Gıda ve içecekAna yemek

Kazein - Bu nedir? Hangi kazein ve nasıl yapmak içeriyor? misel kazein

Birçok kişi muhtemelen kelime "kazein" duymuş. "Nedir o?" - Bazı isteriz. çok isim biz sözcük "keçi" ile ilişkilendirmek. Ancak, o hayvan proteine hiçbir ilişkisi yoktur. kelime "kazein" ifadesi "peynir" veya türetilir "peynir." Bu, bazı Avrupa dillerinde bu isimleri kulağa nasıl. Ben vücudumuzda bu maddenin işlevinin ne bu proteini, acaba? Yani bu makalenin konusunu önemli olan bu. Ve biz de bildiklerimizi ürünleri en kimin genellikle yapay olarak sentezlenen kazein sürer.

Kazein. Bu nedir?

vücudumuzda her şey birbirine bağlıdır. Hatta herhangi bir bileşenin sayıda veya aşırı ciddi sonuçlara yol açar. Bu nedenle, insan vücudu için gerekli olan besinleri, hakkındaki bilgiler herkes için faydalı olacaktır. Yani, kazein - ikinci süt proteini hayvan. Ve ilk - katkıda peynir altı suyu proteini, adeta bizim vücut kaslarının yapıdır. Kazein da çürümeye engeller. Onların eylemleri tamamlayıcı olarak bu iki bileşen, kombine edilmesi gerektiğini açıktır. bizden önce proteinin ayırt edici özelliği yavaş yavaş emilecek yeteneğidir belirterek başka değer. Bu onun yapısı mide girerken mide suyu görevini engelleyen özel yapıştırıcı olmasından kaynaklanmaktadır. bunu ihtiva eden saf kazein ya da ürünler kullanıldığında Böylece, tokluk hissi çok uzun sürer. Laktoz yoktur. Bu nedenle, onun uygulamadan sonra ishal meydana endişeler kanıtlanmış değildir. Bu bilgiler sevmiyorum ve tüketmek olmayanlar içindir inek sütü.

kazein proteini Türleri

Ama bütün o kadar basit değil. Bu proteinin iki türü vardır çıkıyor:

• / kalsiyum kazeinat, sodyum. Çeşitli asitlerin hayvan sütü ile muamele edilerek elde edilir. Bu proteinin tipine aşağıda gördüğünü daha ucuz bir üründür. Protein kokteyl miselar kazein karışımından daha maddesi daha az hoş bir tadı, ihtiva etmektedir. o ve diğer ürünü, tabii, o karnına biraz çok ağır ve denedim Tüketiciler.

• misel kazein. serum ile aynı şekilde, süt ultrafiltrasyon oluşturduğu, yağ ve karbonhidrat temizlenir. Kalsiyum kazeinat ile karşılaştırıldığında daha kolay ve bu maddeler arasında en yüksek kalitede bir üründür.

Nasıl kazein alınır?

Proteinler gıda ile vücudumuza geldiğini anlamak önemlidir. Ama kimyasal ve saf halde kullanılan terkip haline getirilmeleri mümkündür. Yukarıda belirtildiği gibi, Dolayısıyla, misel kazein, ısı ve aşındırıcı asitlerin kullanılmadan, süt koruyucu yöntemleri hazırlanır. Bu doğal bir protein zinciri yapısı rahatsız değilken. asitler ve enzimler kullanılarak çeşitli teknolojik yöntemlerle hazırlanabilir kalsiyum ve sodyum kaseinat. Saf ürün, belirli bir koku taze ve yumuşak tada sahip bir krem renkli bir tozdur. Kapalı bir kapta oda sıcaklığında, üretim tarihinden sonra 2 yıl içinde mallar için saklayın.

Hangi kazein içermektedir?

Yukarıda belirtildiği gibi, önümüzde proteinin ana kaynağıdır - Hayvanların süt. Ve onun içeriğinde o kazein (inek) ve albümin (kısrak ve eşek) 'dir. Bundan şu sonucu da çıkarabiliriz bizim proteinin ana kaynağı olduğunu - Bir inek sütü ve peynir gibi onun türevleri. Kazein% 18 arasında bir miktarda ihtiva edilmektedir. % 3 - Karşılaştırma için, süt ve yoğurt, bu rakam çok daha düşüktür. Bundan başka, peynir sindirilebilir kolay olan , kalsiyum açısından zengin bir ürün. peynirde notları en yüksek protein içeriği. Orada 30 kadar% idi. Bu ürünün bir başka avantajı, - fosfor ve kalsiyum dengeli içeriği. yağlı bir sürü - Sadece bir dezavantajı var.

