Sanat ve EğlenceLiteratür

Tatyany Larinoy Özelliği. Tatyana Larina imajı

roman Aleksandra Pushkina "Eugene Onegin" olarak, tabii ki, ana kadın karakter Tatiana Larina olduğunu. aşk bu kızın hikayesi ve sonraki oyun yazarları ve bestecilerin tarafından söylenen. Bu yazıda, karakteristik Tatyany Larinoy yazarın yaptığı değerlendirme açısından ve kız kardeşi Olga ile karşılaştırıldığında inşa edilmiştir. bu karakterlerin ikisi de ürünün tamamen zıt özellikleri gösterilmiştir. Tabii ki, biz Romantik hattı hakkında unutamam. Onegin karakterine ilişkin olarak da bize onun karakterinin bazı yönlerini gösterir. Biz Tatyana Larina özelliği daha da inceleyeceğiz Bütün bu yönleriyle en tamamlandı. İlk olarak, kız kardeşi ve kendi hakkında bilgi almak edelim.

Tatiana ve Olga Lariny: kardeş aksine

Biz çok uzun bir süre konuşabilirsiniz romanın ana karakteri sağlar. Ama ablasının imajı - Olgi Larinoy - Puşkin oldukça kısaca gösterdi. Avantajları şair tevazu, itaat, basitlik ve eğlence düşünmektedir. Yazar, hemen hemen her köy bayan gördü aynı özellikleri, o yüzden açıklamak için sıkılmış olan okuyucuya olduğunun görülmesini sağlar. Olga sıradan vardır özelliklerin kırsal kadınlar. Ama Tatyana Larina yazarın görüntü zaten daha gizemli ve karmaşık. Biz Olga konuşursak, bu konuda asıl değer neşeli kaygısız bir hayat. Elbette, orada Lyubov Lenskogo, ama o duygularını anlamıyor vardır. Burada Puşkin biz karakterini Tatyany Larinoy düşünüldüğünde, değil duygularını, göstermeye çalışır. Olga bu çirkin kız, alışılmadık karmaşık zihinsel çalışma ve bu nedenle damadın ölümüne, o hızla başka bir adamın "aşk dalkavukluk" ile yerine hafifçe tedavi.

Görüntünün Tatyany Larinoy karşılaştırmalı analizi

rustik basitlik kız kardeş Tatiana zemininde ve yazar Karşı mükemmel bir kadın bize öyle geliyor. Puşkin ve devletler bu oldukça düz, eserlerinin kahraman çağırarak "oldukça idealdir." Tatyany Larinoy kısa tanımı burada alakasız. Bu çok yönlü doğası, o onların duygu ve eylemlerin nedenlerini anlar ve hatta bunları analiz. Mutlak karşıtların, ancak kardeşleri ve bir kültür ortamında yetişmiş edildi - Bu kez daha Tatiana ve Olga Lariny kanıtlıyor.

Tatiana karakterinin yazarın değerlendirmesi

Ne Puşkin ana karakteri sunuyor? Tatiana doğal basitlik, sakinlik, düşünce. Özellikle dikkat mistisizm inanç olma niteliğinin kalitesinin şiirine ödenir. ayın evreleri değişen İşaretler, gelenek, - o gözlemler ve analizler tüm bunlar. O tahmin sever, ama aynı zamanda hayallerin büyük önem vermektedir. O okuma Puşkin ve Tatiana aşka çevirdi. Tipik kadın moda roman, kahraman üzerinde yetiştirilen ve kitabın bir prizmasından sanki sevgisi onu idealize ederler görülmektedir. Karanlıkta, alacakaranlıkta, soğuk ve kar: O tüm eksiklikleri ile kışı sever. Bu en eksiksiz ve okuyucuya anlaşılabilir Tatyana Larina özelliklerine önemli bir noktadır - Puşkin de roman "Rus ruhu" nin kahraman vurguluyor.

kahraman karakterinin kırsal gümrük Etkisi

o bizim sohbetin konusunu yaşadığı zaman dikkat edin. Puşkin'in çağdaşlarının, aslında, karakteristik - Bu Tatyany Larinoy ilk 19. yüzyılın ilk yarısına, yani özelliğidir. kahramanı karakteri kapalı ve mütevazı fakat şair tarafından bize verilen açıklamanın okunmasıyla, biz kızın görünümü hakkında neredeyse hiçbir şey biliyorum söyleyebiliriz. Böylece Puşkin açıkça önemli olan dış güzellik ve iç özellikleri olmadığını yapar. Tatiana genç olmakla olgun ve gelişmiş bir kişiliğe bakar. Çocuklar eğlenceli ve bebeklerle oynarken, o gizemli geçmişini ve acı sevgisini çekti, gibi değildi. Sonuçta, kahramanın sevdiği romanları hep zorluklar bir dizi geçmesine ve acı çekiyor. Bir, ahenkli yumuşak, ama şaşırtıcı tensel ait Tatyany Larinoy görüntüsü. Bu tür insanlar genellikle gerçek hayatta karşılaşılır.

