BilgisayarlarEkipman

Intel Core I5-2400 işlemci: özellikleri ve yorumlar. Nasıl işlemci Intel Core I5-2400 overclock etmek?

performans ve fiyat mükemmel birleşimi - bu Bu yarıiletken çözümlerinin seçenekler ve fırsatlar konusunda ise Core i5 2400 var bunun ötesine.

bu yapılabilir ve bu yonga pazar segmentinde amaçlı olduğunu?

Tabii ki, ifade "verimlilik aşırı düzeyde" tatbik edilemez Intel Core i5 işlemci gücünün benzer seviyeleri 2400. CPU-line i7 sahiptir. Ama yine de işlemci çözümlerinin yeterince yüksek düzeyde bile en zorlu, herhangi bir uygulamayı çalıştırmak için sahibine sağlamaktadır. Yeterince yüksek bir saat frekansı, üç seviyeli önbellek etkileyici boyutu ve 4 açık ve net görevleri geniş çözmeye yönelik bir yüksek performanslı bir çözümdür hesaplama ünitesi göstermektedir.

Paket içeriği

Standart, oluşan bu yarı iletken çip verilen şirket "Intel", çözümler işlemek için:

 • Aslında tam olarak zarar olasılığını ortadan kaldırır özel bir plastik torba içinde bulunan i5 2400.

 • Nominal soğutma sistemi.

 • işlemci modelini, bilgisayarınız kasanın ön için logo üzerinde Tutkal.

 • Yarı iletken çözeltilerinin kullanım rehberi.

 • Garanti Belgesi.

 • özel ambalajında Termal Macun.

CPU soketi

Çünkü platformun Z67 ve Z77 dayalı bu işlemci çözümleri için en iyi kullanım için farklı yonga seti çok çeşitli dolayı soket 1155. odaklanmıştır diğer tüm çözümler "Sandi Bridzh" CPU gibi. Bu overclock sağlayacak CPU ve ek performans artışı olsun. Ayrıca, bu çözümlerin işlevsellik düzeyi çok daha iyidir.

çip üretim teknolojisi

32 nm - Core i5 2400 2011 yılında en ileri teknolojiye yapıldı. Tabii ki, şu anda en gelişmiş silikon yongaları 14 nm işleme teknolojisine uygun olarak yapılır. Bu anlamlı çip boyutu ve düşük ısı dağılımı azaltabilir. Ancak, diğer taraftan, "Intel", "Ivy Bridge" ile başlayan işlemci metal örtüsü altında daha yüksek kaliteli termal yağı kullanmaya başladı. Sonuç olarak, bu yorumu kahramanı atıfta bulunduğu, ısı kötüleşti ve bu üreticisinden ısı dağılımı açısından en iyi çözüm işlemciler "Sandi Bridzh" nin nesil olmaya devam ediyor.

Önbellek ve sayısı

tüm en verimli işlemci çözümleri gibi, çip üç seviyeli cache ile donatılmıştır. Birinci düzey 64 KB boyunca dört eşit parçaya bölünür. önbellek Her birey parçası bir hesaplama modülü ile kuvvetle etkileşime girer. Ayrıca, bu 64 KB 32 KB iki eşit parçaya bölünür. Bu saklanan verilerin birinci ve ikinci - İşlemci talimatlar. İkinci seviye 4 parçaya da, aynı şekilde ayrılır, ama 256 KB için olan. Bir önceki durumda olduğu gibi, her biri farklı bir işlem işlemci çekirdeğe bağlı önbellek kısmını ayırmak. Bu durumda Talimatlar ve veri ortak bir adres alanında saklanır. Üçüncü seviye önbellek geneldir ve her hangi bir hesaplama modülü ile etkileşime girebilir. Onun büyüklüğü 6 Mb olduğunu.

Ne RAM merkezi işlem ünitesi ile kullanılabilir?

DDR3 - Bu konuda 2400. Yorumlar aynı bellek odaklı işlemci Intel Core i5 tam da bu türü 1066 MHz ve 1333 MHz frekanslarında ile modüllerini izole edilir. Bu durumda, maksimum performans elde güvenebilirsiniz. Bir tabii RAM ve daha sıklıkla, ancak ana kart mümkün olan en yüksek 1333 bu değer azaltır. Yani normalden daha fazla olacaktır hafıza kartı ödemek için, ancak ödeme bunların hiçbirini olmayacaktır.

termal koşullar

95 W - Böyle termal paketin varlığı Intel Core i5 2400 Yorumlar hatta katı yüklemelerinde ısı üretimi düşük derecede salgılar sahiptir söyledi. çözümler yarı iletken için izin verilen maksimum çalışma sıcaklığı - tam soğutma sisteminin çalışması normal modda 72.6 0 ° C sabit bir işlem için yeterli olmasıdır. Işlemci sıcaklığı hemen hemen 50 derecelik yükselir. ihtiyaç dağıtılmasında geliştirilmiş bir soğutucu kullanımı. Bu durumda, tam soğutma sistemi baş edemez, ve bu durumda, 70 derece bir sınırı değildir.

frekans aralığı

3.1 GHz - Core i5 2400 Özelliklerinin temel saat frekansı Sadece 4 işlem modülü bu modda olduğunu gösterir. Bunlardan birini bağlantısını keserken 3.2 GHz frekansını artırmak. iş sadece 2 damar olacaksa, zaten 3.3 GHz aldı. Ama tek iş parçacıklı modda, çıkarabilir yarı iletken çip 3.4 GHz sahiptir. çipin bir hızlanma sonucu 3.8 GHz ve verimlilik yüzde 20 artış sağlamak üzere.

