Sanat ve EğlenceLiteratür

Geç V. Xx Japonya

Vietnam etrafında Güneydoğu Asya'daki etkisini büyük istikrarlı bir bölge ve sözde "kordon Sanitaire'in" kurulmasını yaratmak - Filipinler, Tayland, Malezya, Singapur ve Endonezya - 1977 yılından bu yana, Japonya kurmak ve ASEAN üyesi ülkeler ile ilişkileri geliştirmek daha fazla dikkat etmeye başladı Lao PDR ve NRC, sosyalist inşa yolda ilerlemeye başlamış.

Aynı zamanda, onun ilkeleri oluşturmak, Japonya'da iktidar çevreleri derin hesaba katmak zorunda kaldılar endişe duygusu zamanından korunmuş Güneydoğu Asya ülkeleri Japon tekellerin dizginsiz penetrasyon (bu ülkelerde şüphe ve Japonya'nın güvensizlik ruh ile karşı karşıya süpürüldü ekonomisinin, için Dünya savaşı II fazlası) yoğunlaştı.

"Asya ve Pasifik çeşitli ülkelerin halkları, Çin halkı da dahil olmak üzere, - Xinhua Haber Ajansı, stresli - Japon militarizmi getirdi afetler unutma. Onlar yakından onlar geçmişin tarihi dersleri hatırlamak sırf Japonya'da gelişmeleri izliyor. " Geç XX yüzyılda Japonya. ..

Geç 70 ler ise önceki eylem ölçüde bitkin büyüme Japonya'yı tanıtan faktörler. yüksek büyüme yılda birikmiş yapısal dengesizlikler ve çelişkiler su yüzüne çıktı. Japonya, öncelikle, kronik aşırı karşısında kendini bulunan üretim kapasitesi.

Geç 1973 Japon ekonomisi "petrol şoku" için ağır bir darbe indirdi, keskin ithal mallar için fiyatlarındaki artış, hem de büyüme sermaye harcaması çevre koruma ile ilgili yerel piyasada genel bir artışa yol açtı, bu üretim ve pazarlama arasındaki ilişkinin ihlaline üretim maliyetleri ve fiyatları Bu derin ekonomik kriz 1974-1975 gg ana nedeni oldu. ve pek bir kriz yaşadı ve bu ekonomisini etkiledi.

Bu kriz tüm etkiledi endüstrileri, metalurji, kimya ve petrokimya, hem de gemi - özellikle lider geri dönüşüm hammadde. çok oldu Japonya'da her zamanki kriz durgunluk yoktu. Bu durumda, döngüsel faktörlerin bir özellikle derin ve uzun süren verdi Japon ekonomisinin gelişimi ve global ekonomik kriz yapısal dengesizlikler, iç içe.

Geç XX yüzyılda Japonya.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.