Sanat ve EğlenceLiteratür

Bizi yapmak Kitaplar ebedi gerçekleri düşünmek

Montaigne o gidecek olan liman karar vermedi birinin yelken bir kuyruk rüzgarı darbe olmayacağını söyledi. Bu lafın gelişi iyi yayınlar okyanusunda okuyucu boğulma isnat edilebilir, ve okumayı bilmiyor. Kategorisine girecek bunlardan hangisinin tahmin etmek zordur "sizi düşünmeye unutulmaz kitaplar." Kural olarak, onlar onlar duygu ve bilginin tükenmez bir kaynak olduğunu okuyucu çizin okuyup tekrar okumak edilir.

Eğer onlar başlı olanlar birini seçmek daha iyidir, düşünmeye kitapları içeren Rus ve yabancı Tarama derecelendirme yayınlar. Her biri - Ana karakterlerin sadece hikaye, bu benzersiz ileti okuyucular çağdaşları ve kökenini bırakmak amacıyla yazar tarafından oluşturulan benzersiz bir dünya, hikaye fikri ifade ve özel edebi ajanlar ve sanatsal görüntülerin sistemiyle çalışır. Belki de bu makalede layık seçim yapmak soran okuyucu yardımcı olacaktır.

Sizce yapmak kitapları içeren liste, modern Rusça konuşan okuyucular eserlerini Mihaila Bulgakova dahil. Asıl roman "Usta ve Margarita" (1929 -. 1940) sevgi, sorumluluk ve kurbanlık hizmet hakkında sık sık Rus değerlendirmesi listesinin başında yer alıyor. Bulgakov'la kitabı boşuna ve anlamsız insanlar yaşadıkça etrafa bakın yapar. ve hayatlarını ve başkalarının hayatlarını - Ama büyük bir fark yaratabilir tasarımını silmeye cesaret edemedi. En önemli şey -, günaha dayanacak çünkü hatta masum çarmıha edebilirsiniz zayıflıkların bir dakika, kendimizi ne de başkalarına ne de prevaricate yoktur. Hiçbir şey hizmet daha yüksek olması ve Gerçeği korumakta yapabilirsiniz. Işık, sadece barış, sadece bunun için bir kişiye verilir. Yani orijinal el yazması yanık, ama gerçek kurbanlık aşk bile imkansız, herşeyi yapabilir değildir nedeni budur.

Derginin ilk yayın Alexander Griboyedov tarafından oyunun kaderini tekrarlayarak, bir teklif satıldıktan sonra I. Ilf ve E. Petrov, - yazarlar ikilisi tarafından 1927 yılında oluşturulan ilk romanı. yazarlar gibi çok ana karakterlerin ikisi. anneleri-in Vorobyaninov Ostap Bender ile hazine avı sırasında Büyük Vasyuki içinde gezegenlerarası satranç kongrenin büyük bir rüya ağları dürüst "sower" yaratmak "kılıç Birliği ve bağırdı" gizli bir organizasyonun farklı ölçek maceralarını bir döngü atılmak zorunda kaldı. Neden bu külhanbeyi tür roman sizi düşünmeye kitapları içeren listeye, okuyucuları tanıtıldı?

hiçbir olumlu kahraman yoktur. Ama mikroskobik plankton hırsızlar arka, kasaba halkının, kaba ayyaşlar gaspçı ve başlık karakterine - şirin serseri ve yetenekli maceraperest - bu dev olumlu bir rakam gibi görünüyor. Mizahı ve kurumsal gerçek sempati.

hayali uzun zamandır beklenen rüya yürütülmesi eşiğinde brutalized Vorobyaninov elinde Bender'ın ölüm okuyucusunu kızdırdı. karakterleri elmasları buldunuz Ama eğer yazarlara göre, mutluluk hala gelmeyeceğine bir rüya gerçek Bender boşluk sadece ve depresyon getirmek. Hazineleri - muzaffer sosyalizm ve onun başarı ülkede küçük, küçük hedef şey iyi sahipleri getirmez. iş olsun - elmas Madam Petukhova için inşa yerel demiryolu için Kültür Evi,.

Felsefe Antuanom De Saint-Exupery, bir şairin ruhu olan bir askeri pilotu, kolayca kitap, düşündürücü içeren listeye ekleyebileceğiniz 1942 yılında yazılı yetişkinler için bir masal vardır. Çocuğun ruhsal gelişiminin dönemini - meselleri, semboller, karmaşık imalar kullanarak Yazar çocukluk ilişkiyi yeniden gözden geçirmek okuyucuyu davet eder. O saygı için dünyalı çağrısı: İnsanları kapatmak için - kendi ruhuna, gezegene, yetişkinlere küçükten. anlam felsefi argümanlar ve kendi çocukluk üzücü belleklere mizah gelen imalarla, özlü sözler, sihirli, algılanamaz geçişler akıllıca bürünmüş durumda. anlatım metni olduğu kadar ünlü ince zarif figürler, eşlik eder.

Okuyucu! yaklaşık kimsenin yazdığı ya da düşünce bugün her zamankinden daha önemli olanları görmek için hale getirebileceğini kitapları - raflarda Her gün yeni öğeler vardır. Bunu kaçırmayın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.