Evgeniem Oneginym ile romantik ilişkilerde Tatyana Larina

aşkta ne biz ana karakteri bakın? o içten bir ilişkiye hazır olunca Evgeniya Onegina diye karşılar. Bu "... Birini bekliyor," yavaşça Alexander Pushkin bize gösterir. O Tatiana Larina yaşadığı Ama unutma. sevgisi ilişkinin Karakteristik köyün garip gümrük bağlıdır. Bu Eugene Onegin sadece bir kez aile kızları ziyaret gerçeği tecelli, ancak nişanlılık ve evlilik hakkında konuşurken insanlar zaten var. Bu söylentilere yanıt olarak Tatiana ve onun sighs nesnesi olarak kahramanı görmeye başlar. Burdan şunu Tatiana deneyimleri yapay, zoraki olduğu sonucuna varabiliriz. Tüm düşünceleri, o aşık onun ruhunda canlı özlem ve üzüntü içinde şu anda.

Ünlü mesajı Tatiana, onun motifleri ve sonuçları

Ve duygular Eugene ilişkiyi sürdürme, bunları ifade etmek için bir ihtiyaç olduğu kadar güçlü, ama artık gelir. kıza imkansız olduğunu zamanın görgü gereklerine ilk adımını olun, bu anlamsız ve çirkin hareket olarak kabul edildi. Ama Tatiana bir yol bulur - o Onegin bir aşk mektubu yazar. zihni yüce düşünceler hakimdir içinde, saf, koyun kendi üzerine zor çok asil bir - o okuma, biz Tatiana görüyoruz. ret elbette cesaret kırıcı olduğunu, onun aşkı Eugene kız kabul etmek, ancak kalbindeki duygu dışarı gitmez. Onun eylemlerini anlamaya çalışır ve bu başarılı olduğunu.

Başarısız bir aşka sonra Tatiana

Onegin hızlı hobiler tercih ettiğini fark eden Tatiana Moskova'ya gitti. İşte biz de tamamen farklı bir kişi görmek. O karşılıksız duygu bir kör yendi. Ama içinde seküler toplumda Tatiana onun telaş, parıltı, dedikodu uzaktır ve anne toplumda daha sık yemekleri katılır, bir yabancı gibi hisseder. Başarısız ilk aşk sonraki tüm hobiler karşı cins için onu kayıtsız yaptı. Biz roman "Eugene Onegin" başında gördüğü eksiz olması, son ürün Puşkin kırık ve tahrip gösterir. Sonunda, Tatiana Larina ve yüksek toplumda "kara koyun" kalmıştır, ama onun iç saflık ve gurur diğerleri onu gerçek bir bayan görmek yardımcı olabilir. Onun müstakil davranış ve görgü, nezaket ve misafirperverlik aynı zamanda şaşmaz bilgisine de dikkat çekti, ama aynı zamanda ve Tatiana dedikodu üzerindeydi, bu yüzden bir mesafede kalmak zorunda kaldı.

kadın kahramanın son seçim

Romanın sonunda "Eugene Onegin" Puşkin, hikaye tamamlayarak onun "sevgili ideal" mutlu bir aile hayat verir. Tatiana Larina ruhsal büyüdü, ama hatta romanın son satırlarında, o Evgeniyu Oneginu için aşkını itiraf eder. onu, o onların yasal kocası ve erdem sadakat lehine bilinçli bir seçim yapar üzerinde aynı zamanda bu fazla güç hissi. Onegin de ona Tatiana için "yeni" dikkat çekiyor. Kadının değişmediğini hiçbir fikri yok, sadece ona "geçmek" ve daha önceki ağrılı aşk "hasta" dır. Bu nedenle onun ilerlemeler diye reddetti. İşte "Evgeniya Onegina" ana karakteri önümüzde bulunuyor. Başlıca özellikleri güçlü irade, özgüven, iyi bir karakter vardır. Onlar dünyanın istedikleri gibi aynı olmadığını gördükleri için maalesef Puşkin eserinde gösterildiği gibi insanlar, mutsuz olabilir. Tatiana zor bir kaderi vardır, ancak kişisel mutluluk için arzu ona zorlukların üstesinden gelmesinde yardımcı olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.