Kim kazein ihtiyacı var?

Görüntülenen proteini burada bizim vücudun kas dokusu sentezini uyarır. Bu nedenle, çok sık ciddiye spor yapan insanları, özellikle vücut geliştiriciler ve atletler kullanılır.

Bir maddenin kabiliyeti yavaş yavaş midede sindirilir ve kilo halk arasında popüler bir ürün yapar uzun süre tokluk hissi tutun. Kazein iyi bir iştah bastırıcı olduğu. Önemli olan burada - nasıl kullanılacağını bilmek. Madde protein ve kemik sağlığını korumak için gereken kalsiyumun tam kaynağıdır. Yani çoğu zaman restoratif egzersizleri ve acemi sporcular karışan kişileri alınır. Vejetaryenler, yemem et, o da bir protein kaynağı olarak kullanılmaktadır.

Nasıl kazein alınır?

Hemen o ölçmek gerekir bu ürünü kullanmak dikkati çekiyor. Bu açıklama "daha kazein, daha iyi kas tonu ve daha güçlü sağlık" dir temelden yanlıştır. Bunun aşırı kullanımı sindirim problemleri riski ile doludur. Ayrıca oldukça güçlü bir alerjen olduğunu unutmayın. kazein içeren gerçek, biz şimdi biliyoruz. bunu içeren yiyecekleri yemek, sadece bizim için faydalı olacaktır. Ama saf kazein bu ipuçlarını izleyerek alınmalıdır:

• kas yaptığı günlük alım kilo kaybı için 30-45 gram olmalıdır set - 15-20 gram;

• sadece geceleri (yatmadan önce) olabilecek ürünü atın;

• zayıflama protein shake 2, 3 ya da 4 kez, günde tüketilen;

Uzun bir süredir, insanlar yiyecek olmadan olacağı varsayılmıştır • Eğer o açlık savmak ve kaslar ürünün 30-40 gram bir defalık ücret almak gerekir imha önlemektir;

• alet süt, haşlanmış su, meyve suyu veya yoğurt ekleyerek değişik kokteyller ve puding hazırlamak için kullanılabilir.

Bir ürünü satın alırken nelere dikkat etmek?

Bu değerli ipuçları herhangi bir alıcı protein yanlış seçim yapmaz yardımcı olacaktır:

• dikkatlice paketin yapısını incelemek ve protein hangi kaynağı bulmak. Biz en çok tercih edilen misel kazein unutmamalıyız. Bu nedir ve nasıl değerli, zaten bildiğimiz olduğunu. o ise ürünün bileşiminde, her üretici bu vurgulamak için çalışır gibi alıcı, hemen bu konuda bilir.

• Güven sadece üreticileri tanınmış, kanıtlanmıştır. malların düşük fiyat uyarı olmalıdır. Kaliteli nadiren ucuz.

tüketici yorumlar

Çoğu insan spor (özellikle erkekler) katılan, düzenli kazein aldığını yazıyor. Bu ürün hakkında yapılan yorumlar aracı hızlı kas kütlesi inşa yardımcı olduğunu söylüyor. Bazı insanlar yolda, örneğin, ürünü almak için tavsiye edilir. O açlık kuyusu karşılar ve çok az yer alır. böylece kiraz, çikolata, çilek ve: tasarlanmış bu satın alma kazein, kokteyller oluşturmak için zaman çeşitli tatlar vardır. Bir incelemede İnsanlar, o susamış bu içkiyi içtikten sonra yazar. Büyük olasılıkla, bu midede maddenin şişlik nedeniyle. Ürünün kullanımı sonra, açlık hissi unutabilirsiniz. Bu ürünün en popüler üreticilerinden bir analiz, bu liste olduğunu sonucuna varılabilir Eğer onlar:

• Dymatize Beslenme.

• Optimum Nutrition.

• MusclePharm.

• Syntrax Miselar.

Bu yazıda, kazein gibi, bu konuda konuştuk. Bu nedir ve neden gereklidir, biz bulduk.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.