çalışması için gerekli olan güç, 5000 litredir. a. Bu iki motor geliştirir. iki seçenek tam Mi-38 santralin vardır. 2 turboşaft motoru "Pratt & Whitney Kenada" Gerekli ekonomik göstergeler verilerek, gerekli çabayı gelişir. Bu üçlü fazlalık ile, onların çalışma destekleyici sistemi yönetir. Yeni makinenin ihracat potansiyeli yüksek dikte Böyle bir düzeni. 1990 yılında, özel olarak hissedarları onları dikeceğim ortak girişim "EUROMIL", oluşturulacak varsayılmıştır. Mil, Kazan Helikopter Fabrikası, şirketin "Eurocopter" ve NPO. Klimov. Umut ise 13 yıl içinde Avrupa kaygısı kurulunu terk etti, gerçekleşmedi , ortak girişim onlarla karşılıklı yararlı terimleri üzerinde çalışmaya devam ederken. Büyük olasılıkla, üretim modelleri değil kötü yurtdışı muadilleri vardır, ama biraz daha düşük bir kapasiteye (2 x 2350 = 4700 hp) var ama oldukça başarılı Mi-38 kaldırabilir motorları Klimovskaya TV7-117V ile donatılmış olacak. Helikopter, özellikleri ithalat bağımsız kalır, biraz muzdarip.

cihazlar

IBKO-38 tasarlanmış ve "Transas Havacılık" tarafından üretilmiştir Modern aviyonik, bu teknolojiyi "şeffaf kokpit" gerçekleştirdi. Bu cihazların mürettebat sayesinde görsel olarak uçağın etrafında ve altında durumu değerlendiren üzere, çevresel görüş açısı olabileceği anlamına gelir. Beş LCD ekranlar ile donatılmış çalışma alanı Pilotlar, bilgisayar sistemi, bir dijital kontrol modu, motoru ve tüm yerleşik ekipmanı uygular. Otomatik pilot da BEVM temelinde çalışır. Navigasyon Doppler hız ile donatılmıştır. yay, makine değerlendirir ve hava koşullarının mekansal konumuna ilave olarak, radar. Dış sapan üzerindeki yükün konumunu kontrol etmenizi sağlayan ayrı bir kamera, de bulunmaktadır. Kütle ve merkezleme özellikleri otomatik olarak değerlendirilir.

güvenlik sorunları

herhangi bir uçak üreticisinin uluslararası sertifikasyon başarılı olmak için bir takım şartların uygulanması, uluslararası örgüt ICAO temin etmelidir. Toplam bugüne kadar dört prototip üretti. Son Mi-38 (OP-4) varlığı ile bir öncekinden farklı yakıt sistemi toprağa karşı ağır darbeler dayanabilir. Böylece yangın güvenliği yüksek seviyede elde etti. yüksek hızlarda zemin ile bir çarpışma gelen körleme Şasi, ayrıca, acil durum halinde mürettebat beka ve yolcu artırmak için tedbir azaltmak, ancak yapısal olarak daha önceki örneklerde (OP-2 ve OP-3), Mi-38 helikopteri gelişiminde zaten sağlanmaktadır.

2014 tüm test faaliyetlerinin tamamlanma tarihi ve ön tasarım çalışmalarının tamamlanması oldu. seri üretim tasarım iyileştirme devreye alınmasının ardından, hiç şüphesiz, işletme güvenliğini iyileştirmek yönleriyle dahil devam edecektir.

seçeneklerini Handling

Zaten adında baz modeli uzmanlar Bürosu gelişiminde. Mil bir çok amaçlı makine oluşturduk uzun olarak, uygulamaların mümkün olan en geniş aralığını karşılamak üzere adapte edilmelidir, anlaşılmaktadır. Bunu yapmak için, temel düzeni dayalı ihtisas değişiklikler nispeten basit yapım olasılığını dikkate almak gerekir. Öncelikle (bu uygulamada, 32 kişinin kalabileceği) bir yolcu araç gerekir. Silahlı kuvvetlerin ihtiyaçlarına Hakkında ve unutma, Savunma Bakanlığı - müşteri kullanışlı ve güvenilir. Ayrıca Mi-8 değiştirilmesini gerektirecektir milli ekonomi nedenle kargo modifikasyonu da gereklidir. MOE handy helikopter ambulans. Ve sonra - zaman gösterecek.

Her durumda, araba sadece yükleme ve arma güvenilir ve kullanışlı bir araç gerekir. Mi-38 helikopterin Bütün bu özellikler. Fotoğraflar kargo kabini bu sorunu çözmek için tasarlanmış tüm birimlerin yerin uygunluğunun etkileyicidir. Yük rampa 1800 mm kadar bir genişliğe sahiptir, bu uzaktan hidrolik kontrol ile bir kaldırma mekanizması ile birlikte sağlanır. Yükleme kapının açılan tarafı evrensel vinç yüksek (300 kg) yük kapasitesi monte edilebilir ve çıkarılabilir silindir parça kolaylaştırdı kabin içinde hareket ederler.

Yakında!

Mi-38 helikopterin düzenli operasyonun başlangıcı bekleyin, görünüşe göre, az zaman var. İlk üretim modeli zaten Kazan helikopter fabrikasının stokları üzerinde atılmıştır, diğerleri onu takip edecektir. Bir kaç yıl içinde ve makinenin ayırt edici siluet herkese tanıdık gelecektir. 8 en olduğunca Mi-38 Will'in? onlar tüm dünyada tanınmış hale musunuz? Zaman gösterecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.