Sanat ve EğlenceLiteratür

Varsayım bu farklı parçalar

Uspensky Eduard Nikolayeviç - eski Sovyet alanı en popüler çocuk yazarlardan biri. Çocukların birden fazla kuşak onun tarafından yazılmış kitapları okuyarak büyüdü.

Çocuklar ve Varsayım gençlik

Gelecekteki yazar Moskova bölgesinde bulunan Egorievsk, küçük bir kasaba olan 1937 yılında doğdu. Ailesi mühendislik eğitimi iyi eğitimli insanlardı. Edward - ailede tek çocuk değil, oğlan bir ağabeyi, Igor vardı ve daha sonra Yuri'yi doğdu. burası savaştan sonra annesi ve kardeşleriyle genç Edward boşaltıldı. 1944 yılına kadar aile Urallar yaşadı.

Geri Moskova'da, gelecekteki yazar okula gitti, ama çok iyi çalışmadım. Sadece Yedinci sınıfta, onların çalışmalarında ilerleme sağlamak başladı, bu matematikte en iyisidir. hobi Edward okuma üvey Big rolü büyük bir kütüphane, değerli kitaplar vardı ve gıda ile değiştirmek yasakladı Nikolay Stepanovich Pronsky, oynadı.

Genç Varsayım dokuzuncu sınıftayken prosody ilk deneyler zamana işaret eder. Yazım sırasında modaya modaydı. Varsayım manzum eserlerdir edebi gazetelerde ve radyo haber edilmiştir. çocuk kitapları yazar olarak Varsayım oluşumunda büyük bir rol bir Pioneer olarak kamplarda bir deneyim oynadı.

Yetişkin Varsayım

Moskova Havacılık Enstitüsü öğrencisi olarak Eduard Uspensky edebi faaliyetlerde devam etmiştir. 1961, yüksek öğretimde mezun olduktan sonra kendi uzmanlık alanına fabrikasında çalışmaya gitti. Birlikte G. Gorin, A. ve F. Arkanov Kamov yazar ile yakında popüler oldu kitabında "Dört bir altındaki kapağı," oluşturulması katıldı. Çünkü bu Eduard Uspensky Felix Kamov düzenlenen öğrenci tiyatro "TV" nin. büyük bir başarı oldu.

Daha sonra, yazar, "ABVGDeyka", "Bebek Monitörü", "Limanımızda gemileri geldi" iletim "İyi gecesi, çocuklar" kurucusu yaptı. onun sanatsal kariyeri boyunca, Vatan »IV derecede Hizmetleri için Order" verildi.

Eduard Uspensky üç kez evlendi. kızları İrina ve Svetlana - İlk evliliğinden bir kızı, Tatiana, ikinci kardeşi var. Eleanor Filin ile Üçüncü evlilik 2011 yılında dağıldı, çiftin çocukları değildi.

Yaratıcı yazarın işi

1965 derhal tanıma okuyucuları alınan Eduard Uspensky şiirlerinden oluşan bir koleksiyon, "Tamam," piyasaya çıktı. Ancak, Varsayım en ünlü eserleri - çocuk izleyici için kitaplar. Timsah Gena ve Cheburashka, bu karakterleri bilmez pek bir çocuk - Amca Fyodor, Matroskin ve Sharik, postacı Pechkin. Bu Varsayım Modern genç izleyicilerin bu kadar düşkün Çocuk animasyon serisi "Fixiki", doğdu sayesinde. O 1974 yılında doğan Varsayım "Garanti erkeklerin", hikayesinde dayanmaktadır.

Çocuk yazarı Varsayım

Cheburashka - Bu yazarın yarattığı en ünlü karakterlerinden biri. Birlikte arkadaşları ile - bir timsah Gena, bebek Galey, Kaybedenler Dima, Öğrenci Marusia - o Dostluk Evi'ni açtı. Bu olay "hikaye zemini oldu Timsah Gena ve arkadaşları". Varsayım şiirsel metinleri yazmadan önce bu eser, nesir biçiminde yazılmıştır. Kahramanlar yazar bu yüzden onun kalem birkaç kısa öyküler, roman ve tiyatro geldi nedeniyle, arkadaşlar yeni maceralar bekliyor ki seyirci sevdim.

2012 yılında, bağımsız okuma için orta yaş öğrencileri için tavsiye yüz kitap listesinde Cheburashka ve timsah Gena maceralarını anlatan ilk hikaye dahil Eğitim ve Rusya Bilimler Bakanlığı,.

Amca Fyodor hakkında hikayeler döngüsü

Uzun yıllar boyunca okuyucular arasında büyük bir başarı Amca Fedor ve arkadaşlarının adıyla oğlan Varsayım eserlerini keyfini - hayvanlar: top saplamaya Matroskin ve PSE lakaplı kedi. Bu serideki ilk öykü 1974 yılında yayınlandı. Yedi kitap olmak üzere toplam bir döngü haline gelmiştir. Varsayım Masallar animasyon filmlerin temel meydana getirdiğini, bu kadar popüler oldu. hayvanlar - 2011 1975 arası dönemde televizyon ekranlarında akıllı bir çocuk Amca Feodor ve onun konuşurken arkadaşları maceralarını anlatmak beş çizgi film var.

Geçen karikatür oldu "ayran bahar." Matroskin ve Sharik bir çocuk yakında geleceğini bildirmektedir hangi Amca Fyodor bir mektup, alırlar. ailesi tarafından takip edilecektir. Ancak, eski ev tüm konukları karşılamak için çok küçük. Sonra Amca Fedor hızla modern bir yazlık inşa bir inşaat firması, müracaat eder.

seyirci karikatür belirsiz karşıladı. İzleyiciler orijinalinden çok farklı gösteriş eleştirdi. hikaye ve gizli reklam "Mayl.ru" da hoşnutsuzluk bir sürü neden oldu.

İnanç ve Anfisa Serüveni

küçük kız Faith Varsayım eserleri, anne ve ev maymun Anfisa da taraftarların çok şey var. Yazar, eğlenceli ve eğlenceli biçimde bu olağanüstü ailenin yaşam anlatılıyor. Okuyucular bir kızın maceralarını ve anaokulu, okul ve klinikte bir maymun takip etmek mutlu olacak. Onun kahramanları ise Varsayım kayıp alırsanız ne yapacağını genç okuyucular, açıklar.

Uspenskiy Eduard Nikolayeviç - Ülkemizin tüm sakinlerini bilen adam. O çocuk milli edebiyatının gelişmesine de önemli katkı yaptı. Varsayım Masallar her evde bulunabilir, bunlar hayvanlar için çocukların dostluk ve bakımını öğretmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.