Sanat ve EğlenceLiteratür

Aşk Rus klasik edebiyat eserlerinde manevi canlanma gibidir

aşk teması Rus ve dünya edebiyatının eserlerinde lider biridir. Bu duygu veya ağır dram kahramanları neden olur veya tersine, ahlaki mükemmellik, arıtma karakterleri katkıda bulunur. İkinci durumda, yazarlar ayrıntılı olarak ilişkilerini anlatan aktörlerin psikolojisi üzerine odaklanmıştır.

Puşkin aşık AS

Rus yazarlar hep kahramanlar, onların duygu ve deneyimleri iç dünyasının açıklamasına özel önem vermişlerdir. Bu nedenle, sevgi teması işlerinde önemli bir yere sahiptir. Yazarlar ilk insanın manevi gelişimini nasıl etkilediğini göstermeye çalıştık. ruhsal yeniden doğuş olarak Aşk - Rus edebiyatının başlıca gerekçelerinden biri.

romanlarında ve hikayelerindeki XIX yüzyıl A. S. Puşkin ilk yarısında insanlara yardım bu anlamda hayatta felaket ve zor zamanlar şoklar içinde saygınlığını korumak nasıl ortaya çıkardı. Örneğin, hikaye Masha Mironova için "Yüzbaşının Kızı" aşk Petra Grineva hem çalışmaların kendi payına düştü üstesinden gelmeye yardımcı olur. Aynı düşünce onun diğer romanlarında sesleri - "Maid içine Mistress". Sempati kahramanlar aniden aralarındaki tüm birikmiş yanlış anlamalar rağmen, mutlu sona yol açtı.

Aşkın ahlaki değeri hakkında L. N. Tolstoy

romanlarında L. N. Tolstogo konu özel psikolojik anlam aldı sayılır. eserinde "Savaş ve Barış" aşk manevi bir yeniden doğuş gibi merkezi yerlerden biridir. Genç Prens Andrew Natashi Rostovoy için ciddi tutku dünyayı yeni bir gözle görmesini sağladı olduğunu. Nedeniyle kıza, prens yine arkadaş, hayatta kendileri inanıyoruz. Ölümünden önce, gelinin düşünce durumuyla bağdaştırmaya: sevgili varlığı, elbette, Andrew teşvik ve acısını dindirmek.

"Diriliş" - Aynı başka bir ünlü roman yazarı hakkında söylenebilir. manevi canlanma çalışmalarının ana teması gibi sevgidir. Eski sevgilisi Katyuşa Maslova Samimi sempati Dmitry Nekhlyudov tamamen ana karakteri değişti. zavallı kızı Helping, o başkalarının sefalet ve talihsizliklere sempatik olmayı öğrendim, ben daha nazik, daha nazik, daha cömert olmuştur.

eser F. M. Dostoevskogo aşk teması

Diğer bir ünlü yazar - F. M. Dostoyevski - sempati yolu çok dikkat ve sevgi ahlaki mükemmellik kahramanları katkıda bulunmuştur. Özellikle bu şefkat etmek Raskolnikov sayesinde hangi romanı "Suç ve Ceza" için de geçerlidir Sony Marmeladova suçunu gerçekleşen ve bir suç için ceza kabul etti. kahramanın için manevi canlanma Raskolnikof'u katlanmak zorunda karmaşık bir psikolojik mücadelenin bir resim ile birlikte çalışmalarında önemli temalarından biri haline gelmiştir gibi Böylece, sevgidir.

roman "Salak" olarak, konuya komplo motorudur: şefkatli sevgi Prens Myshkin ait birçok yönden başkalarına o karşılaşmak zorunda kiminle tüm bu ahlaki temizliğe katkıda bulunmuştur. Ancak, durumun trajedi değil tüm ruhunda bu değişikliği ve sevgiyi kabul etmek mümkün olmuştur gerçeğinde yatmaktadır. Bu bariz çelişki nihai üründe trajik sonuca yol açmıştır.

hikayeleri IA Aşk hikayeleri Bunin

XIX-XX yüzyıl yazarları manevi yeniden doğuş olarak sevgiyi vurguladı. Bu konuda yazı yaratıcılık IA örneği yazabilir Bunin ve AI Kuprin. Her iki yazar büyük önem konusunu verdi. Hemen hepsi kahraman tek seferde sonsuza kaderlerine iz bırakan güçlü ve derin tutku yaşadı.

Aşk isimli benzeri manevi bir canlanma içinde hikayeleri Bunin - ana teması içinde onun ünlü dizi "Karanlık Salonu". gençlik Aktörler genellikle uzun süre veya ömür boyu ağır şok ve ayrılık her iki tarafında biter güçlü tutku yaşadı. Bununla birlikte, karakterlerin bu harika bir duygu anıları bir ömür boyu kalır.

Bu, mutsuz biten rağmen, kahraman ennobles sevginin ahlaki anlamı vardır. Örneğin, hikaye "Karanlık Salonu" in hayatı boyunca ana karakteri eski toprak için sevgi duygusu taşır. ikincisi de onun sevgili rüzgarlı hatırasını korur ve bu duygunun yıllar sonra korunmuş ve onlara okuyucu için böyle dokunaklı toplantı yapar.

Aşk AI eserleri bulunmaktadır Kuprina

Yazar biraz farklı yaklaştı resim ilişkileri arasındaki karakterler yerine Bunin. Aşk Kuprin keskin bir ses edinilen hikayelerinde manevi canlanma gibidir. Ürünün "Moloch" in yazarı çevrelerindeki dünya çatışma durumuna ilişkin kahraman çatışma vurgu koydu ve kahraman ile ilişkisini gösterdi bu arka planı. Sosyal konular keskin Bobrov ve lirik sakin, biraz üzgün tonlarda sevgiyi tasvir Bunin değil onun sevdalı ızdırap, imajını zayıflar.

hikaye "Lal bilezik" ruhu "karanlık sokaklarda" yakın olur. Bu ise işin Kuprin sevginin ahlaki değere vurgu yaptı. kahramanı - sarısı - onun uğruna Prenses Vera kadar aşık, herhangi bir fiziksel acıya zor görünebilir ağır ahlaki işkence geçiyor.

Rus klasik edebiyat eserlerinde aşk teması

Yazarlar XIX - erken XX yüzyıl ennobles ve karakterleri yükseltir parlak ve güzel bir duygu olarak sevgi gösterdi. Sen onların sempati, şüphe, tereddüt, umut tasvir aynı zamanda kendi karakterlerinin ruhsal deneyimler tarif ne kadar dikkatli ve ihtiyatlı görebilirsiniz. iç dünyasına Olağanüstü dikkat - bu onların çalışmalarının temel prensip. Bu nedenle, bu yazarların hikayeleri manevi canlanma böyle güçlü bir ses var gibi sevgi ve anlatı özgünlük onları zamanımızda alaka çalışır hale getirir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.