ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Termostat: nasıl radyatöre yüklemek için?

Eğer bir termostat ne olduğu sorusuna ilgileniyorsanız, bu cihazı nasıl yükleneceği de satın almadan önce bilinmesi gerekir.

cihazlar Amaç

ısıtma ve soğutma ekipmanları, gece ve gündüz hava sıcaklıklarının en uygun aralığını ayarlayabilirsiniz iç iklimi, konut daire veya evlerin sahiplerini etkilemeye yöneliktir. Isıtma için tasarlanmış termostat ile, konaklama sıcaklık dengesini korumak için ek olarak, konut ve toplumsal hizmetler için maliyetleri optimize etmek mümkündür.

Birçok deliklerini açık tutmak zorunda kışın apartmanlarda, sahipleri, radyatör kaçan ısı nefes. ısıtma hesaplamaları standartlara göre yapılırsa bu durumda, durumun tahammül edebilir. ev veya apartman ısı sayaçları yüklenmişse açıklandığı gibi, sokakla otaplivaya rahatsızlık katlanmak sahipleri karlı değildir. birçok tüketici artık termostat almak nedeni budur. Bunu nasıl yüklenir, satın almadan önce bilinmesi önemlidir.

Hangi oda termostatı belirlesin

cihazlarının montajı konusunda diğerlerinden daha fazla sıcaklıklar gün boyunca etkileyici değişir veri alanı gerekir. Bu durumda biz güneşli tarafında odaklandık mutfak ve banyo, bahsediyoruz. Tesislerde sıcaklık düzeyini ayarlamak için önemlidir ve dinlendirici uyku 18-19 derecelik bir sıcaklıkta sadece sağlanabilir beri vardır.

Avantajları termostat

Düzgün kazan üzerindeki termostat yükleme hakkında düşünüyorsun, bu makalede açıklanan bu aynı teknoloji için de kullanılabilir. Bunun dışında gerçeğinden tesisat işleri kendi başlarına yapılacaktır, bu ekipmanın ek avantajlarından yararlanabilirsiniz. Aralarında herhangi içine sığacak cihazın, modern ve ergonomik tasarımı vardır. Bu birim kullanımı en kolay ve en uygun olduğunu. Binanın iç sıcaklığı elektrikli ev aletleri veya güneş ışığına maruz kalma çalışması nedeniyle artacak, sensör sisteminin ısıtma seviyesinin azaltılması, veri değişikliklerini yakalar.

termostat konumlandırma

Eğer bir termostat satın almaya karar verirseniz, bu ekipmanı nasıl kurulacağı, hatta alışveriş öncesinde incelemek için önemlidir. belirli bir elementin en uygun konumu ısıtıcı ve daha özel olarak ise, bir pil çıkıntı olarak. Bu durum yalnızca ısı alıcı kapalı perdeler, iç dekorasyon, veya boşlukla ızgaraları olmaması halinde geçerlidir. Bu kuralı ihlal ederseniz, o zaman odadaki sıcaklık değerlendirmenin yetersiz seviyede neden olabilir. Uzak bir sensör ile donatılmış bir termostatik elemanı, kullanıyor olabilir bu kuralı aşmak için. İkincisi 2-8 metre kanat altında bulunur. Bu durumda, kontrol sıcaklık seviyesi sensörü yerde yürütülecektir.

Eğer termostat kullanmaya karar verirseniz, bu maddeyi nasıl yükleneceği, bu makaleden öğrenecektir. Yukarıda tarif edilen şartlara ek olarak, sıcaklık kontrol radyatör, yatay bir boru hattı zonda ısıtıcı ekleme noktasının belirli bir mesafede monte edilebilir. Birim eleman tüm yönergelere uygun olarak yapılır ve kurallar işlem ve bina kodları karşılanmış ise, sıcaklık ayar 5-30 derece aralığında gerçekleştirilebilir. Birinci adım aynı derecede olacaktır. Bazı modeller diğer dahilinde sıcaklıkların aralığını değiştirmek için izin, bu nedenle bu bilginin edinimi önce açıklığa kavuşturulmalıdır.

yükleme teknolojisi

Düzgün termostat yükleme hakkında düşünüyorsun, yükledikten sırasına tanımak için önemlidir. Söz konusu çalışmaları yürütmek için başlangıçta arz yükseltici kesmek gerekir. su ısıtma sisteminden boşaltıldığında sonra yalnızca ana sonra yükleme için devam edebilir. Bunlar şu sırayla yapılmalıdır. İlk aşamada pil bir mesafede yatay astar boru kesilir. Kesildi kesildi hattı, yanı sıra vinç, daha önce yüklenmiş olsaydı. Sen valf kontrolörü ve bir valf bağlantısının kesilmesinin Shanks ve fındık yürütmek gerekir. Bir fiş radyatör sarılmış olması gerekir. Bir sonraki adım, boru ve istenilen yere elemanların montaj takımı olup. Bağlantıdan sonra yükseltici sistemi uzanan yatay borular ile astar çember olup.

