Sanat ve EğlenceLiteratür

"Denetici": Bir Araştırma. Gogol "Denetici": Karakteristik kahraman

onun analizini gerçekleştirecektir Nikolai 1836 yılında oluşturulduğunu tanınmış oyun düşünün. Gogol "Müfettiş" (ürün) özellikle adalet acilen ihtiyaç vardı bir anda, sürekli yerlerde bolca adaletsizlikler birikmesi olarak övgüyle söz edilir. Yazar o (bürokratik alanda) toplumda gördü ve buna güldüm bütün kötü şeyleri anlatır. kahkaha ek olarak, bununla birlikte, okuyucu görür ve hangi olayların acı Gogol ( "Müfettiş") açıklar.

Oyunun Analizi temel talimatlar çatışma ile başlar.

oyunda çatışma

Bu çatışma inşaat işlerinin eğlenceye dayalı Tesadüf. Bu onların aldatmaca ifşa edilebileceğini korku panik yetkilileri, eşlik eder. Şehir yakında Sayıştay ziyaret edecek, böylece onlar için en iyi seçenek belirlemek ve insanı rüşvet etmektir. Analiz gösterdiği gibi aksiyon, görevlilere kadar tanıdık aldatma eserler etrafında döner.

Gogol "Müfettiş" o zaman için tipik güçle kötü alışkanlıklardan, açığa yarattı. çalışmalarında ana çatışma - bürokratik dünya arasında otokratik sistemini temsil ve insanları ezilen. geleneksele düşmanlık yetkilileri ilk satırdan ağırlığını hissetti. komedi çatışma açıkça Gogol ( "Müfettiş") gösterilmemiş olmasına rağmen insanlar, şiddet ve tacize maruz. onun gelişen latent analizi. oyunda, bu çatışma başka karmaşık hale - "denetçi" ve bürokratik aygıtı arasına. çatışma Açıklanması Gogol keskin maruz bırakıldı ve canlı bir şekilde yerel ilçe hükümet ve küçük büyükşehir yetkilileri temsilcileri olarak tarif şehre indin ve aynı zamanda anti-popüler doğasını gösterir.

çalışmalarında Rüşvet ve yolsuzluk

Günahların analizini sağlayan şey komedi, tüm kahramanlar var. Gogol ( "Müfettiş") nedeniyle yaklaşan varış Denetçi korkusundan dolayı görevlerinin kötü niyet bunların her belirtiyor. mümkün değildir korkusundan Yetkililer düz düşünmek. Denetçi - Onlar kendine güvenen ve kibirli Khlestakov olduğuna inanıyoruz. Progresif tehlikeli hastalık - Yalan - Gogol gösterileri ( "Müfettiş"). Ürünün analizi karakteristik özellikleri bu odaklanmadan gerçekleştirilebilir edilemez.

ironik Yazara ve hassas rüşvet sorunu ortaya çıkarır. rüşvet ve yolsuzluk Şaraplar, ona göre her iki tarafta yatıyor. o rüşvetçi olabilir, bu nedenle, her şey yerine edilecektir: Ancak, bu toplumun rahatlama para hayali Denetçi nefes denince yetkilileri böylece tanıdık. Rüşvet böylece verilmiş ve doğal için alınır. Pozitif yetkililer oynamak yokluğunda her yaştaki okuyuculara Çok tanıdık. Sonuçta, Rusya'da "revizorschina" hala tüm ayaklanmalar rağmen durmadı.

Khlestakov tarafından istekleri ile çok sayıda ziyaretçi kırar. Onlar pencerelerden kırmak zorunda olduğunu çok vardır. İstekler ve şikayetler cevapsız kalmaya mahkumdur. Yetkililer, sırayla, aşağılanabilineceğiniz gerekenleri umursamıyorum. retribution yola başlar çünkü yetkililer, fawn hazır önce - onlar aşağılamadan, onların astlarını telafi edebilir. Toplum düşük ahlakı yok eder, Gogol ( "Müfettiş") diyor. Ürünün analizi içinde çalan o en azından bazı güç yapılmış olan herkes eşlik eder unutmayın sağlar.

Aptallık ve bilgisizlik yetkilileri

Khlestakov yetkilileri, değil eğitimli ve aptal tanıştım anlar. Bu oyunun ana karakteri bile bunları yalan söylemeyi unutmayın çalışmaz verir. Yetkililer her zaman doğru aldatma denetçisinin şeklinde sunulması, yankılandı. Bu, tüm faydalıdır, bu kimse yalan rahatsız etmez. Ana Khlestakov para alabilirsiniz şey ve yetkililer - nefes.

