ÇirkinlikEv Güvenliği

Neden yangın kovası bir koni şekillendiriyor? Birden çok cevap

Yangın güvenlik noktalarından geçen çoğu insan, yangın servisinin telefon numarasına sahip sırlı bir kırmızı kutudaki alet ve aletleri düşünmüyor bile. Standart bir kit, bir hortum, bir balta, bir koni kovası, bir kürek ve bazen de kumlu bir kap içerir. Bu niteliklere baktığımızda, insanlar geçer ve ateş kovasının neden koni şekli olduğunu merak edenlerin en meraklıları olur.

Bu, gerçekten farklı soruların yanıtlandığı, ilginç bir sorudur. Fakat aynı zamanda, her biri basit bir nedenden dolayı gerçekleşir - bugün hepsi geçerlidir. Kaba bir sınıflandırmada, tüm cevaplar aşağıdaki türlere ayrılabilir: yangın güvenliği ile ilgili, üretim bileşeni ve ev gerçekliği ile ilgili açıklamalar.

Yangın güvenliği

Bu kritere göre, genellikle yangın kovasının konik biçiminde yapılmasının üç nedeni vardır. Öncelikle, bu kova formu su sıçraması olasılığını dışlar. Bu yapıcı özelliğinden dolayı, su yangın söndürürken önemli ve bazen belirleyici bir faktör olan amaçlı bir jetle akar. Geleneksel bir kova kullanıldığında böyle bir sonuç elde edilemez.

Yangın kovalarının bu formda performansı için ikinci kriter, hedef dışı olma olasılığı ve kış mevsiminde yangın söndürme yardımcı kullanımıdır. Sivri konik şekli, havuzda oluşan buzda bir deliğin delmesine izin verir. Bu amaçla bir yangın kovasının kullanılması, bir su musluğunun veya bir kuyunun, yangından bir havuza kıyasla çok daha uzakta olabilmesinden ve yangını nötralize ederken zaman belirleyici faktörden kaynaklanmaktadır.

Üçüncü olarak, bir kuyu veya bir havuzdan bir konik kovalı su çekmek çok daha kolay ve hızlıdır, çünkü suyun altına çarpmaz, ancak hemen boğulur. Benzer bir kapta kum yazmak daha uygundur; Formu nedeniyle daha sıkı ellerde tutulur ve kaymaz. Yangın söndürme operasyonunun gereksinimlerine ve kolaylığına dayanarak, yangın kovasının koni şeklinde olmasının nedenleri şunlardır.

Hanehalkı gerçeği

Konik formda yapılmış olan yangın kovası yüzeye koyulamaz, yalnızca yan tarafa konabilir ve bu nedenle çiftlikte, böyle yapıcı özellikler küçük olanlar için gerekli değildir çünkü onlara hiçbir şey saklamak imkansızdır. Ve bu kimsenin kendi ihtiyaçları için benzer bir ürün çalacağı anlamına gelir. Bu gösterge, olası görünmese de, ancak hayatımızın gerçekleri ile oldukça alakalı olsa da, bu da, yangın kovasının bir koni şeklindeki nedenlerine atfedilebilir.

Üretim bileşeni

Bu sebeple anlaşılmaz gelebilir, ancak üretim maliyetlerini düşürme politikası bize en uygun çözümleri aramamızı zorlar. Konik kovaların üretimi, mali olarak daha az maliyetlidir ve konvansiyonel kapların üretiminden daha az emek gerektirir. Günlük nedenlerle ve ürünlerin performans özellikleriyle ilişkili olanlar ile birlikte, konik kova imalatı her açıdan en basit, en güvenilir, ekonomik ve fonksiyonel görünür. Yangın kovasının koni şeklindeki üçüncü nedeni budur.

Kalın ormana ve uzak zamanlara girmezseniz, o zaman bütün sebepler ve bugün oldukça makul görünüyor. Birisi burada belirtilen argümanlara katılmaz, ancak gerçek şu ki, yangın kovası da dahil olmak üzere tüm konuları değerlendirirken dikkate alınması gerektiği gerçektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.