Sanat ve EğlenceLiteratür

Evgeniy Hramov - şair, çevirmen

Evgeniy Hramov - Rus şair. Ancak, bu rakam esas olarak tercüme için, literatürde iyi bilinmektedir. Due Khramov Sovyet okuyucuları yazar Henry Miller eserleri ile tanışmış. Şair de Rilke, Kipling, Galchinskogo Rus eserleri içine kaydırılır.

Şiir ve satranç

Hramov Evgeniy Lvovich 1932 yılında Moskova'da doğdu. Yani yüceltilmiş değildi. Şiirleri dar edebi çevrelerinde bilinmektedir. Ana özelliği Khramov alimliğin yüksek düzeyde, çeşitli alanlarda gerçekten ansiklopedik bilgi oldu.

şairin anne kimyacılar idi. Evgeniy Khramov onların izinden ve Moskova Devlet Üniversitesi hukuk fakültesini girmedi. O araştıran birkaç yıl geçirdi. Romantik olmayan adli iş ve acı, görünüşe göre, Khramov. Sonuçta, bir genç adam bütün şiir ve satranç yukarıda ekledi. Yani farklı hobiler - henüz bireyin özgünlük başka bir onay. Evgeniy Hramov Rus literatüründe tek şairdir, satranç ustası unvanını aldı.

Tayga'ya Sefer

Son yüzyılda birçok Sovyet aydının altmışlı ise tayga seyahat romantizmini yakalar. Arbat gelen jeologlar, akşam kamp ateşi şarkılar ... Genç insanların Keşif, Malaya Bronnaya onların gösterimler ve deneyimleri üzerinde stok için, uzun bir yolculuğa çıkar. Bunlardan biri Romantikler Evgeniy Hramov oldu. Ardından, geçen yüzyılın altmışlı yıllarda, genç şairin ilk şiir koleksiyonu geldi.

Eğitim faaliyeti

Khramov çalışmaları "Yeni Dünya" dergisinde yayımlandı. O da televizyon ve radyo, yapılan şiir atölyeleri ortaya çıkmıştır. şairin müritleri olağanüstü incelik bir adam, zeka gibi ondan konuştu. edebi atölye onların görüşlerini Evgeniy Hramov empoze değil. Hatta uzak mükemmel ya eleştiriye bunu tabi den Şiir,. Tapınaklar nazikçe yeni yazarlar ve daha deneyimli şairlerin adet eserlerinde mevcut kusurları işaret için kullanılır.

Seminer dinleyici hakkında ünlü şairin sözleri biri: "Birkaç yıl içinde bir yarının artık şiir yazacak, ben hayatlarını boşuna yaşamış değil varsayar."

çeviri faaliyetleri

Tapınaklar da edebi çeviri yapan. dergisi "Yeni Dünya" yabancı yazarların zaman işler zaman yayınlanmıştır. Sovyet şair Kipling, Rilke, Galchinskogo tercüme etti. Özellikle, Rusça konuşan meslektaşları biri Alman romantik şiir "Yalnızlık» (Einsamkeit) Bu maddenin kahraman aittir.

Bir kez elinde Khramov Fransız Casanova anılarının baskısı var. Şair onsekizinci yüzyılın bir maceracı canlı, maceracı hayatı ile çok ilgileniyordu. Biyografi Casanova böyle Voltaire, Catherine II gibi tarihi tutturulmama sayısız maceralar, cezaevinden kaçış, içerdiği etti. 1991 yılında, yayınevi "Olympus" çeviri Evgeniya Hramova ünlü maceraperest anılarının bir kitap yayınladı.

Casanova'nın anıları Sovyet literatüründe erotik ilk adımlardı. Daha sonra Tapınaklar Gürcü yayıncılık sonra yayınlandı romanı "Emmanuelle", tercüme etti. Şu anda, şair Takma adla yaptı. yabancı nesir Khramov da Marquis de Sade bazı eserler transfer olmuştu. Fakat onun asıl işi o üçlemesi, çevirisini kabul "çarmıha gerilme Rose." İlgili Khramov ve az bilinen Sovyet zamanında yazar Henry Miller yaratıcılık.

İngilizce, Almanca, Fransızca, Lehçe tercüme Düzyazı Sovyet tercüman.

SSCB halklarının bazı yetenekli temsilcilerinden İşleri onun çeviriler için bilinen haline gelmiştir. zaman ve kendi şiirsel eserler yaratılması rağmen Evgeniy Hramov vardır. Bütün şiirler ( "Av", vb ... Moskova şerit halinde bir sessizlik var " "Ben ... hayatın alan oldu"" ve) aşağıdaki koleksiyonlarda yer almaktadır:

  1. "Caddeleri ve ülke yollar."
  2. "Favori Kişiler".
  3. "Renk duygusu."
  4. "Sonbahar Ekinoks".
  5. "Nereye, insanları git."
  6. "Kent Yaşamı".

siyasi görüşleri

Son Khramova projesi - "Komünizmin Kara Kitabı." Şair siyasete ilgi olmadığını iddia etti. Ama bir gün, mağazadan eve geliyor, o birkaç gün ortadan kayboldu. Pokrovka sokakta o gün kamuoyu savunmasında bir gösteri oldu. Tapınaklar protestocuları desteklemeye karar verdi ve tutuklandı ve birkaç gün boyunca gözaltında tutuldu Belorussky tren istasyonu, onları takip etti. Daha sonra, gösteriye katıldı şair güvence meslektaşları ve yakınları bir kazaydı ve politik oyunlar hayatını hiçbir zaman etkilemez.

Evgeniy Hramov 2001 yılında öldü. Moskova'da toprağa verildi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.