Enlem karakterleri genellemeler vnestsenicheskie görüntüleri

Yaklaşan denetimi hakkında bilgilendiren mektupla, N. V. Gogol ( "Müfettiş") tarafından oluşturulan oyun başlar. Analiz o yapar ve tamamlanan kaydetti olabilir. Finaller ürün terse olur - gerçeği bir müfettiş açar. Sadece bu denetçi için beklemek kalır. yetkilileri rüşvet iltifat yinelemek bu durumda hiç şüphe yoktur. önce ulaşılan ahlaksızlık - karakterler sonucu etkilenmeyecektir değiştirin. kişi yetkilileri tarafından kişisel kontrolünün bulunmaması, değil bir yolsuzluk geliyor çünkü Yetkililer nedeniyle ders benzer içinde değiştirilecektir.

Gogol'ün "Müfettiş Genel" analizi sayesinde, oyundaki genelleştirilmiş karakterlerin eni bir komedi karakterleri hareket ince bitirme yansır unutmayın. Buna ek olarak, vnestsenicheskih giriş karakterlerin galerisi genişletir. eğilimi Aydınlık yaşam karakter sahne üzerine yerleştirilen bu özelliklerini güçlendirmektir. Örneğin, denetçisinin babası Penza müfettiş dövmek onun Petersburg arkadaşı Tryapichkinu, kahya, Avdotya, oğlu ve eşi Dobchinsky, Hancı Vlas, kızı Çilek, bir piyade yüzbaşı, müfettiş, üç aylık Prokhorov ve diğerlerini geldi.

hayatın Tipik Nicholas Rus fenomenler

Nicholas Rusya için o zaman tipik komedi çeşitli yaşam fenomenlerin içinde bahsetti. Bu toplumun yaşam geniş bir panoramasını yaratır. Yani, köprünün inşası ve bu polis şefinin kazanç bir tüccar ona yardım eder. Hakim 15 yıldır hakimin sandalyede oturan, ama yine de bir sonraki notta bilemiyorum. VALİ yılda iki kez tüccarlar onlara hediyeler bekliyor, isim günü kutluyor. postmaster başkalarının mektuplarını açar. Bölge doktor Rusça bilmiyor.

görevlilerinin kötüye

istismar görevlilerinin Sette komedi anılacaktır. Hepsi acımasız tiranlık döneminin tipik idi. yasadışı Evli tamirci BOAD alnı. Astsubay eşi şanti. Mahkumlar hükümler sağlamaz. kendi takdirine bağlı olarak geçirmek kilise miktarının hayır kurumları ile inşaat için ayrılan, ancak raporda kilise yakıldı söylüyor. VALİ tüccar odasında bar ve ona bir ringa balığı yediriyor. Hastalar kirli kapaklar, demirciler benzer vererek.

pozitif kahraman yokluğu

Okuyucu "Müfettiş" (Gogol) sahne çalışmalarında gösterilen eylemlerden kendi ağızlarından, yetkililer tarafından işlenen suç eylemleri öğrenir, ve unutulmamalıdır. karakter analizi diğer bazı ilginç özellikler ortaya koymaktadır. yasadışı şeylerin bürokratik dünyada oluyor ve şikayetler, özellikle belediye yetkilileri insanları sıkıntı çektiklerini onaylar. ağırlık merkezi sosyo-politik olayların üzerine aktarılır. Gogol yazarın düşüncelerinin ağızlık onun oyun goodie arguer ve medya erdemli nitelikleri, içine koymadı. En olumlu karakter toplumsal kötülükler ve otokratik rejimin temellerine kokuyor bir kahkaha olduğunu.

denetçisinin görüntü

denetçisinin görüntü üründe merkezindedir. Biz onun analizini yürütmek. tasvir Gogol "Denetçi" kolayca verilen durumun kendilerini yönlendirmek. Örneğin, gelini, Marey Antonovnoy göstermek isteyen, kendisinin de deneme "Yuri Miloslavsky" Zagoskina atfettiği, ama onun gerçek yazarı diyor. Umutsuz, bu durum görünüyor. Ancak Khlestakov burada hızlı bir çıkış yolu bulur. Kendisine ait aynı adlı başka bir eser olduğunu söylüyor.