işin metodolojisi

Kendine bir görev ayarlarsanız, kazan üzerindeki termostat nasıl ayarlanacağı, sen ısıtma sistemi tek boru ve iki boru ayrılabilir bilmeli. Eğer bir jumper montaj pahasına pil kablolama diyagramı değiştirmeye ihtiyaç vardır termostat bağlamak son sürümü. ikinci akış yukarı ve akış aşağı astar cihazı bağlanır. Bu boru, bu soğutucu katı termostatik cihazı üst üste radyatör sağlar, aktarma bypass olarak adlandırılır. Böyle bir bağlantı şemasını uygulamak uygun olduğunda yeterince kapanan vanalar tarafından önceden aygıtı kaldırın. Eğer pil termostat ayarlamak için nasıl yoksa, bir, iki boru sistemi regülasyonunda üst göz kalemi üzerine monte edilmiş olan bir ısı kontrol vasıtası ile gerçekleştirilir pil giren soğutucu vasıtası ile husule gelir bilmelidir.

termostat ayarlarının yapılması

nerede termostat yanı sıra gerçekleştirilen tüm tesisat işlerini kurmak için karar verdikten sonra, doğru ayarı öğesi hakkında düşünmek gerekir. Bunun için odadan dışarı ısı sızıntısını en aza indirir. Sen sıkıca Tüm kapıları ve pencereleri kilitleyerek, bunu yapabilirsiniz. Termometre sıcaklığı sabit tutulur yerde yer almalıdır. Sonra tam sola durağına baş ünitesi çevirerek vanayı açar. Bu pozisyonda, batarya ısı transferi en üst düzeyde sağlayacak, daha sonra oda hava ısınmaya başlar. En kısa termometre göstergesi başlangıç seviyesi ile karşılaştırıldığında, altı derece artıracaktır, valf kapatılır. Bu amaçla, baş sağa döner. veri manipülasyonu sonrası Sıcaklık yavaş yavaş düşecek. istenilen değere ulaştığında, yavaş yavaş vanayı açmak için başlayabilir. Eğer cihazda su sesi duymak ve valf gövdesinin ısı hissettiğinizde, rotasyon durdurulabilir, son konumunu hatırlayacaktır.

Bu konuda biz vana ayarı tamamlanır varsayabiliriz. Hala radyatöre termostat nasıl ayarlanacağını bilmiyorsanız, bu profesyonel yardım almak en iyisidir. onlar sadece mümkün olduğunca doğru ve güvenli bir şekilde bu işi yapacak şekilde yardımcı olur.

Kurulum çalışmaları için ek öneriler

Uzmanlar doğru ayarlanmış konusunda tavsiyelerde aküye termostat. mağaza ziyaret ederek, daha ucuz modeller tercih edilmemelidir. Sadece bu oldukça hızlı bir soğutucu bir çakışma için izin verecektir - vanaların elemanlarını açıklar önce yüklemeniz önerilir. Birim dik pil ile ilgili olarak ayarlanmalıdır. Montaj zemin yüzeyine göre paralel bir ısı kafasının düzenlemesini kapsar, bu teknik ile besleme tüpü üzerinde gerçekleştirilir. Bu durumda, bu kısım, yatay yerleştirilmiş olmalıdır. veri manipülasyon gerçekleştirmek için sadece ayarlanabilir bir gerekecektir boru anahtarı ve kullanılabilir talimat.

Sonuç

Uzmanları yanı sıra olası açıklanan cihazın üreticileri tarafından öne sürülen şartların biliyorum. Düzgün yükleyip termostat yapılandırmak, her zaman kesinlikle aile bütçesine üzerinde olumlu bir etkisi vardır ısı tüketimini kaydeder, rahat bir iç mekan sıcaklığı seviyelerini tadını çıkarabilir. Bugünün tüketiciler bu kullanımda sadece olumlu etki gerektirir, çünkü açıklanan ekipman elde etmeleri ve dairelerde yüklemeye başladı nedeni budur. Orada ekipmanda hiçbir negatif özellikleri. Ve maliyet termostatın kullanımı başladıktan sonra birkaç ay içinde kendini amorti edecektir, tek başına kolaylıkla yükleyebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.