Yarı iletken yonga doldurulması

Çekirdek i5 işlemci 2400, dört yüksek performanslı bilgi işlem modülü ile donatılmıştır. işin tek döngüsünde Her bir modül sadece 4 talimatları işleyebilir. Bu bile bugünün standartlarına göre performans oldukça iyi düzeyi sağlar. Ama önemli bir nokta vardır: İşlemci teknolojisi "Hiper-Ticaret" desteklemez. Yani o 4 fiziksel çekirdeğe ve program düzeyinde dört hesaplama konuları vardır. Bu nedenle i7 hattının (aynı zamanda çekirdek, ancak 8 işlem parçacığı 4 eder) fazla 5 akışları için optimize edilmiş uygulamalarda 10-15 i5 oranında daha üstündür. Ama henüz çok tür yazılımların çok ve fark değil çok daha güçlü ve farklı. çoğu oyun uygulamaları (çoğunlukla bilgisayar akışı 1 için optimize edilmiştir), bu fark hissetmedim.

CPU grafik alt sistemi

İkinci nesil mimarisi "Kor" bile üretici kendi grafik kartları entegre olduğu anlamında dikkat çekici idi. Tabii ki, onların mütevazı olasılığı ancak yeterli olacaktır en basit görevleri ele almak. i5 Intel Core 2400, sırayla, bir grafik hızlandırıcı "EychDi Grafics 2000" sahip övünebilir. Minimum yük şartları altında o iyi o 1100MGts için hızlandırabilir maksimum yük altında, 850MHz frekansında çalıştı. O iddiasız oyunlar bile, bir video, ofis uygulamaları oynamak ve için yeterlidir. Eh, daha ciddi sorunlar ayrı bir grafik kartına sahip bir bilgisayara yüklenmiş olması gerekir için performans çok ciddi seviyesidir.

ivme

Şimdi aslında başa izin işlemci overclock nasıl Basitçe yapılabilir çarpanını arttırarak Intel Core i5 2400. Bu durumda sistem veri yolu dışında bir bilgisayar sisteminin tüm frekans bileşenlerini azaltmak için gereklidir. normal mod 100 MHz olduğu içinde öyle. Daha sonra 105 MHz kendi frekansını yükseltmek ve bu durumda, CPU üzerindeki voltaj Bu, yaklaşık 3.8 GHz frekans sağlayacak 1.2 Volt olmalıdır. , Uygulamada gösterdiği gibi, bu çip üzerinde olsun Daha mümkün değildir. hızlanma için ilave şartlar şunlardır:

 • Yüksek kaliteli anakart (o Z67 ve Z77 tabanlı çözümleri kullanılması önerilir).

 • 900 watt güce sahip güç kaynağı.

 • Mutlaka PC'de sistem parametrelerini ve çalışma istikrarını izleyecek özel yazılım yüklü olmalıdır.

maliyeti

Intel Core i5 2400 $ 179 üretici olarak tahmin edilmiştir. Bu tür bir fiyat AMD 8 çekirdekli CPU ile eşit koydu. Ama aynı zamanda çoğu uygulamada izin verilen yarı-iletken çip optimizasyonu yüksek derecede önemli bir performans artışı olsun. Bu nedenle, çoğu insan "Kor i5 2400" de içeren, "Intel" kararlarına dikkat edin.

yorumlar

Sadece tek bir Core i5 2400 Yorum var Lack Kilitli çarpan bırakın. Ama piyasanın biraz farklı segmentte amaçlayan bu karar. CPU overclock etmek istiyorum PC tutkunları, endeks "K" ile çözümlere dikkat etmek önerilir. Eh, bu işlemci şimdi ve burada iyi bir bilgisayar ihtiyacı olanlar için tasarlanmıştır. Aynı zamanda isteksiz ona koymak deneyler yoktu. Geri kalanı için, bu çip gibi avantajlara sahiptir:

 • Düşük ısıtma.

 • Mükemmel frekans formülü.

 • ağır yükler altında kararlılık için yüksek düzeyde.

sonuçlar

Tabii ki, bir çözüm Premium Core i5 2400 Yine de, bu çip varlığı herhangi bir sorunu çözmek için yeterlidir. Tabii ki, bunun üzerine bazı oyuncakların artık en yüksek ayarda. Ama bu görevlerin geniş bir yelpazede ele almayı hedeflediği orta sınıfın, CPU olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.