bellek

belleğin eksikliği denetçisinin görüntünün önemli bir özelliğidir. Onun için, ne gelecek ve geçmiş bulunmaktadır. O sadece şimdiki üzerinde yoğunlaştı. Khlestakov bencil ve paralı hesaplamaların bu nedenle aciz. Kahraman sadece bir dakika yaşıyor. Doğal haliyle sürekli bir dönüşümdür. Gogol'un tarafından "Genel Müfettiş" etkili bir analizini geçirdikten sonra, Khlestakov bu alarak veya davranış o tarz olduğunu göreceksiniz, anında sona eriyor. Ama kolayca elde edilir şeyi kaybetmek kolaydır. Mareşal uykuda veya Başkomutanı, o küçük adam uyanır.

o denetçisi

o yüksek eğitimli küçük Petersburg katibi başvurusu olarak karakterize kahraman konuşması. O güzellik hece girift edebi klişeler için kullanılacak sever. Onun dilinde aynı anda, özellikle halk ile ilgili olarak, kaba ve küfürlü ifadeler vardır. "Serserileri", "alçaklar", Khlestakov Ossip, onun kulu, bir "aptal" ve "sığır" olarak adlandırdığı ve restoran sahibi "alçaklar" bağırır. Bu kahraman aniden, bir şey üzerinde dikkatini durdurmak için kendi yetersizlik gösteren. Onun manevi yoksulluğu iletir.

İki çalış merkezi

Üründe Khlestakov bir kişi tarafından çekilir. O belediye başkanı koymak hangi ilişkilerin mantığına göre çalışır ve yaşar. Ancak aynı zamanda oyunun gelişimine neden şaşırtan bu karakterde eylem ve konuşmalar ortaya. Bu, örneğin, "yalan bir sahne", aynı zamanda sevgi kızı ve annesi de müfettiş açıklamak, o bir teklif Mare Antonovne, geri dönülmez ve şaşırtıcı onun kalkış yaptı. Khlestakov ve belediye başkanı: Gogol'un oyunda, iki merkezleri ve rehberlik ve eylem gelişmesine öncülük iki kişi vardır. Gogol'un tarafından oyun "Müfettiş Genel" analizi son resme sahip olmaya devam edecektir.

belediye başkanının görüntüsü

VALİ (Skvoznik-Dmuhanovsky Anton Antonovich) - şehrin Baş eylem biz ilgilenen komedi olan gerçekleşir. Bu adam "hizmetinde yaşlandı", "çok zeki" dir. alt rütbeliler ile tüm bu ağır hizmet başladı gibi O'nun yüz hatları, sert ve zor. Oyunun başında belediye başkanı astlarına bir mektubu okudu. Bu Denetçi gelişi hakkında raporlar. Bu mesaj çok korkmuş yetkililer olduğunu. Belediye başkanı emir "inşa" ziyareti için şehir korkusu içinde (bitmemiş inşaat çitler vb. D. kapsayacak şekilde, doğru biçimde okullarda öğretmen kurşun, gereksiz hastane hastaları kovmaya).

Anton Antonovich denetçi zaten geldi ve gizli bir yere yaşadığını göstermektedir. Toprak sahiplerine BOBCHINSKI Dobchinsky genel müfettişi, küçük memur veya habersiz karşısında bulabilir ve. Vali, bu Khlestakov inanan ve aynı denetçi kendisini o güvence olamaz var. Hatta boğa fi "Denetçi" de, her şeye inanır - Polis şefliği için böyle bir ölçüde çok yaranma için.

kızı Marya Antonovna Khlestakov woos zaman yetkilisi "önemli kişi" bir yakınlık ne vaat yararları yansıtmaya başladı ve bu karar "güzel bir genel olmak." Derinden denetçisinin belediye başkanı beklenmedik pozlama rahatsız. Nihayet gelene kadar, o "bez", önemli bir kişinin "saçağı" kabul etmiştir. Polis şefi, ruhsal hayatımda ilk defa açıkça görmek, küçük düşürücü bir şok içinde geçmiş. Diyor yerine insanlara "domuz ryly" görme ilk kez.

komedi NV analizini Sonuç Gogol'un "Müfettiş", onun son komedi komik figür trajedi dönüşür belirtti. o denetçi gelişi farkına vardığı trajedi, dilsiz aşamasında en belirgin hale gelir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.